A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
Rozpoczyna się  nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/2016. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe w Gliwicach:

  • w wieku 3-5 lat (urodzone w latach 2012-2010);


Strona internetowa systemu wspomagającego rekrutację to:  www.gliwice.przedszkola.vnabor.pl
Od 27 marca (godz.800) pod wskazanym adresem będzie można zapoznać się z zasadami rekrutacji, ofertami placówek oraz wypełnić i wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć tylko w jednej placówce tzw. pierwszej preferencji (wskazana jako pierwsza).

UWAGA !! Brak złożenia wniosku w wersji papierowej w terminie do 15 kwietnia 2015 r. (do godz.1500) spowoduje nie uczestniczenie dziecka w rekrutacji.

W chwili rozpoczęcia rekrutacji wniosek o przyjęcie dziecka poza wskazaną stroną internetową będzie można pobrać również w każdym przedszkolu / szkole.
Prosimy o zapoznanie się z szczegółowymi zasadami rekrutacji oraz harmonogramem.

Zasady rekrutacji
Harmonogram rekrutacji

 
English songs in comic books

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie „English songs in comic books”. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do 08.05.2015 r.

Regulamin konkursu

 
Easter Egg

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie Easter Egg. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 5 prac, w terminie do końca marca 2015 r.

Regulamin konkursu

 
Jasełka 2014

W dniu 19 grudnia 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole wigilię Bożego Narodzenia. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkoły i zaproszonych gości. Miłą atmosferę uświetniło przedstawienie jasełkowe, które przygotowała w tym roku kl. IV b. W styczniu nasz bożonarodzeniowy spektakl obejrzały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę. Było to miłe spotkanie, dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze.

 
Boże Narodzenie 2014

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki,
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:
ze wspólnie śpiewaną kolędą,
z upragnionym gościem przy stole
i w rodzinnym, pełnym radości gronie.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20

 
Teatr TV dla dzieci

12 września 2014 r. (piątek) uczniowie klas III i IV naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Krawiec Niteczka"  transmitowany on line z Teatru Ateneum w Katowicach w ramach edukacyjnego projektu pt. „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, do którego nasza szkoła przystąpiła. Uczniowie zobaczyli sceniczna wersję poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”
(w oryginale  - „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą przygotował Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu.
Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania nie nadają się do noszenia. Kiedy oburzony Burmistrz wyrzuca bohatera z miasta, Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.
Świetne, charakterystyczne lalki i  oryginalne kostiumy  zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašova. Czeski kompozytor, Pavel Helebrand, stworzył piękną muzykę.
Więcej informacji o całym projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół” znajduje się na stronie www.iteatr.tvp.pl.

 
Informacja dla rodziców uczniów klas VI

Rekrutacja do gliwickich gimnazjów na rok szkolny 2014/2015 prowadzona będzie w formie elektronicznej.
Rejestrowanie się w systemie trwa od 15 kwietnia do 22 maja 2014 r.

Strona internetowa elektronicznego systemu rekrutacyjnego do gimnazjów

 
Głosuj na "Dwudziestkę"

Dzienni Zachodni i portal naszemiasto.pl  zorganizował plebiscyt na „najfajniejszą szkołę podstawową”.
Która szkoła podstawowa w Gliwicach i powiecie gliwickim jest najfajniejsza? Gdzie dzieci nie tylko siedzą w szkolnych ławkach, ale i poznają świat? Gdzie uczniowie mogą próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia? Gdzie można znaleźć wśród pedagogów wsparcie? Chcemy poszukać takiej placówki, gdzie wszystkie te elementy tworzą jedną całość.
Głosować mogą uczniowie, ich rodziny, pedagodzy i absolwenci. Głosowanie potrwa do 5 maja do godz. 23.59. Codziennie możecie oddawać pięć głosów za pomocą tradycyjnych kliknięć oraz pięć głosów za pomocą Facebooka. Głosy oddane przez portal społecznościowy mnożone są przez trzy.
O zwycięskiej szkole napiszemy w Dzienniku Zachodnim i na portalu naszemiasto.pl

Na stronie głównej plebiscytu – prezentowane są szkoły się w kolejności zajmowanych miejsc. Po odszukaniu naszej strony - można też zagłosować :)
http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/najfajniejsza-szkola-podstawowa-w-gliwicach-i-powiecie,8886,t,id.html

Głosowanie na naszą szkołę (do 5 maja do godz. 23.59)  odbywa się pod niżej podanym linkiem:
http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/sp-nr-20-im-powstancow-slaskich-w-gliwicach,8886,189704,t,id,kid.html

 
Dni Otwarte Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach serdecznie zaprasza rodziców i dzieci przyszłorocznych klas I-szych (rocznik 2007 i 2008) na drzwi otwarte szkoły  w dniu 12 marca 2014 r.
o godzinie 1700.
W programie spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami, możliwość zwiedzania szkoły i uczestnictwa w zajęciach.

Serdecznie zapraszamy

 
Ogólnopolskie konkursy z przedmiotów humanistycznych

Zapraszamy do udziału w konkursach ogólnopolskich!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 11
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl