"Mała Syrena" to jedna z piękniejszych opowieści o miłości w literaturze, jak czytamy na stronie internetowej Teatru Muzycznego , o miłości romantycznej, siostrzanej, o miłości do natury i do samego siebie. "... Małą Syrenę kojarzymy najczęściej z historią disnejowskiej małej syrenki Ariel, która bardzo daleko odchodzi od oryginalnej, andersenowskiej wersji. Była już przetwarzana na wiele sposobów, łącznie ze zmianą zakończenia. Nasz spektakl jest współczesną adaptacją klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena..."

Postanowiliśmy przekonać się sami, jakich wrażeń artystycznych nam dostarczy. 27 maja 2022r. obejrzeliśmy spektakl na scenie kameralnej Teatru Muzycznego. Spektakl pozostawia duże pole do interpretacji. Bardzo podobał się dzieciom, były chwile uśmiechu, zachwytu, tajemnicy , wzruszeń. W warstwie wizualnej wykorzystano nowe media,wersja wideo i współczesną scenografię opartą na metaforze.

Mieliśmy również okazję zobaczyć główną salę i dużą scenę Teatru, gdzie otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji o scenie i repertuarze.