+ Kółko matematyczne

Na terenie naszej szkoły odbywają się zajęcia kółka matematycznego dla uczniów klas V i VI zainteresowanych matematyką. Uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy, nabycia nowych umiejętności z dziedziny algebry i geometrii. Rozwiązują zadania nietypowe i przygotowują się do konkursów matematycznych takich jak: Alfik Matematyczny, Kangur Matematyczny, Mistrz Tangramu, Mistrz Sudoku, Mała Olimpiada Matematyczna. Uczniowie dzielą się swoją wiedzą, proponują swój sposób rozwiązywania problemów matematycznych, uczą się logicznego myślenia i poszukiwania nowych rozwiązań zadań nietypowych. Efektem tego są wysokie lokaty uczniów w konkursach i ciekawe nagrody.