A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Ogłoszenie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach ogłasza:
zapisy dzieci 6 i 7 letnich z rocznika 2007 i 2006 do klas I na rok szkolny 2012/13.
Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły do dnia 15 marca 2013r.

 
OCZEKIWANI GOŚCIE - PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE.

Dni Otwarte dla Przedszkoli 10 styczeń 2013r.
Refleksyjnie, a jednocześnie wesoło i sympatycznie było dzisiaj w naszej szkole. Odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 36 i Miejskiego Przedszkola nr 3. Dzieci wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzenia Jasełek przygotowanych przez klasę Va pod opieką Pani Joanny Michałowskiej, Renaty Węgrzyn i  Anety Rybowicz. Następnie czekały na dzieci emocje związane z udziałem w grach i zabawach na sali gimnastycznej. "Toczenie śnieżnej kuli", "Kulig", "Rzut do celu śnieżkami" czy też zabawa edukacyjno-ruchowa "Karmienie ptaków" dostarczyło dzieciom wielu radosnych chwil. Po zmaganiach sportowych dzieci odpoczęły zajadając z apetytem przygotowane pyszności. Ponieważ wszystkie dzieci bardzo ładnie się bawiły zostały nagrodzone drobnymi gadżetami i otrzymały pamiątkowy dyplom z rąk Pani Dyrektor Danuty Jamińskiej. Wszystko to odbyło się w ramach organizowanych przez nas Dni Otwartych Szkoły dla Przedszkola. Imprezę przygotowały i poprowadziły przy pomocy wszystkich nauczycieli z edukacji wczesnoszkolnej Pani Beata Buczny i Pani Małgorzata Czaplińska. W imieniu organizatorów i całej społeczności szkolnej dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i miłą atmosferę.

 
Uwaga grypa

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę i infekcje grypopochodne zwracamy sie z prośbą do Rodziców naszych uczniów, aby dostosowali się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Więcej…
 
Jasełka 2012

W dniu 21 grudnia 2012 r. świętowaliśmy w naszej szkole Boże Narodzenie. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej naszej szkoły: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i zaproszonych gości. Mieliśmy okazję obejrzeć jasełka, które przygotowała kl. Va. Miłą atmosferę uświetnił też krótki występ Szkolnego Zespołu Wokalnego. Uczniowie kl. Va jako klasa sportowa zaprezentowali się także klasom sportowym z innych szkół zaproszonych pod hasłem „sportowcy sportowcom” dnia 10 stycznia 2013 r. Zarówno przedstawienie jak i występ zespołu obejrzały też dzieci z przedszkola nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę 14 stycznia 2013 r. Było to miłe spotkanie dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze. Obejrzyj zdjęcia

 
ZADANIE DOMOWE WAŻNE, CZY NIE?

Cały artykuł Elżbiety Koteckiej nauczyciela nauczania wczesnoszkolnego w zakładce Dla rodziców.

 
Zaproszenie

Dyrekcja, Nauczyciele, uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej Nr 20 zapraszają rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz mieszkańców dzielnicy na jasełka, które odbędą się dnia 14 stycznia 2013 roku o godz. 1700
w sali nr 18.

 
Boże Narodzenie 2012

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki,
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:
ze wspólnie śpiewaną kolędą,
z upragnionym gościem przy stole
i w rodzinnym, pełnym radości gronie.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20

 
Akademia z okazji Święta Niepodległości

Każdego roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji klasy II a i VI a pod opieką swoich wychowawczyń: pani Katarzyny Stefańskiej-Dubniak i pani Agnieszki Muller, przygotowały uroczysty apel. Występ odbył się w dużej sali gimnastycznej 12 listopada. Uczniowie w kolejnych scenkach teatralnych zapoznali nas z historią powstania tego ważnego święta, mieliśmy też okazję wysłuchać wykonania znanych piosenek związanych z wydarzeniami roku 1918, takich jak "Szara piechota", "Legiony" czy przejmujące "Białe róże", przepięknie zaśpiewane przez uczennicę klasy VI a, Urszulę Marszałek.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości - zdjęcia.

