Drzewa ziemi śląskiej śladami powstań śląskich

Prace konkursowe międzyszkolnego konkursu. Uczestnikom i laureatom gratulujemy.

Nasz Aplauz wytańczył I miejsce

24.05.18r Szkolny Zespół Taneczny Aplauz wziął udział w Turnieju Formacji Tanecznych. Turniej organizowany był przez ZSP nr 1 w Gliwicach. Dzieci tańczyły pod okiem profesjonalnego jury, które wyłoniło zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych solistów i zespołów.

Turniej w kategorii zespoły klas 4-7 wygrał Aplauz!!! Dziewczyny wytańczyły I miejsce!

Nagroda w wojewódzkim konkursie plastycznym

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" Wojewódzka Samorządowa Instytucja Kultury organizowała konkurs na "Bożonarodzeniową Kartke Świateczną". Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Martyna Tomasik z klasy 4a, która zajęła 3 miejsce.

serdeczne gratulacje!

Pomagamy tworząc

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Legowisko lub siedzisko". Konkurs polegał na uszyciu legowiska lub poduszki dla kotka lub psa. Konkurs był jednocześnie akcją charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Wszystkie prace po zakończonym konkursie trafiły do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Bezpieczna Łapa.

Uczniowie naszej szkoły ze szczególnym zaangażowaniem podeszli do udziału w konkursie. Wpłynęła ogromna ilość przepięknie uszytych legowisk i poduszek dla bezdomnych zwierzaków.

Laureaci konkursu:

Kategoria Klasy IV–VII :

• II miejsce: Krzysztof Lakwa klasa VI b
  • III miejsce: Alicja Lorenowicz klasa  IV c

Wyróżnienia:

• Dariusz Magaczewski IV a
  • Dominika Curyło VI b
  • Sara Bucoń IV a
  • Tobiasz Komander IV c
  • Weronika Urbanik IV a

Gratulujemy!!!

Aplauz na podium

I miejsce w konkursie formacji tanecznych IV Edycji Akademii Młodego Kibica 2017 dla naszego Szkolnego Zespołu Tanecznego Aplauz.

Marcowy koncert dla seniorów

W dniu 30.03.17r.  w Centrum Sportowo Kulturalne "Łabędź" odbył się Koncert dla Seniorów, na którym wystąpili między innymi uczniowie naszej szkoły. Program artystyczny, który zaprezentowały dzieci przygotowany był przez p. E. Kotecką, p.A. Rybowicz oraz p. K. Stefańską - Dubniak. Wystąpili członkowie kółka artystycznego prezentując humorystyczne przedstawienie pt: "Baba Jaga u dentysty" oraz zatańczył szkolny zespół Aplauz. Nie brakowało wesołych piosenek oraz pięknych wierszy.
Dzieci zaprezentowały się wspaniale na łabędzkiej scenie. Widzowie zgromadzeni w "Łabędziu" nie kryli wzruszenia.

Prace konkursowe laureatów "Christmas bauble 2016/2017"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za udział w naszym konkursie. Ilość zgłoszonych prac ich oryginalność, pomysłowość oraz technika wykonania mile nas zaskoczyła. Serdecznie pozdrawiamy.

organizatorzy: p. Marta Kuchna, p. Aneta Rybowicz i p. Agnieszka Dowejko-Sobek

Prace konkursowe laureatów "Christmas bauble"

Prezentujemy prace laureatów Międzyszkolnego Konkursu językowo - plastycznego "Christmas bauble".
Serdecznie dziękujemy za tak dużą ilość pięknych i oryginalnych prac.
Zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.
organizatorzy: p. Marta Kuchna i p. Aneta Rybowicz

Międzyszkolny Konkurs językowo-plastyczny „Easter Egg”

Uczniowie Katarzyna i Piotr Chmielewscy zajęli I miejsce w konkursie językowo – plastycznym organizowanym przez p. Martę Kuchna i p. Anetę Rybowicz.
Uczeń Michał Minor zdobył wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.

Uczniowie naszej szkoły laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego WIELKANOC 2015

• miejsce I – Grzegorz i Tomasz Kocur
  • miejsce III – Weronika Franczak

opiekun: p. Aneta Rybowicz

Serdecznie gratulujemy!

Udział w części artystycznej gliwickiej akcji charytatywnej

8.03.15 / Nauczyciel SP 20 pani Aneta Rybowicz reprezentując naszą szkołę, wzięła udział w akcji charytatywnej „Bieg dla Ani” organizowanej na terenie naszego miasta. Pani Aneta wystąpiła w części artystycznej imprezy.

Poniżej linki do kilku wybranych piosenek z pośród tych, które zaśpiewała pani Aneta. Zachęcamy do posłuchania.

Udział nauczyciela naszej szkoły w III Muzycznym Belfer Hydepark 2015

6.03.15 / III Muzyczny Belfer Hydepark 2015 dla nauczycieli gliwickich szkół i placówek oświatowych to miejska impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach oraz Gimnazjum nr 4 w Gliwicach. Celem imprezy jest możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań i uzdolnień muzycznych przez nauczycieli z gliwickich szkół.

Naszą szkołę w obecnej edycji jak i w dwóch poprzednich reprezentowała pani Aneta Rybowicz, nauczyciel muzyki, plastyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pani Aneta wykonała utwór Katarzyny Groniec „Szyba” zdobywając III miejsce ilością zebranych głosów publiczności. Gratulujemy.

Poniżej link, pod którym można posłuchać wykonania prezentowanej piosenki.