Walentynki 2023 oraz akcja charytatywna SERCE DLA SERCA

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole. W tym roku Wolontariusze postanowili włączyć się w organizację tego wspaniałego święta . Zaczęło się od zgromadzenia maskotek, przygotowania fotobudki oraz upieczenia babeczek i ciasteczek walentynkowych. Ten dzień był wyjątkowy także dlatego, że rozpoczęliśmy akcję charytatywną SERCE DLA SERCA na rzecz podopiecznych Fundacji Koniczynka. Zorganizowano kiermasz słodkich wypieków. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Wielu zdecydowało się na pluszowego misia z serduszkiem. Kiermasz i fotobudka, która gościła w bibliotece szkolnej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz chorych dzieci. Zebrane pieniądze będą dla nich znaczącą pomocą. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci. To wszystko dzięki Waszej pomocy!
Dziękujemy, Dziękujemy, Dziękujemy!!!!!! ????

POMOC DLA PAWŁOGRADU W UKRAINIE

Wolontariusze naszej szkoły przystąpili do projektu realizowanego przez Fundację Eugeniusz and Friends, który polega na przeprowadzeniu w szkole zbiórki  produktów potrzebnych mieszkańcom Pawłogradu. Zbiórka obejmuje:

- produkty pierwszej potrzeby takie jak: lekarstwa, kołdry i koce, ogrzewacze, środki higieny osobistej i żywność oraz
- pieniądze, wpłacane na konto fundacji przelewem (nie przewidujemy zbiórki bezpośredniej).
Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane  miastu Pawłograd, z którym Fundacja współpracuje od początku wojny w Ukrainie. Przy zbieraniu darów ważne jest by składać je do czterech opisanych koszyków/kartonów: chemia osobista (mydło, pasta do zębów, szczoteczki itp.), ciepłe rzeczy (kołdry, koce, ogrzewacze na ręce i stopy, czapki, szaliki itp.), lekarstwa (opatrunki, leki przeciwgorączkowe, witaminy), żywność (głównie słodycze – jest zapotrzebowanie na jedzenie wysokokaloryczne). Pudełka na dary dla mieszkańców Pawłogradu będą się znajdowały na parterze naszej szkoły.  Projekt pomocy dla Ukrainy realizowany jest przez Fundację Eugeniusz and Friends w ramach wolontariatu i Fundacja ani żadna współpracująca z nią osoba nie otrzyma za to wynagrodzenia.
Informacje o Fundacji znajdziecie Państwo na stronie: www.eugeniusz-friends.com.
Każdy może pomóc, zachęcamy do udziału!!

Zbiórka trwa do 24 lutego 2023r.

Galeria naszej szkoły

Pomagamy

Pomoc dla bezdomnych zwierząt

Kochani!! dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomocy zebraliśmy 110 kg karmy dla podopiecznych ze schroniska  w Sośnicy. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli karmę, koce, stare kołdry, miski oraz wzięli udział w akcji "Kup lizaka- nakarm zwierzaka. 
Pamiętajcie dobro wraca!!! 

Galeria naszej szkoły

Pomaganie jest super!

Nasz szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Świąteczne Kartki Dobroczynne wraz ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. W okresie przedświątecznym wsparliśmy naszym działaniem  chorych i niepełnosprawnych pozostających pod opieką serwisu "http://xn--chcepomaga-zhb.org/". Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc. 

Galeria naszej szkoły

KONKURS "POMAGANIE JEST SUPER" ROZSTRZYGNIĘTY

Bilety do kina na dowolny film trafiły już w ręce szczęśliwych zwycięzców. Autorami najlepszych prac okazali się Kacper i Kuba z klasy 6a
Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych seansów! ????
 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gliwicach

Super bohaterowie niosący dobro ❤️

To już za nami!  5 grudnia na gliwickim rynku po raz kolejny nasi wolontariusze włączyli się do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nie zabrakło uśmiechu, serdeczności, wspólnej zabawy, muzyki i tańca.
Dziękujemy organizatorowi- Centrum 3.0 za zaproszenie.
Link do zdjęć z wydarzenia:  
https://gods.gliwice.pl/.../dzien-wolontariusza-2022-rynek/

Galeria naszej szkoły

KOCHANI WOLONTARIUSZE

w dniu Waszego Święta życzymy Wam nieustającego zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest na Tak! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat pięknym!
Opiekunowie wolontariatu i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 20

Galeria naszej szkoły

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

To kolejna kampania charytatywna, do której włączyło się nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspierając organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie SURSUM CORDA (z łac. „w górę serca”). Akcja ma na celu sprzedaż kartek świątecznych przesłanych przez Stowarzyszenie, a dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowany w pomoc ludziom bardzo jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym objętym programem: chcepomagac.org.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zakupu Dobroczynnych Kartek Świątecznych wraz z kopertą-cena 3zł.
Korzystając z kartek dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Twoi bliscy i znajomi. Kartki sprzedają wolontariusze.

Galeria naszej szkoły

Kochani! Potrzebne plastikowe zakrętki!

Przypominamy, że zbieramy plastikowe zakrętki na pomoc dla Ksawiera, który znajduje się pod opieką fundacji „Zdążyć z Pomocą". Przyjmiemy każdą ilość koreczków. Prosimy, aby zakrętki wrzucać do pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły lub przynieść do nauczyciela biologii. Bardzo prosimy dorzućcie jakieś swoje zakrętki, dla Was to nic, a dla Ksawiera to duża pomoc ❤️
Każdy może pomóc! 

Więcej informacji  Facebook – Ksawuś Kocięcki – mały bohater

Galeria naszej szkoły

POMOC DLA MATEUSZKA

Pomoc dla Mateuszka ❤️
"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń..."
Mateuszek jest podopiecznym Fundacji Koniczynka i przebywa w Domu Dziecka
w Gliwicach. Choruje na zespół Aperta (kraniostynostoza, dysmorfia twarzoczaszki, rozszczep podniebienia, palcozrosty u stóp i u rączek), zwężenie nozdrzy tylnych, ubytek przegrody międzykomorowej serca, hemodynamicznie istotny, wymagający leczenia farmakologicznego, hipoplazja ciała modzelowatego.
Zdjęcia Mateuszka:
7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Ze sprzedaży lizaków wpłaciliśmy 310 złotych na leczenie chłopca.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

GLIWICKI TYGIEL KULTUR I SMAKÓW

28 października w Centrum Handlowym Forum odbył się GLIWICKI TYGIEL KULTUR I SMAKÓW.
Występy, tańce, degustacje potraw i wiele innych form kontaktu z kulturą romską, niemiecką, ukraińską to cel tejże imprezy.
Na scenie można było zobaczyć występy artystyczne uczniów gliwickich szkół, w tym także i naszej. Wystąpili: Veronika, Yehor oraz Marek, uczniowie klas ósmych.
Wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w przygotowaniu sceny, dekoracji. Pomogli w organizacji stoiska przysmaków kuchni niemieckiej, zachęcali do degustacji potraw, to dla ciała...????
A dla ducha: wspierali dzielnie reklamę i sprzedaż ciekawych książek wydawnictwa Nowa Era. Ale się działo...????

Galeria naszej szkoły