A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Święto szkoły - Dzień sukcesu

Już po raz trzeci w naszej szkole pod koniec roku szkolnego 2012/2013 odbyła się prezentacja osiągnięć i sukcesów szkolnych naszych uczniów podczas trzeciego Święta Szkoły- Dnia Sukcesu. W tym roku wyróżniono 84 osoby. Zdobyły one znaczące miejsca w konkursach miejskich, międzyszkolnych, międzyświetlicowych oraz na wyższym szczeblu- w konkursach regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Cała społeczność szkolna na przygotowanej prezentacji zapoznała się ze wszystkimi konkursami przedmiotowymi, plastycznymi, świetlicowymi, tanecznymi w których uczestniczyliśmy. Gratulacje z rąk pani Dyrektor otrzymali rodzice uczniów w podziękowaniu za to, że ich dzieci aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, godnie ją reprezentują i sławią jej imię. Pani Dyrektor wyróżniła też wszystkich nauczycieli. To także ich wysiłek przyczynił się do uzyskania wysokich miejsc w konkursach. Mogliśmy zobaczyć talenty naszych uczniów, które uatrakcyjniły wydarzenie. Na początku zaśpiewała uczennica klasy I b a potem nasz szkolny zespół wokalny. Uroczystość uświetnił też występ zespołu „APLAUZ”. Uczennice klasy VI pożegnały się tańcem „Już czas”. Zapraszamy do odwiedzenia galerii

 
Wszystkie Kolory Świata

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - projekt UNICEF, organizowany już po raz drugi. Nasza szkoła ponownie zgłosiła swój udział, gdyż chcemy pomóc dzieciom w Czadzie. Celem projektu jest:
- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
- pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.
W ramach akcji nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami  przygotowywali charytatywne, szmaciane lalki. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują naszą pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Gotowe laleczki zostały zaprezentowane na Dniach Otwartych w szkole 4 lutego 2013 r. Informacje szczegółowe o realizacji projektu są dostępne na stronie Unicef. Gorąco zachęcamy do wspólnych działań z dziećmi, do wspaniałej zabawy i przygody, która daje innym nieoceniony dar życia. A oto już gotowe laleczki.

 
Bezpieczne ferie

Szanowni Rodzice
Zbliżają się ferie zimowe, w szkole przeprowadzono cykl pogadanek oraz zajęć tematycznych dotyczących bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych oraz w miejscu zamieszkania. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przypominanie dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zwrócenia uwagi na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, zagrażające im podczas trwania wypoczynku.
Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje edukacyjno – informacyjne  „Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”. Ze szczegółami akcji można się zapoznać na stronach internetowych:
www.wypoczynek.men.gov.pl
www.bezpiecznienastoku.pl

http://www.msport.gov.pl/aktualnosci-turystyka/zimowa-edycja-akcji-informacyjno-edukacyjnej-,,bezpieczna-woda.


Drogi uczniu przeczytaj i zapamiętaj.

 
Dni Otwarte Szkoły

Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich
w Gliwicach serdecznie zapraszają Rodziców wraz z dziećmi 6 i 7-letnimi  na w dniu 4 lutego 2013 r. (poniedziałek) w godzinach 17:00 -19:00 do odwiedzenia nas w ramach „Dni otwartych szkoły”.

 
Ogłoszenie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach ogłasza:
zapisy dzieci 6 i 7 letnich z rocznika 2007 i 2006 do klas I na rok szkolny 2012/13.
Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły do dnia 15 marca 2013r.

 
OCZEKIWANI GOŚCIE - PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE.

Dni Otwarte dla Przedszkoli 10 styczeń 2013r.
Refleksyjnie, a jednocześnie wesoło i sympatycznie było dzisiaj w naszej szkole. Odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 36 i Miejskiego Przedszkola nr 3. Dzieci wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzenia Jasełek przygotowanych przez klasę Va pod opieką Pani Joanny Michałowskiej, Renaty Węgrzyn i  Anety Rybowicz. Następnie czekały na dzieci emocje związane z udziałem w grach i zabawach na sali gimnastycznej. "Toczenie śnieżnej kuli", "Kulig", "Rzut do celu śnieżkami" czy też zabawa edukacyjno-ruchowa "Karmienie ptaków" dostarczyło dzieciom wielu radosnych chwil. Po zmaganiach sportowych dzieci odpoczęły zajadając z apetytem przygotowane pyszności. Ponieważ wszystkie dzieci bardzo ładnie się bawiły zostały nagrodzone drobnymi gadżetami i otrzymały pamiątkowy dyplom z rąk Pani Dyrektor Danuty Jamińskiej. Wszystko to odbyło się w ramach organizowanych przez nas Dni Otwartych Szkoły dla Przedszkola. Imprezę przygotowały i poprowadziły przy pomocy wszystkich nauczycieli z edukacji wczesnoszkolnej Pani Beata Buczny i Pani Małgorzata Czaplińska. W imieniu organizatorów i całej społeczności szkolnej dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i miłą atmosferę.

 
Uwaga grypa

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę i infekcje grypopochodne zwracamy sie z prośbą do Rodziców naszych uczniów, aby dostosowali się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Więcej…
 
Jasełka 2012

W dniu 21 grudnia 2012 r. świętowaliśmy w naszej szkole Boże Narodzenie. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej naszej szkoły: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i zaproszonych gości. Mieliśmy okazję obejrzeć jasełka, które przygotowała kl. Va. Miłą atmosferę uświetnił też krótki występ Szkolnego Zespołu Wokalnego. Uczniowie kl. Va jako klasa sportowa zaprezentowali się także klasom sportowym z innych szkół zaproszonych pod hasłem „sportowcy sportowcom” dnia 10 stycznia 2013 r. Zarówno przedstawienie jak i występ zespołu obejrzały też dzieci z przedszkola nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę 14 stycznia 2013 r. Było to miłe spotkanie dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze. Obejrzyj zdjęcia

 
ZADANIE DOMOWE WAŻNE, CZY NIE?

Cały artykuł Elżbiety Koteckiej nauczyciela nauczania wczesnoszkolnego w zakładce Dla rodziców.

 
Zaproszenie

Dyrekcja, Nauczyciele, uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej Nr 20 zapraszają rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz mieszkańców dzielnicy na jasełka, które odbędą się dnia 14 stycznia 2013 roku o godz. 1700
w sali nr 18.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl