A A A
www.retail.ua
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Industriada 2015

Miasto Gliwice 13 czerwca 2015 roku na terenie gliwickiej Radiostacji organizuje imprezę pod nazwą "INDUSTRIADA 2015". Szczególy na plakacie

 
Postaw na rodzinę

30 maja 2015 roku (sobota) zapraszamy na festyn rodzinny. W programie

 
"Cała Polska Czyta Dzieciom"

Dnia 27 marca 2015roku  nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Nasza akcja ma na celu  przekonanie , że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Cieszy fakt, iż nasze działania spotykają się z coraz większym zainteresowaniem instytucji i innych placówek .

W tym roku zaproszenie do włączenia się w akcję przyjęli :  Marysia Sławańska- dziennikarka tygodnika „Nowiny Gliwickie”, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – komisarz  Marek Słomski, Beata Haładus redaktorka bibliotek szkolnych online , bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach filia nr 20. Zaproszeni goście czytali uczniom wiersze i bajki. Uwieńczeniem spotkania było przedstawienie pt. „ Zielony Kapturek”, które przygotowali uczniowie klas  IA, I C , II A.

 

Organizatorzy akcji: Elżbieta Kotecka, Katarzyna Stefańska- Dubniak, Dorota Opiełka, Wioletta Paczuska  serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania spotkaniaJ

 
Moja ulubiona postać bajkowa - rozstrzygnięcie konkursu

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie "Moja ulubiona postać bajkowa". Sposród 217 nadesłanych prac jury konkursu wyłoniło zwycięzców gliwickich szkół i przedszkoli. Laureaci zostali poinformowani telefonicznie o terminie uroczystego podsumowania konkursu.

Organizatorzy konkursu

 
Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
Rozpoczyna się  nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/2016. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe w Gliwicach:

  • w wieku 3-5 lat (urodzone w latach 2012-2010);


Strona internetowa systemu wspomagającego rekrutację to:  www.gliwice.przedszkola.vnabor.pl
Od 27 marca (godz.800) pod wskazanym adresem będzie można zapoznać się z zasadami rekrutacji, ofertami placówek oraz wypełnić i wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć tylko w jednej placówce tzw. pierwszej preferencji (wskazana jako pierwsza).

UWAGA !! Brak złożenia wniosku w wersji papierowej w terminie do 15 kwietnia 2015 r. (do godz.1500) spowoduje nie uczestniczenie dziecka w rekrutacji.

W chwili rozpoczęcia rekrutacji wniosek o przyjęcie dziecka poza wskazaną stroną internetową będzie można pobrać również w każdym przedszkolu / szkole.
Prosimy o zapoznanie się z szczegółowymi zasadami rekrutacji oraz harmonogramem.

Zasady rekrutacji
Harmonogram rekrutacji

 
English songs in comic books

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie „English songs in comic books”. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do 08.05.2015 r.

Regulamin konkursu

 
Easter Egg

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie Easter Egg. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do końca marca 2015 r.

Regulamin konkursu

 
Jasełka 2014

W dniu 19 grudnia 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole wigilię Bożego Narodzenia. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkoły i zaproszonych gości. Miłą atmosferę uświetniło przedstawienie jasełkowe, które przygotowała w tym roku kl. IV b. W styczniu nasz bożonarodzeniowy spektakl obejrzały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę. Było to miłe spotkanie, dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze.

 
Boże Narodzenie 2014

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki,
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:
ze wspólnie śpiewaną kolędą,
z upragnionym gościem przy stole
i w rodzinnym, pełnym radości gronie.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20

 
Teatr TV dla dzieci

12 września 2014 r. (piątek) uczniowie klas III i IV naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Krawiec Niteczka"  transmitowany on line z Teatru Ateneum w Katowicach w ramach edukacyjnego projektu pt. „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, do którego nasza szkoła przystąpiła. Uczniowie zobaczyli sceniczna wersję poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”
(w oryginale  - „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą przygotował Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu.
Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania nie nadają się do noszenia. Kiedy oburzony Burmistrz wyrzuca bohatera z miasta, Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.
Świetne, charakterystyczne lalki i  oryginalne kostiumy  zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašova. Czeski kompozytor, Pavel Helebrand, stworzył piękną muzykę.
Więcej informacji o całym projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół” znajduje się na stronie www.iteatr.tvp.pl.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl