A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Postaw na rodzinę

30 maja 2015 roku (sobota) zapraszamy na festyn rodzinny. W programie

 
"Cała Polska Czyta Dzieciom"

Dnia 27 marca 2015roku  nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Nasza akcja ma na celu  przekonanie , że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Cieszy fakt, iż nasze działania spotykają się z coraz większym zainteresowaniem instytucji i innych placówek .

W tym roku zaproszenie do włączenia się w akcję przyjęli :  Marysia Sławańska- dziennikarka tygodnika „Nowiny Gliwickie”, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – komisarz  Marek Słomski, Beata Haładus redaktorka bibliotek szkolnych online , bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach filia nr 20. Zaproszeni goście czytali uczniom wiersze i bajki. Uwieńczeniem spotkania było przedstawienie pt. „ Zielony Kapturek”, które przygotowali uczniowie klas  IA, I C , II A.

 

Organizatorzy akcji: Elżbieta Kotecka, Katarzyna Stefańska- Dubniak, Dorota Opiełka, Wioletta Paczuska  serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania spotkaniaJ

 
Moja ulubiona postać bajkowa - rozstrzygnięcie konkursu

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie "Moja ulubiona postać bajkowa". Sposród 217 nadesłanych prac jury konkursu wyłoniło zwycięzców gliwickich szkół i przedszkoli. Laureaci zostali poinformowani telefonicznie o terminie uroczystego podsumowania konkursu.

Organizatorzy konkursu

 
Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
Rozpoczyna się  nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/2016. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe w Gliwicach:

  • w wieku 3-5 lat (urodzone w latach 2012-2010);


Strona internetowa systemu wspomagającego rekrutację to:  www.gliwice.przedszkola.vnabor.pl
Od 27 marca (godz.800) pod wskazanym adresem będzie można zapoznać się z zasadami rekrutacji, ofertami placówek oraz wypełnić i wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć tylko w jednej placówce tzw. pierwszej preferencji (wskazana jako pierwsza).

UWAGA !! Brak złożenia wniosku w wersji papierowej w terminie do 15 kwietnia 2015 r. (do godz.1500) spowoduje nie uczestniczenie dziecka w rekrutacji.

W chwili rozpoczęcia rekrutacji wniosek o przyjęcie dziecka poza wskazaną stroną internetową będzie można pobrać również w każdym przedszkolu / szkole.
Prosimy o zapoznanie się z szczegółowymi zasadami rekrutacji oraz harmonogramem.

Zasady rekrutacji
Harmonogram rekrutacji

 
English songs in comic books

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie „English songs in comic books”. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do 08.05.2015 r.

Regulamin konkursu

 
Easter Egg

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie Easter Egg. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do końca marca 2015 r.

Regulamin konkursu

 
Jasełka 2014

W dniu 19 grudnia 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole wigilię Bożego Narodzenia. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkoły i zaproszonych gości. Miłą atmosferę uświetniło przedstawienie jasełkowe, które przygotowała w tym roku kl. IV b. W styczniu nasz bożonarodzeniowy spektakl obejrzały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę. Było to miłe spotkanie, dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze.

 
Boże Narodzenie 2014

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki,
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:
ze wspólnie śpiewaną kolędą,
z upragnionym gościem przy stole
i w rodzinnym, pełnym radości gronie.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20

 
Teatr TV dla dzieci

12 września 2014 r. (piątek) uczniowie klas III i IV naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Krawiec Niteczka"  transmitowany on line z Teatru Ateneum w Katowicach w ramach edukacyjnego projektu pt. „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, do którego nasza szkoła przystąpiła. Uczniowie zobaczyli sceniczna wersję poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”
(w oryginale  - „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą przygotował Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu.
Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania nie nadają się do noszenia. Kiedy oburzony Burmistrz wyrzuca bohatera z miasta, Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.
Świetne, charakterystyczne lalki i  oryginalne kostiumy  zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašova. Czeski kompozytor, Pavel Helebrand, stworzył piękną muzykę.
Więcej informacji o całym projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół” znajduje się na stronie www.iteatr.tvp.pl.

 
Informacja dla rodziców uczniów klas VI

Rekrutacja do gliwickich gimnazjów na rok szkolny 2014/2015 prowadzona będzie w formie elektronicznej.
Rejestrowanie się w systemie trwa od 15 kwietnia do 22 maja 2014 r.

Strona internetowa elektronicznego systemu rekrutacyjnego do gimnazjów

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 12
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl