WYNIKI MIEJSKIEGO KONKURSU NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki Miejskiego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną oraz prezentujemy prace laureatów:

 

klasy I-IV

 

I miejsce: Agata Pomykalska SP 30

              Antonina Nowak SP 13

II miejsce: Karolina Oswald SP 19

               Igor Woldon ZSP 3

III miejsce: Julia Topolska SP 19

                 Kora Sipowicz SP 15

 

Wyróżnienia:

 

Helena Kołodziej SP 15,

Przemysław Kubis SP 18,

Tomasz Pelicano da Silva ZSP 3,

Aleksandra Brodacka ZSP13,

Ksenia Milich SP 28,

Emilia Kubis SP 18

 

 Klasy V- VIII

 

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Kinga Baranowska ZSP 3

III miejsce: Zofia Widera SP 13

 

Wyróżnienia:    

  

Maksym Masliukovskyi ZSP 3,

Alicja Morpak ZSP 3,

Zuzanna Bul SP 20

 

Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

PRACE PREZENTUJEMY W ZAKŁADCE EDUKACJA REGIONALNA

Galeria naszej szkoły

A U NAS JUŻ WIELKANOC - podsumowanie kiermaszu szkolnego

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, uczniom i mieszkańcom dzielnicy za wsparcie i hojne serca. Szczególne podziękowania kierujemy do pań z Klubu Seniora- za współpracę i ofiarowanie przepięknych pisanek na nasz kiermasz. ❤️ ???? ???? Dzięki Wam kolejny raz możemy pomóc potrzebującym. Zebrane pieniądze wsparły działania Fundacji Koniczynka dla Mateuszka z Domu Dziecka 400 zł, Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami, kartki okazjonalne - 42 zł, Stowarzyszenie "Sursum Corda"- ("W górę serca"), Kartki Dobroczynne - 50 zł oraz pomoc w zakupie pompy insulinowej dla ucznia naszej szkoły -550 zł.
Wszystkim serdecznie dziękujemy! ❤️ ???? ????
Wolontariusze z Opiekunami.
 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ZAJĄCZKIEM WIELKANOCNYM

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji „Zostań Zajączkiem Wielkanocnym”- świątecznej zbiórki rzeczy dla dzieci z oddziałów onkologicznych. W tym roku zebrane przez nas prezenty zostaną przekazane dla dzieci ze szpitala w Zabrzu. Zbiórka będzie trwała do 16 marca. Prosimy pamiętać, że ze względu na stan zdrowia dzieci zbieramy tylko nowe i oryginalnie zapakowane rzeczy.
Zbieramy: zabawki, pluszaki, lalki, książki, gry planszowe, puzzle, klocki, akcesoria elektroniczne, artykuły szkolne, jaśki, kocyki, ciepłe skarpetki, słodycze, soczki, płatki śniadaniowe, dżemy, nutellę, kubki.
Wspólnie wywołajmy uśmiechy na twarzach dzieci!

"ALICJA W KRAINIE CZARÓW I KOSZMARÓW "

Uczniowie z klasy 8a, 8b, 7a, 6a i 6b odpowiedzieli na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr 8 w Gliwicach . "Alicja w Krainie Czarów i Koszmarów". Dziękujemy za tak miłe przyjęcie i prawdziwą ucztę dla duszy. Ogromne brawa dla reżysera , aktorów .... Yehor Vornik zawsze będziesz w naszych ❤️

https://www.facebook.com/share/p/QYBoLn8wVaKGyZZe/

Galeria naszej szkoły

UWAGA NA JEŻE

W minionym tygodniu Wolontariusze z naszej szkoły w ramach projektu "Wymiennikownia Pomysłów" we współpracy z  Warsztat Miejski w Gliwicach wykonali tabliczki informacyjne "UWAGA na JEŻE".
  https://www.facebook.com/photo?fbid=725286769810601&set=pcb.725296723142939

DZIEŃ BABECZKI W NASZEJ SZKOLE - AKCJA CHARYTATYWNA

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń”
Już 8 marca organizujemy Dzień Babeczki Będzie smacznie, kolorowo i wesoło. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski wraz z rodzicami upieką dla Was pyszne babeczki, ciasta i ciasteczka.
Nasza akcja to przyjemne z pożytecznym. Dochód ze sprzedaży słodkości przekażemy na pomoc w zakupie pompy insulinowej dla ucznia naszej szkoły.
Jeśli lubicie piec, również możecie przynieść swoje wypieki 8 marca.
Im więcej tym lepiej!!!
Zapraszamy do działania! ????????????
Babeczka, Muffinka, Słodkie, Wiśnia  

