A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Stypendium szkolne

Stypendium szkolne na rok 2012/2013

 
Informacja dla rodziców

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach  zaprasza rodziców dzieci rozpoczynających naukę w  klasie I - szej w roku szkolnym 2012/2013 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 20 czerwca 2012 r. (środa) o godz. 1700 w sali gimnastycznej SP 20.

 
Akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole 27 kwietnia odbyła się akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja przeznaczona dla uczniów klas IV - VI. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę V "a" pod opieką p. Agnieszki Müller.
Uczniowie włożyli wiele pracy i serca w opanowanie swoich ról, a uczennica Urszula Marszałek przepięknie zaśpiewała pełny tekst pieśni "Witaj, majowa jutrzenko". Trudny temat reform i ustaw związanych z uchwaleniem pierwszej europejskiej konstytucji został w przystępny sposób zaprezentowany przez naszych młodych aktorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Sprawdzian klas VI

3 kwietnia 2012 r. o godzinie 900 w całej Polsce rozpoczął się sprawdzian dla uczniów klas VI. W tym roku w naszej szkole pisało go 76 uczniów. Arkusz sprawdzianu można pobrać TUTAJ.

 
Zaproszenie

Uczniowie klas III serdecznie zapraszają rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz mieszkańców dzielnicy na Wielkanocne Spotkanie z Zajączkiem, które odbędzie się
12 kwietnia 2012 r. (czwartek) o godz. 1700 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

 
Gliwickie Targi Edukacyjne

14 kwietnia 2012 r. (sobota) w godzinach od 1000 do 1600 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul Konarskiego 18 B w Gliwicach odbędą się Gliwickie Targi Edukacyjne - Education Fair 2012 dla rodziców, dzieci, młodzieży i dla nauczycieli pod patronatem Prezydenta Zygmunta Frankiewicza.

Szanowni Państwo !
Odpowiadając na potrzeby Rodziców Gliwicki Ośrodek Metodyczny organizuje „targi edukacyjne”, których celem jest dostarczenie Państwu jak najwięcej informacji o szkołach i placówkach oświatowych w naszym mieście. Będziecie Państwo mogli oglądać stoiska przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek. Dowiecie się Państwo, co oferują dzieciom i młodzieży. Będą punkty konsultacyjne gliwickich firm i instytucji proponujących dodatkowe zajęcia  edukacyjne, rekreacyjne, sportowe. Będą stoliki, przy których będą Państwo mogli zadawać pytania specjalistom: m.in. dyrektorom szkół, doradcom metodycznym, wizytatorom z Kuratorium Oświaty, przedstawicielowi Komendy Miejskiej Policji, pracownikowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, mediatorowi.  Doradcy zawodowi zaoferują testy preferencji. Zajęcia warsztatowe poprowadzi seksuolog.
Gwiazdą Targów będzie sędzia Anna Maria Wesołowska, która, by rozmawiać o bezpieczeństwie, spotka się:
- o godz. 1030-1130 z dziećmi 5 do 11 lat (bez klas VI),
- o godz. 1130-1230 z młodzieżą,
- o godz. 1230-1400 z nauczycielami
- o godz. 1400-1530 z rodzicami
Wszyscy, którzy chcą posiadać wiedzę o gliwickiej edukacji i dokonywać świadomych wyborów powinni skorzystać z tej wyjątkowej okazji.
Na spotkanie zapraszają Gliwicki Ośrodek Metodyczny, Dyrektorzy szkół i Delegatura Kuratorium Oświaty

 
Zapisy do zerówki i I klasy na rok szkolny 2012/2013

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach ogłasza:
•zapisy dzieci 5 i 6-letnich z roczników 2006 i 2007 do oddziału przedszkolnego (klasa 0)
•zapisy dzieci 6 i 7 letnich z rocznika 2006 i 2005 do klas I na rok szkolny 2012/13

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły 
(ul. J. Śliwki 8 tel. 32 270 57 07)

 
Zimowisko 2012

Od 30.01.2012r. do 3.01.2012r. w szkole zorganizowane były półkolonie dla dzieci, które wyraziły chęć udziału w takiej formie zajęć. Organizatorzy starali się tak ułożyć zajęcia, aby każdy był zadowolony. Codziennie były wyjścia poza teren szkoły : MDK ul. Barlickiego – zajęcia o tematyce regionalnej z nauką śląskiej piosenki, zabawy sprawnościowe w sali zabaw „Alegra”, zwiedzanie pizzerii Dominium od „kuchni” wraz z degustacja pizzy, zwiedzanie wystaw w Zamku Piastowskim, zajęcia na pływalni „Delfin”, podziemne zwiedzanie Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu ( wycieczka autokarowa). W szkole również było ciekawie: odbyło się spotkanie ze  Strażą Miejską, na którym dzieci wysłuchały wielu wskazówek dotyczących właściwej reakcji przy spotkaniu z obcym, bezpiecznych zabaw na śniegu. Wychowawcy  prowadzili   na terenie szkoły: zajęcia sportowe, ruchowe, muzyczno - taneczne, plastyczne. Nie zraził nas nawet siarczysty mróz  sięgający nawet - 200 C. Wszyscy uczestnicy byli po zimowisku zadowoleni  i zamierzają za rok także w nich brać udział.

 
XIII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW SZOPKOWYCH

20 stycznia nasi uczniowie zaprezentowali Jasełka na XIII wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach.
W przeglądzie udział wzięło 14 zespołów z Pyskowic, Przezchlebia, Świętoszowic, Wieszowej, Gliwic, Rudna, Pławniowic i Toszka. Wykonawcy wystąpili w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja. Skład jury: Agnieszka Nalepka – polonista, twórczyni i reżyserka Młodzieżowego Teatru Carpe Diem, Leszek Styś – aktor, reżyser Teatru A z Gliwic, teatrolog, animator kultury, siostra Barbara Mroziak – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Adam Wójcik – kulturoznawca, artysta muzyk, trener wokalny.
Mimo wysokiego poziomu uczestników konkursu uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Jury doceniło nie tylko talent małych aktorów, ale również piękną scenografię. Uczniów do konkursu przygotowały p. Małgorzata Kamińska, p. Urszula Marszałek-Chmura i p. Aneta Rybowicz.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w niedzielę 22 stycznia na uroczystej Gali Jasełkowej. Ponadto jury przyznało specjalne wyróżnienie dla naszego aktora Wojtka Krzywego mianując go „Mistrzem drugiego planu”.
Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z tego sukcesu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 12
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl