UCZNIOWIE Z KLAS 0 - IV W PROJEKCIE EKOLOGICZNYM PZO

Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Gliwicach, zaprosiło  nauczycieli wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1-4 z gliwickich przedszkoli i szkół,  na "Spotkanie z Ekologią część II" - nagranie o  charakterze edukacji ekologicznej.

HISTORIA POWSTAWANIA CHLEBA - SZANUJMY CHLEB !

Wiersz pt. "Pieczywo" B. Szot

Rolnik sieje ziarno w glebę.(gleba to jest ziemia czarna,

W której rośnie zboże z ziarna.)

Kiedy zboże jest dojrzałe,

Rolnik kosi je z zapałem, potem młóci,

W swych maszynach i wywozi plon do młyna.

Młynarz, w młynie, ziarno miele,

Białej mąki robi wiele.

Mąka trafia do piekarza,

Który ciasto z niej wytwarza.

Z ciasta robi: chleb, rogale...

W piecu piecze je wytrwale.Jest pieczywo!

„Ślinka leci” Więc smacznego, drogie dzieci

ZIEMIA W KOSMOSIE.

Ziemia jest jedną z ośmiu planet krążących wokół Słońca – naszej najbliższej gwiazdy. W galaktyce nazywanej Drogą Mleczną, w której znajduje się nasz Układ Słoneczny, zaobserwowano kilkaset miliardów innych gwiazd. Wokół wielu z nich krążą planety. W dostępnej naszym obserwacjom części Wszechświata jest prawdopodobnie kilkaset miliardów innych galaktyk.

ZIELONE OSIEDLE - PROJEKT

W ramach zajęć projektowych oraz w trosce o najbliższe otoczenie, przestrzeń , w której przebywamy - uczniowie z klasy 2b wykonali projekty osiedla przyjaznego ludziom i naturze.

SZUKAMY WIOSNY 2020

Niedługo,  21 marca , Pierwszy Dzień wiosny. Możemy już zaobserwować pierwsze oznaki jej przybycia. Niestety nie możemy uroczyście jej powitać. Coroczny kolorowy korowód , "strojenie" ogrodu oraz symboliczne topienie marzanny musi poczekać , aż będzie bezpiecznie. Ze względu na epidemię rozpoczynamy naukę zdalną. Szkoła zostaje czasowo zamknięta. Prezentujemy jeszcze nasze ostatnie prace. Miejmy nadzieję , że przyszła wiosna będzie weselsza. :)