POSPRZĄTAJMY "ŚWIAT" WOKÓŁ SIEBIE

Klasy 4a i 3b z okazji Dnia Ziemi postanowiły posprzątać okolicę szkoły.

EKO - ZWIERZAKI

Dzieci uczęszczające do świetlicy postanowiły wykorzystać ponownie materiały i wykonały eko - zwierzaki. Wszystkich zainspirowała i zajęcia poprowadziła pani Jolanta Ogaza.

EKOKLASA

ZWIASTUNY WIOSNY W OKOLICY SZKOŁY I ZA OKNEM SALI PRZEDSZKOLAKÓW.

Wiosna objawiła się w pełnej krasie. Drzewa i krzewy nieśmiało rozchylają pąki listków i pierwszych kwiatów. W zamontowanym,  na parapecie sali przedszkolaków  karmniku , tego roku gołębie postanowiły założyć gniazdo. Pojawiły się w nim dwa jajka. Po 17 dniach z jajek wykluły się małe pisklaki, które gołębie ogrzewały na zmianę. Teraz te maluchy czekają na pokarm, który jest im systematycznie dostarczany. Małe gołąbki rosną jak na drożdżach. Pan konserwator na terenie ogródka szkolnego zamontował budki lęgowe. Klasa trzecia mogła podziwiać jak pięknie zakwitły wiosenne kwiaty , które sadziła na grządce badawczej jesienią. W klasach pojawiły się mini ogródki. Dzieci wysiały nasiona warzyw, rzeżuchy, owsa oraz założyły hodowlę fasoli.

21 MARCA POWITALIŚMY WIOSNĘ

Kampania #zielone gliwice

"...Począwszy od 21 marca – pierwszego dnia wiosny odwiedzający stronę  Gliwice.eu, czytelnicy „MSI – Gliwice” i użytkownicy mediów społecznościowych znajdą pod tagiem #zielonegliwice m.in. teksty poświęcone działaniom miasta w sferze walki ze smogiem i niską emisją, informacje o inwestycjach w zieloną retencję, rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego, eko-świetle czy miejskiej fotowoltaice. Nie zabraknie tam materiałów o „zielonych” metamorfozach w mieście i wyzwaniach z tym związanych, informacji o rowerze miejskim, ścieżkach rowerowych, nowych nasadzeniach, szkolnych i bibliotecznych akcjach proekologicznych, a także działaniach prowadzonych przez miejskie jednostki i spółki.

Pokażmy, jak wiele dobrego wspólnie robimy dla środowiska!

Adam Neumann
Prezydent Miasta Gliwice

ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Zwierzęta - emojiKolorowa, Urocza Twarz Psa-wektora. Jeden Obiekt Na Białym Tle. Rysunek  Płaski. Zabawne Zwierzę Emoji. Zawstydzony Uśmiech. Ilustracja Wektor -  Illustration of odosobniony, dzieciaki: 187235520

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy brali udział w akcji zbierania darów dla schroniska dla zwierząt w Gliwicach. 5 marca wszystkie zebrane rzeczy trafiły do schroniska.

ZIMA - W OCZACH MAŁYCH ARTYSTÓW

KONKURS FOTOGRAFICZNO-LITERACKO-PLASTYCZNY Z OKAZJI DNIA DRZEWA - ROZSTRZYGNIĘTY

Tegoroczny konkurs obfitował w bardzo dużą ilość ciekawych prac. Dziękujemy za udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Prezentujemy niektóre z nich :)

POMÓŻ NAM !!!

JESIENNE INSPIRACJE

Dzieci z klasy 3 b zainspirowały się kolorami jesieni. Wykonały klimatyczne lampiony na jesienne wieczory.