A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Zachowaj Trzeźwy Umysł

Szkoła Podstawowa nr 20 z zaangażowaniem uczestniczyła w X jubileuszowej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"- ogólnopolskiej akcji propagującej nowoczesną profilaktykę.
Dnia 08.02.2011r. za udział w programie szkoła  uzyskała certyfikat, który z rąk pani prezydent Renaty Caban odebrała dyrektor szkoły mgr Danuta Jamińska. Za udział w konkursie uczeń klasy IIb Marek Mazanek otrzymał dyplom i nagrodę laureata ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2010.
Gratulujemy nagrody!

 
Jasełka 2010

22 grudnia 2010r. świętowaliśmy Boże Narodzenie. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej naszej szkoły i zaproszonych gości. Miłą atmosferę uświetniły występy młodszej i starszej części zespołu Aplauz w świątecznym wydaniu. Mieliśmy też okazję obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe, które przygotowała klasa Vc. Zarówno tańce zespołu jak i przedstawienie obejrzały też dzieci z przedszkola nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę 3 stycznia 2011r. Było to miłe spotkanie dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze. Oto zdjęcia z tej uroczystości.

 
11 listopada – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2010 r. uczniowie klasy 5 b zaprezentowali swoim kolegom z klas od IV do VI apel z okazji Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Młodzi wykonawcy zaśpiewali 3 wojenne piosenki: „Pierwsza Brygada”, „Piechota” i „Przybyli ułani”, recytowali wiersze, a narratorzy opowiedzieli o rozbiorach Polski, o walce z zaborcami oraz o udziale Polaków w I wojnie światowej.

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA LOGO ZLOTU SAMORZĄDÓW GLIWICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kasia Pyrak z klasy VI c została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu na Logo Zlotu Samorządów Gliwickich Szkół Podstawowych. Puchar i dyplom otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Gliwice - Zygmunta Frankiewicza w czasie szóstego Zlotu Samorządów zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
Dzieci Afryki

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie obecnej klasy 5 b zaprezentowali apel „Dzieci Afryki”. Szkolne koleżanki i koledzy dowiedzieli się, że już za 1,20 zł można przeprowadzić 5-dniową kurację antybiotykową jednego chorego dziecka, a za 3 zł można zakupić szczepionkę uodparniającą dziecko na 6 chorób. Usłyszeli też, iż na świecie co 5 sekund umiera z głodu jedno dziecko! Przez kolejne tygodnie wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz głodnych i chorych dzieci w Afryce, a wynikiem tych działań była kwota 100 zł i 14 groszy. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji WATATO – DZIECI AFRYKI. We wrześniu br. otrzymaliśmy od prezesa Zarządu Fundacji list z podziękowaniami oraz z życzeniami, by ofiarowane dobro wróciło do nas zwielokrotnione. Dołączono także wykupiony przez uczniów „Bilet do stacji Życie” z informacją, że 25 euro przekazano do Ośrodka Dożywiania w Burhyini (Kongo Demokratyczne) prowadzonego przez polskie misjonarki. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

 
10 kwietnia 2010

Katyń 1940 - Katyń 2010

Obejrzyj prezentację

 
Miniomnibus 2010

19 marca 2010 r. na terenie naszej szkoły odbył się finał Miejskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności dla uczniów klas III „MINIOMNIBUS”. Po III-etapowych eliminacjach: klasowych, szkolnych i półfinałach miejskich do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z gliwickich szkół podstawowych.  Wszyscy finaliści w bardzo wyrównanej walce zmagali się z 10-cioma zadaniami przygotowanymi przez organizatorów a związanymi tematycznie z wodą.
Po zaciętej dogrywce zwyciężyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 38 Julia Honisz, która oprócz wartościowych nagród otrzymała statuetkę „MINIOMNIBUSA 2010”.
Wszystkim finalistom gratulujemy olbrzymiej wiedzy jaką się wykazali. a w przyszłości wielu dalszych sukcesów w konkursowych zmaganiach.
Galeria zdjęć z konkursu

 
Wpłaty za obiady

Rodzice zobowiązani są do wpłaty należności za obiady dziecka w nieprzekraczalnym terminie 
DO 5 - GO KAŻDEGO MIESIĄCA.

DZIECKO NIE OTRZYMA OBIADU BEZ OKAZANIA
WAŻNEJ WPŁATY DOKONANEJ W TERMINIE.

 
Problemy techniczne

Drodzy Rodzice, uczniowie i goście odwiedzający naszą stronę internetową. Przez pewien czas nasza szkolna strona www nie była dostępna z powodów niezależnych od nas. Dzięki wielu staraniom dyrekcji szkoły i uprzejmości Firmy KOTOŃSKI mogliśmy powrócić pod nowym adresem.  
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do śledzenia naszych poczynań.
Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 20 w Gliwicach.

 
Od abstrakcji do konkretu

Od dnia 5 października w naszej szkole odbywają się zajęcia z matematyki i przyrody dla uczniów klas IV-VI
w ramach projektu "Od abstrakcji do konkretu". Do dnia 31 grudnia zajęcia W wymiarze 1 godziny tygodniowo
(zamiennie matematyka i przyroda) odbywają się według podanego uczestnikom harmonogramu.
Od dnia 1 stycznia 2010 r. zajęcia odbywać sie będą w wymiarze 2-godzin tygodniowo (po 1-nej z matematyki i przyrody w tygodniu). W czasie zajęć uczniowie korzystają z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu. W pierwszym tygodniu zajęć uczestnicy otrzymali kolorowe gadżety m.in.indeksy, smycze, długopisy. Uczniowie klas VI wzięli udział w dniu 10 października w wycieczce do Planetarium w Chorzowie. W programie wycieczki zaplanowano udział uczniów w Seansie w Planetarium, zwiedzanie obserwatorium, zajęcia na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody humory dopisywały i zadowoleni uczniowie pełni wrażeń powrócili do domów.

 
<< Początek < Poprzednia 11 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 11
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl