сковородки гриль
+ Zajęcia praktyczno-techniczne

Zajęcia praktyczne-techniczne przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI. Na zajęciach używane są niedrogie a powszechnie dostępne środki jak: farby, kleje, różne papiery, bibułki, lakiery, wycinanki i mnóstwo surowców wtórnych: kawałki tkanin, koronki, taśmy, tektura z kartonów, opakowania do przechowywania jajek, rolki od folii i papieru toaletowego, tasiemki, nici wełna oraz wszystko to co w domu jest niepotrzebne, a na zajęciach w szkole się przyda.
Techniki pracy podejmowane podczas zajęć to: rękodzieło – bukieciarstwo, szydełkowanie, wyszywanie, prace plastyczne, prace w masie solnej, origami, mobile, wycinanki itd.
Zajęcia praktyczno – techniczne jako zajęcia manualne są obecnie postrzegane jako szczególnie wartościowe w rozwoju dzieci. Tworzenie i wytwarzanie pobudzane inicjatywą twórczą nauczyciela wnosi w życie dziecka wiele: uspakaja, wyzwala oryginalne pomysły, przynosi radość, rozwija wyobraźnię, uczy fantazji i poczucia piękna, współpracy, dokładności, gospodarowania środkami, zmniejsza napięcie i agresję, usprawnia manualnie, daje satysfakcję, a przede wszystkim powstaje gotowy wyrób, dzieło dziecka – jego duma. Przykłady prac wykonanych przez dzieci na tych zajęciach.