A A A
F.DICK
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 English songs in comic books

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie „English songs in comic books”. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do 08.05.2015 r.

Regulamin konkursu

 
Easter Egg

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie Easter Egg. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do końca marca 2015 r.

Regulamin konkursu

 
Jasełka 2014

W dniu 19 grudnia 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole wigilię Bożego Narodzenia. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkoły i zaproszonych gości. Miłą atmosferę uświetniło przedstawienie jasełkowe, które przygotowała w tym roku kl. IV b. W styczniu nasz bożonarodzeniowy spektakl obejrzały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę. Było to miłe spotkanie, dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze.

 
Boże Narodzenie 2014

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki,
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:
ze wspólnie śpiewaną kolędą,
z upragnionym gościem przy stole
i w rodzinnym, pełnym radości gronie.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20

 
Teatr TV dla dzieci

12 września 2014 r. (piątek) uczniowie klas III i IV naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Krawiec Niteczka"  transmitowany on line z Teatru Ateneum w Katowicach w ramach edukacyjnego projektu pt. „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, do którego nasza szkoła przystąpiła. Uczniowie zobaczyli sceniczna wersję poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”
(w oryginale  - „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą przygotował Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu.
Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania nie nadają się do noszenia. Kiedy oburzony Burmistrz wyrzuca bohatera z miasta, Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.
Świetne, charakterystyczne lalki i  oryginalne kostiumy  zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašova. Czeski kompozytor, Pavel Helebrand, stworzył piękną muzykę.
Więcej informacji o całym projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół” znajduje się na stronie www.iteatr.tvp.pl.

 
Informacja dla rodziców uczniów klas VI

Rekrutacja do gliwickich gimnazjów na rok szkolny 2014/2015 prowadzona będzie w formie elektronicznej.
Rejestrowanie się w systemie trwa od 15 kwietnia do 22 maja 2014 r.

Strona internetowa elektronicznego systemu rekrutacyjnego do gimnazjów

 
Głosuj na "Dwudziestkę"

Dzienni Zachodni i portal naszemiasto.pl  zorganizował plebiscyt na „najfajniejszą szkołę podstawową”.
Która szkoła podstawowa w Gliwicach i powiecie gliwickim jest najfajniejsza? Gdzie dzieci nie tylko siedzą w szkolnych ławkach, ale i poznają świat? Gdzie uczniowie mogą próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia? Gdzie można znaleźć wśród pedagogów wsparcie? Chcemy poszukać takiej placówki, gdzie wszystkie te elementy tworzą jedną całość.
Głosować mogą uczniowie, ich rodziny, pedagodzy i absolwenci. Głosowanie potrwa do 5 maja do godz. 23.59. Codziennie możecie oddawać pięć głosów za pomocą tradycyjnych kliknięć oraz pięć głosów za pomocą Facebooka. Głosy oddane przez portal społecznościowy mnożone są przez trzy.
O zwycięskiej szkole napiszemy w Dzienniku Zachodnim i na portalu naszemiasto.pl

Na stronie głównej plebiscytu – prezentowane są szkoły się w kolejności zajmowanych miejsc. Po odszukaniu naszej strony - można też zagłosować :)
http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/najfajniejsza-szkola-podstawowa-w-gliwicach-i-powiecie,8886,t,id.html

Głosowanie na naszą szkołę (do 5 maja do godz. 23.59)  odbywa się pod niżej podanym linkiem:
http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/sp-nr-20-im-powstancow-slaskich-w-gliwicach,8886,189704,t,id,kid.html

 
Dni Otwarte Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach serdecznie zaprasza rodziców i dzieci przyszłorocznych klas I-szych (rocznik 2007 i 2008) na drzwi otwarte szkoły  w dniu 12 marca 2014 r.
o godzinie 1700.
W programie spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami, możliwość zwiedzania szkoły i uczestnictwa w zajęciach.

Serdecznie zapraszamy

 
Ogólnopolskie konkursy z przedmiotów humanistycznych

Zapraszamy do udziału w konkursach ogólnopolskich!

Więcej…
 
Zimowisko 2014

W dniach 20.01.2014-24.01.2014r. kolejny już raz organizowane były półkolonie zimowe.
Uczestnikami byli uczniowie kl.I-VI, którzy wyrazili chęć udziału w takiej formie zajęć. W tym roku dzieci były podzielone na 3 grupy pod opieką wychowawców. Organizatorzy starali sie tak ułożyć program zajęć, aby był atrakcyjny dla każdego. Codziennie zaplanowane były wyjścia poza teren szkoły. Pobyt na zimowisku został zainaugurowany wycieczką autokarową do Wiejskiej Chaty w Bojkowie, gdzie dzieci podczas zajęć lepiły piękne przedmioty z gliny ceramicznej. Powstały piękne miseczki, zwierzątka a także skarbonki o różnych kształtach. Było również kino Cinema City i projekcja filmu "Robaczki z zaginionej doliny". Dzieci były gośćmi muzeum Geologii Złóż przy Politechnice Śląskiej, gdzie pod okiem przewodnika miały okazję podziwiać zbiory kopalin użytecznych z całego świata, a także kolekcje skał i skamielin wystepujących w skorupie ziemskiej. Naprawdę, było co podziwiać.  To jeszcze nie koniec atrakcji - uczestnicy zimowiska poznali florę ze wszystkich kontynentów i obserwowali ryby (także piranie) w nowootwartych akwariach (jedno z nich ma pojemność 60 tys.litrów). Czwartek i piątek przeznaczony był na aktywność fizyczną  w gliwickim centrum zabaw "Alegra" oraz na krytej pływalni"Delfin". W szkole również było ciekawie: odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji, na którym dzieci wysłuchały wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań w miejscach publicznych. Wychowawcy prowadzili zajęcia sportowe na dużej sali gimnastycznej lub sali zabaw "Radosna szkoła". Koloniści miło spędzali czas grając w gry stolikowe, kalambury, jengę, układając puzzle. Czas spędzony w szkole szybko minął, jedynej rzeczy jakiej nam brakowało, to zimowej aury i ulepionego bałwana. Zdjęcia z zimowiska

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl