A A A
F.DICK
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Jasełka Bożonarodzeniowe

Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie zapraszają rodziców, wszystkich bliskich naszych uczniów oraz mieszkańców dzielnicy do obejrzenia jasełek bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, które zostaną zaprezentowane dnia 05 stycznia 2016 roku (wtorek) o godz. 1700 w sali 18.

 
Konkursy planowane przez szkołę

Konkursy międzyszkolne, miejskie, wojewódzkie, krajowe, międzynarodowe planowane przez szkołę w roku szkolnym 2015/2016

Sprawdź

 
Ogłoszenie wyników konkursu ,,Ruszaj się Kubusiu!”

 

Dnia 23 października 2015r. w SP 20 w Gliwicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego ,,Ruszaj się Kubusiu!”. Jury po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło nagrodzić uczniów z następujących szkół:

  • SP 21

  • Sp 5

  • SP 41

  • Filomata

  • ZSP nr1

  • SP 7

  • ZSP nr4

Opiekunowie laureatów zostaną poinformowani telefonicznie o terminie uroczystego wręczenia nagród. Organizatorzy dziękują wszystkim za liczny udział w konkursie.

Elżbieta Kotecka

Katarzyna Stefańska – Dubniak

Dorota Opiełka

Wioletta Paczuska

 
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Szanowni Państwo
W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw.dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.
Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Informacje znajdziecie tutaj: http://men.gov.pl/blog/2015/07/16/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow/

 

 
Industriada 2015

Miasto Gliwice 13 czerwca 2015 roku na terenie gliwickiej Radiostacji organizuje imprezę pod nazwą "INDUSTRIADA 2015". Szczególy na plakacie

 
Postaw na rodzinę

30 maja 2015 roku (sobota) zapraszamy na festyn rodzinny. W programie

 
"Cała Polska Czyta Dzieciom"

Dnia 27 marca 2015roku  nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Nasza akcja ma na celu  przekonanie , że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Cieszy fakt, iż nasze działania spotykają się z coraz większym zainteresowaniem instytucji i innych placówek .

W tym roku zaproszenie do włączenia się w akcję przyjęli :  Marysia Sławańska- dziennikarka tygodnika „Nowiny Gliwickie”, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – komisarz  Marek Słomski, Beata Haładus redaktorka bibliotek szkolnych online , bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach filia nr 20. Zaproszeni goście czytali uczniom wiersze i bajki. Uwieńczeniem spotkania było przedstawienie pt. „ Zielony Kapturek”, które przygotowali uczniowie klas  IA, I C , II A.

 

Organizatorzy akcji: Elżbieta Kotecka, Katarzyna Stefańska- Dubniak, Dorota Opiełka, Wioletta Paczuska  serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania spotkaniaJ

 
Moja ulubiona postać bajkowa - rozstrzygnięcie konkursu

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie "Moja ulubiona postać bajkowa". Sposród 217 nadesłanych prac jury konkursu wyłoniło zwycięzców gliwickich szkół i przedszkoli. Laureaci zostali poinformowani telefonicznie o terminie uroczystego podsumowania konkursu.

Organizatorzy konkursu

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 11
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl