ZIELONE OSIEDLE - PROJEKT

W ramach zajęć projektowych oraz w trosce o najbliższe otoczenie, przestrzeń , w której przebywamy - uczniowie z klasy 2b wykonali projekty osiedla przyjaznego ludziom i naturze.

SZUKAMY WIOSNY 2020

Niedługo,  21 marca , Pierwszy Dzień wiosny. Możemy już zaobserwować pierwsze oznaki jej przybycia. Niestety nie możemy uroczyście jej powitać. Coroczny kolorowy korowód , "strojenie" ogrodu oraz symboliczne topienie marzanny musi poczekać , aż będzie bezpiecznie. Ze względu na epidemię rozpoczynamy naukę zdalną. Szkoła zostaje czasowo zamknięta. Prezentujemy jeszcze nasze ostatnie prace. Miejmy nadzieję , że przyszła wiosna będzie weselsza. :)

DBAMY O ZDROWIE SWOJE I INNYCH

Zawsze w okresie zimowo - wiosennym powinniśmy być szczególnie uważni ze względu na sezon grypowy. Jednak  tym roku pojawił się nowy wirus SARS - CoV -2 . Koronawirus jest nieprzewidywalny i dotychczas nieznany. Naukowcy starają się opracować leki , które pozwoliłby na leczenie tej odmiany. Tak, zdawałoby się oczywiste nawyki, jak mycie rąk, higiena osobista, ale też zachowanie dystansu stały się teraz NIEZBĘDNE w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się tej choroby. W naszej szkole zostały wdrożone procedury. Dzieci przygotowały plakat , który ma nam wszystkim o tym przypominać.

SEGREGUJESZ - ODZYSKUJESZ

W klasach pierwszych rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Zwracaliśmy uwagę na produkty przyjazne dla naszego organizmu. Dzieci uświadomiły sobie, że opakowania wykonane są z różnych materiałów. Śmieci, które człowiek "produkuje" mają negatywny wpływ na nasze środowisko. Uczniowie poznali termin opakowanie i jego znaczenie, sortowanie, recykling.

KOCHANI!!! POTRZEBNE NAKRĘTKI!!!DUŻO NAKRĘTEK!!!

Zbieramy nakrętki. Jesteście wspaniali. Dziękujemy za już przyniesione i prosimy o więcej. Akcja trwa. Pieniądze ze sprzedaży trafią na subkonto potrzebującego pomocy Ksawiera w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Z nich chłopczyk będzie miał oplacony przez fundację turnus rehabilitacyjny, bez którego Jego szanse na chodzenie i mówienie nie rokują dobrze.

DZIĘKUJEMY

Zima to najtrudniejszy czas dla bezdomnych psów i kotów. Schroniska, które wciąż borykają się z problemami finansowymi, często nie są w stanie zapewnić wszystkim zwierzętom należytych warunków. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole zbiórkę darów dla bezdomnych psów i kotów. Zbieraliśmy karmę, środki przeciwpchelne, obroże insektobójcze, miski, obroże, smycze, zabawki dla zwierząt ,koce, ręczniki, pościele, legowiska, kuwety i żwirek dla kotów. Dary przekazaliśmy w grudniu 2019 roku do schroniska. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH CZWORONOŻNYCH BRACI MNIEJSZYCH.