7 października uczniowie z klasy 1a i 1 b wzięli udział w spotkaniu poświęconym zasadom zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie zoorganizowane było przez Policję i Straż Miejską w sali kina Amok. Dzieci obejrzały przedstawienie pt."Bezpieczna droga do szkoły" , które utrwaliło wiadomości o prawidłowym zachowaniu w ruchu drogowym. Na szare jesienno - zimowe dni dzieci otrzymały od organizatorów w prezencie latareczki i kamizelki odblaskowe  W nowym roku szkolnym przypomniano o zasadach bezpieczeństwa. Obowiązujące na terenie szkoły zawarte są w Szkolnym Regulaminie BHP oraz szczegółowych regulaminach pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia. Szczególnie uwrażliwiono na bezpieczeństwo spędzania przerw oraz poruszania się w ciągach komunikacyjnych oraz na placu zabaw.