A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 XIII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW SZOPKOWYCH

20 stycznia nasi uczniowie zaprezentowali Jasełka na XIII wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach.
W przeglądzie udział wzięło 14 zespołów z Pyskowic, Przezchlebia, Świętoszowic, Wieszowej, Gliwic, Rudna, Pławniowic i Toszka. Wykonawcy wystąpili w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja. Skład jury: Agnieszka Nalepka – polonista, twórczyni i reżyserka Młodzieżowego Teatru Carpe Diem, Leszek Styś – aktor, reżyser Teatru A z Gliwic, teatrolog, animator kultury, siostra Barbara Mroziak – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Adam Wójcik – kulturoznawca, artysta muzyk, trener wokalny.
Mimo wysokiego poziomu uczestników konkursu uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Jury doceniło nie tylko talent małych aktorów, ale również piękną scenografię. Uczniów do konkursu przygotowały p. Małgorzata Kamińska, p. Urszula Marszałek-Chmura i p. Aneta Rybowicz.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w niedzielę 22 stycznia na uroczystej Gali Jasełkowej. Ponadto jury przyznało specjalne wyróżnienie dla naszego aktora Wojtka Krzywego mianując go „Mistrzem drugiego planu”.
Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z tego sukcesu.

 
Regionakny Konkurs Czytelniczy

15 listopada 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Gliwicach odbyła się III edycja Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Tę książkę warto przeczytać…”- poświęcona twórczości Małgorzaty Musierowicz. Z ogromną przyjemnością informujemy, że I miejsce w tym konkursie zdobył Gniewko Marczycki, uczeń klasy 6 b. Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

 
Dziękujemy! Zapraszamy!

Od dnia 1 września 2010 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek z różnych butelek i pojemników. Napełniane worki przekazujemy wolontariuszom fundacji, którzy pozyskane nakrętki przeznaczają na pokrycie kosztów rehabilitacji swoich podopiecznych - dzieci niepełnosprawne. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w „Akcję nakrętka” w ubiegłym roku szkolnym 2010/2011. Jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji w tym roku szkolnym.

Organizator akcji na terenie SP 20

 
Życzenia

"Najcennejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku- jest wykształcenie", dlatego w podzięce za trud włożony w edukację młodego pokolenia życzymy samych radości każdego dnia, uśmiechu i zrozumienia najbliższych , wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

                                                                                                                 Społeczność uczniowska

 
Zachowaj Trzeźwy Umysł

Szkoła Podstawowa nr 20 z zaangażowaniem uczestniczyła w X jubileuszowej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"- ogólnopolskiej akcji propagującej nowoczesną profilaktykę.
Dnia 08.02.2011r. za udział w programie szkoła  uzyskała certyfikat, który z rąk pani prezydent Renaty Caban odebrała dyrektor szkoły mgr Danuta Jamińska. Za udział w konkursie uczeń klasy IIb Marek Mazanek otrzymał dyplom i nagrodę laureata ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2010.
Gratulujemy nagrody!

 
Jasełka 2010

22 grudnia 2010r. świętowaliśmy Boże Narodzenie. Odbyło się spotkanie wigilijne dla całej naszej szkoły i zaproszonych gości. Miłą atmosferę uświetniły występy młodszej i starszej części zespołu Aplauz w świątecznym wydaniu. Mieliśmy też okazję obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe, które przygotowała klasa Vc. Zarówno tańce zespołu jak i przedstawienie obejrzały też dzieci z przedszkola nr 3 i 36, a także zaproszeni: rodzice, dziadkowie, goście, którzy odwiedzili naszą szkołę 3 stycznia 2011r. Było to miłe spotkanie dzięki któremu trwaliśmy dalej w świątecznej, kolędowej atmosferze. Oto zdjęcia z tej uroczystości.

 
11 listopada – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2010 r. uczniowie klasy 5 b zaprezentowali swoim kolegom z klas od IV do VI apel z okazji Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Młodzi wykonawcy zaśpiewali 3 wojenne piosenki: „Pierwsza Brygada”, „Piechota” i „Przybyli ułani”, recytowali wiersze, a narratorzy opowiedzieli o rozbiorach Polski, o walce z zaborcami oraz o udziale Polaków w I wojnie światowej.

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA LOGO ZLOTU SAMORZĄDÓW GLIWICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kasia Pyrak z klasy VI c została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu na Logo Zlotu Samorządów Gliwickich Szkół Podstawowych. Puchar i dyplom otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Gliwice - Zygmunta Frankiewicza w czasie szóstego Zlotu Samorządów zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
Dzieci Afryki

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie obecnej klasy 5 b zaprezentowali apel „Dzieci Afryki”. Szkolne koleżanki i koledzy dowiedzieli się, że już za 1,20 zł można przeprowadzić 5-dniową kurację antybiotykową jednego chorego dziecka, a za 3 zł można zakupić szczepionkę uodparniającą dziecko na 6 chorób. Usłyszeli też, iż na świecie co 5 sekund umiera z głodu jedno dziecko! Przez kolejne tygodnie wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz głodnych i chorych dzieci w Afryce, a wynikiem tych działań była kwota 100 zł i 14 groszy. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji WATATO – DZIECI AFRYKI. We wrześniu br. otrzymaliśmy od prezesa Zarządu Fundacji list z podziękowaniami oraz z życzeniami, by ofiarowane dobro wróciło do nas zwielokrotnione. Dołączono także wykupiony przez uczniów „Bilet do stacji Życie” z informacją, że 25 euro przekazano do Ośrodka Dożywiania w Burhyini (Kongo Demokratyczne) prowadzonego przez polskie misjonarki. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

 
10 kwietnia 2010

Katyń 1940 - Katyń 2010

Obejrzyj prezentację

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl