SPROSTOWANIE DO POPRZEDNIEJ ZAPOWIEDZI

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora zajęcia w ramach "Żywej lekcji przyrody" , które miały się odbyć 27 lutego 2020 roku, w czwartek, zostały odwołane.

OSTATKOWE PLĄSY

We wtorek 25.02.2020r. w ramach zajęć świetlicowych zapraszamy DZIECI na OSTATKOWE  PLĄSY PRZY MUZYCE.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE RECYTATORSKIM UCZNIÓW Z KLAS I-III

UWAGA! UWAGA! Dnia 19 lutego 2020 roku odbędzie się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Wiersz wybierają sami uczestnicy. Szczegóły u wychowawcy. Powodzenia.

BAL KARNAWAŁOWY

W poniedziałek 17 lutego i 20 lutego w czwartek klasy 1-3 wyjeżdżają do zamku w Toszku na bal karnawałowy. Szczegóły u wychowawców. Zapraszamy.

ZAPRASZAMY NA "ŻYWĄ LEKCJĘ PRZYRODY"

27 lutego 2020 roku w naszej szkole odbędzie się "Żywa lekcja przyrody". Zajęcia będą prowadzone przez pracowników OŚRODKA EDUKACJI PROEKOLOGICZNEJ "BITIS". Będzie to doskonała okazja do przybliżenia świata zwierząt. Tematem lekcji będzie przybliżenie świata: owadów, pajęczaków,płazów i gadów. W trakcie godzinnych zajęć przybliżone będzie słuchaczom życie i zwyczaje 20 gatunków zwierząt z powyższych gromad. Każdy omawiany gatunek będzie prezentowany w postaci żywego okazu z zachowaniem bezpiecznego kontaktu ze wszystkimi zwierzętami. Jednocześnie prowadzący zapewniają , iż ich działalność zanjduje się pod nadzorem Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, a zwierzęta z listy gatunków zagrożonych wyginięciem posiadają stosowne dokumenty stwierdzające legalność ich pochodzenia , importu bądź zakupu. Zapraszamy serdecznie. Szczegółowe informacje u wychowawców klas.

Miejski konkurs wiedzy "Jesteśmy Polakami"

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 10 w Gliwicach
Szkoła Podstawowa nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach

Zapraszamy uczniów klas III na piątą edycję
Miejskiego Konkursu Wiedzy
pt. „Jesteśmy Polakami”

w ramach obchodów 100 rocznicy I Powstania Śląskiego
termin: 27 listopada 2019 r.

Powiatowy konkurs plastyczny "Czar polskich miast i wsi"

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 10 w Gliwicach
Szkoła Podstawowa nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach

Zapraszamy uczniów klas 0-III na czwartą edycję
Powiatowo-Miejskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Czar polskich miast i wsi – piękno ziemi śląskiej”

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

7 listopada 2019 r. odbędzie się pierwszy - szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Konkurs rozpocznie się w naszej szkole o godz. 9.00 i potrwa 90 minut.
Stopień rejonowy zostanie przeprowadzony  28 stycznia 2020 r., zaś  stopień wojewódzki – 2 marca 2020r.

• Oto link do strony Kuratorium Oświaty w Katowicach, na której zamieszczono regulamin konkursu: http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2019/09/ramowy-regulamin-wkp-historia.pdf
  • Oto link do strony Kuratorium Oświaty w Katowicach, na której zamieszczono załącznik z zakresem wiadomości i umiejętności na poszczególnych stopniach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim:  http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2019/09/zalaczniki_do_ramowego_regulaminu-historia.pdf

Zachęcamy uczniów do udziału!

100-lecie Powstań Śląskich

W związku z obchodami  100-lecia powstań śląskich 1919 -1920 – 1921 zapraszamy mieszkańców dzielnicy, środowisko lokalne, rodziców uczniów  do wzięcia  udziału w uroczystości przygotowanej przez młodzież
i nauczycieli  – Apelu ku czci powstańców śląskich –  która odbędzie się  30 października 2019r.
(w środę)  o godz. 1000 na Cmentarzu Parafialnym św. Wojciecha w Gliwicach.
W naszej szkole zostaną zorganizowane cyklicznie wydarzenia, które upamiętnią powstania śląskie oraz ich uczestników.
Oto zapowiadane  działania :

1. Zwiedzanie szkolnej Izby Tradycji  przez uczniów  zakończone emisją  fragmentów filmu fabularnych, dokumentalnych o powstaniach śląskich;
  2. Lekcje historyczne poświęcone powstaniom  i powstańcom;
  3. Zaplanowane  lekcje w muzeach, w których będą uczestniczyć uczniowie;
  4. Szkolne konkursy wiedzy, plastyczne;
  5. Apel  szkolny;
  6. Udział w kampanii Kuratorium Oświaty w Katowicach link: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/category/100rocznica/program-kampanii/

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału!

14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14 października 2019r. odbędzie się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia klasy 1. Uroczystość połączona będzie z Akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które przypada w tym dniu.