RAZEM SIEJEMY DOBRO

Czas pędzi niezwykle szybko i wciąż jest go mało, więc coraz trudniej nam o szczęście. Korzystając ze Świątecznych Kartek Dobroczynnych, wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Twoi bliscy i znajomi. Kartki są dostępne u opiekunów wolontariatu. Cena kartki wraz z kopertą to 4 złote.
Dochód ze sprzedaży inwestujemy w pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych opieką programu Chcepomagac.org. realizowanego przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA (W górę serca).
Zapraszamy Wszystkich uczniów, rodziców do kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Razem #SiejemyDobro!
 

ROZWÓJ KREATWYNOŚCI - WARSZTATY FLORYSTYCZNE DLA SENIORÓW "A W SERCU CIĄGLE MAJ"

11 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty florystyczne w ramach projektu „Rok Szkolnej Aktywności” pod hasłem „A w sercu ciągle maj”. W czasie warsztatów wolontariusze i zaproszeni seniorzy wykonali ozdoby i stroiki wielkanocne. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, każda kompozycja była wyjątkowa i niepowtarzalna. W doborowym towarzystwie i miłej atmosferze przy kawie i ciastku czas szybko i miło upłynął, a wszyscy uczestnicy warsztatów czekają już na następne spotkanie.

Galeria naszej szkoły

Za nami Szkolny Dzień Babeczki - akcja charytatywna

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu zebraliśmy 459 zł i 50 groszy, które zostaną przekazane na pomoc w zakupie pompy insulinowej dla ucznia naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za pyszne wypieki.
Zawsze możemy na Was liczyć !!!
Jesteście wspaniali ❤️????????

Podziękowanie od Ksawiera, dla którego od lat zbieramy plastikowe nakrętki .

Koreczki pojechały do skupu. Uzbieraliście dla mnie prawie 1,5 tony ????????‍♂️????????‍♂️????????‍♂️ co dało kwotę 1480 zł????
Dzięki temu mogliśmy kupić super fajną matę do rehabilitacji ⬇️⬇️⬇️
I jeszcze starczy na wałek, który też niedługo do mnie dojedzie ????
Bardzo wszystkim zbierającym dla mnie plastikowe nakrętki - ogromnie dziękuję!!!
Dziękuję również dobrym duszkom, które wystawiają dla nas liczne fanty na licytację oraz wszystkim osobom, które zechcą i zechciały już wcześniej przekazać 1,5% swojego podatku. Zbieramy na rehabilitację obecną i pooperacyjną, być może na pobyt w Zakopanem (bo nie wiemy jak długo wszystko będzie trwało), na fajny fotel stabilizujący i na turnus rehabilitacyjny, na który może się wybierzemy jesienią (zobaczymy jak się wszystko potoczy po operacji).
Z góry Wam serdecznie dziękujemy za uwagę i chęć niesienia pomocy ????????
Mata do ćwiczeń Airex Hercules - Sklep Acusmed.pl
 

KALENDARZE MAJĄ MOC . . .

W naszej szkole dobiegła końca kolejna edycja akcji „KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE” organizowanej na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Jej celem było uwrażliwienie na pomoc drugiemu człowiekowi oraz zainteresowanie formą pomocy jaką jest wolontariat. W tym roku w ramach akcji pozyskano środki w kwocie 450 PLN, które przekazano na konto Hospicjum.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim innym osobom, które zakupiły kalendarze, a tym samym pomogły pacjentom przebywającym w gliwickim Hospicjum.

To pięknie, że mimo wielu własnych potrzeb potrafimy zobaczyć obok siebie innego człowieka i podzielić się z nim własną dobrocią.

Galeria naszej szkoły

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO

W grudniu w naszej szkole odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Spotkał się z dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego wydarzenia, rodzicom, uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!!! Zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na cele charytatywne. Podziękowania kierujemy też do wszystkich kupujących, którzy swoją niezwykłą hojnością ponownie wsparli nasze działania.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!

Kolorowa choinka bożonarodzeniowa na białym tle namalowana grubą warstwą farby olejnej. Choinka z czerwonych gwiazdek choinka z prezentami