 
Uroczyste otwarcie boisk szkolnych

19 października 2012 r. obyła się w naszej szkole uroczystość oficjalnego otwarcia boisk szkolnych, którą uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach Pani Zdzisława Waniek, Radna Rady Miejskiej w Gliwicach Pani Krystyna Sowa, Inspektor Wydziału Edukacji Pani Laura Pluta, Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Pani Grażyna Oszczepalińska, Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pani Maria Konar, Prezes Oddziału ZNP w Gliwicach Pan Jan Zalczyk, Komendant Komisariatu II Policji w Gliwicach Pan Jarosław Milczyński, Wiceprezes Komunikacyjnego Klubu Sportowego „Kolejarz Gliwice” Pan  Jarosław Paszczela, Inspektor Nadzoru Budowlanego Pan Zbigniew Noworyta, Główny wykonawca inwestycji budowy boisk – właściciel firmy Bellsport – Pan Grzegorz Leszczyński, przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącym Panem Jackiem Szczepaniakiem. pracownicy szkoły i uczniowie.
Pani Dyrektor Danuta Jamińska rozpoczęła galę, witając szanownych gości i wszystkich zebranych. W krótkim przemówieniu przypomniała o zmianach w szkole, jakie nastąpiły w krótkim okresie czasu oraz budowie placu zabaw i remoncie boisk szkolnych. Ta ostatnia inwestycja pochłonęła zawrotną kwotę zaoferowaną przez władze miasta – 1298541,54 zł!
Wprowadzenie Pocztu Sztandarowego, który tworzą uczniowie: Aleksandra Wątroba z kl. VIA, Jakub Gurgul z kl. VIB, Urszula Marszałek z kl. VIA, rozpoczęło oficjalną część uroczystości, gdy odśpiewano hymn państwowy i szkoły. Artystyczny program zainicjował  występ szkolnego zespołu tanecznego APLAUZ oraz piosenki Pani Anety Rybowicz, po nim – taniec przygotowany przez uczniów kl. VIC. Następnie prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Lucynę Szczepańską i Panią Renatę Węgrzyn przypomniała przeszłość placówki, a także chronologię prac remontowych, które wpłynęły na zmianę wizerunku szkoły. Goście mogli ją również zobaczyć na zdjęciach tworzących wystawę przygotowaną przez Panią Agnieszkę Muller oraz Panią Agnieszkę Dowejko. Występ klas sportowych poprzedziły trzy tańce młodszego i starszego zespołu APLAUZ przygotowane pod kierunkiem Pani Anety Rybowicz. Klasa VIC, VA oraz IVB trenowana przez dwoje trenerów: Panią Beatę Buczny, Pana Zdzisława Żabiałowicza zaprezentowały się w widowiskowym pokazie umiejętności hokejowych. Część artystyczną zakończyła poruszająca piosenka w wykonaniu Pani Anety Rybowicz. Wówczas Pani Dyrektor Danuta Jamińska zaprosiła wszystkich zgromadzonych i uczniów pod opieką nauczycieli przed salę gimnastyczną, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz i oficjalne oddanie nowoczesnych boisk ze sztuczną nawierzchnią do hokeja, piłki ręcznej, siatkowej i nożnej. Goście mogli obejrzeć obiekt w całej okazałości i ujrzeć sportowców pod opieką trenerów rozgrywających mecze na boisku do hokeja. Na drugim boisku zawodnicy pod opieką Pani Heleny Wasilewicz i Pani Martiny Kruk zaprezentowali mecz koszykówki.
Wszyscy wychowawcy i nauczyciele wraz z uczniami dołożyli starań, aby uroczystość oficjalnego otwarcia boisk była przygotowana na miarę święta szkoły.
Wyrażamy nadzieję, że wysiłek władz zostanie doceniony przez młodzież szkolną i mieszkańców dzielnicy, będzie cieszył się dużym powodzeniem jako miejsce bezpiecznego i zdrowego odpoczynku. Ufamy, że wszyscy będziemy o niego dbać!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

 
Stawiam na naukę

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Stawiam na naukę". Szczegóły projektu

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 12
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl