A A A
szkoła podstawowa
+ SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

TURNIEJ ORLIKA 2015

We wrześniu drużyna chłopców  z klas piątych brała udział w 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w piłce nożnej. Po wyjściu z grupy i bardzo wyrównanych meczach nasza reprezentacja  zajęła  ostatecznie 3 miejsce  w Gliwicach! 
Skład drużyny: Kamil Kramarzyk, Bartłomiej Romanowski, Mikołaj Micuła, Łukasz Szewczyk, Dawid Owczarczyk, Patryk Laksa, Aleksy Paluchewicz, Michał Konarski, Grzegorz Garbarz.
Do turnieju przygotowała chłopców pani Helena Wasilewicz.ROZGRYWKI O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM NR 7


W marcu reprezentacja naszej szkoły brała udział w VII Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum   nr 7 w Gliwicach. Tradycyjnie spotykali się uczniowie okolicznych Szkół Podstawowych nr 7, 12, 20 i 39. Chłopcy grali w piłkę nożną i zajęli 2 miejsce, natomiast dziewczynki grały w piłkę siatkową i zajęły 3 miejsce. Skład drużyny: Patrycja Kosińska, Dominika Afanasiew, Emilia Kaczmarek, Karolina Karwala, Martyna Nowakowska, Dominika Szatkowska, Kamil Zagożdżon,  Kacper Witwicki, Tomek Cyganiak, Ksawery Klimas, Dominik Błach, Łukasz Szapajko i  Bartek Romanowski. Drużynę do zawodów przygotowała pani Helena Wasilewicz.


MIĘDZYSZKOLNA  LIGA  SPORTOWA


Od października do maja trwały rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Sportowej w piłce nożnej chłopców. W turnieju brało udział 11 drużyn z gliwickich szkół podstawowych, rozgrywki odbywały się w 2 rundach – jesiennej i wiosennej, systemem „każdy z każdym” w soboty. Po zakończonych 2 rundach, czyli po rozegraniu 20 meczy, reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie 1 miejsce w Gliwicach!

Skład drużyny: 
Kamil Zagożdżon, Kacper Witwicki, Tomasz Cyganiak, Ksawery Klimas, Łukasz Szapajko, Kamil Kramarzyk, Dominik Błach, Bartłomiej Romanowski, Dawid Zagożdzon, Aleksy Paluchewicz.
Drużynę do turnieju przygotowała pani Helena Wasilewicz.


MAŁE EURO 2016

W czerwcu w Gliwicach odbył się turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych – Małe EURO 2016. W rozgrywkach brały udział 24 drużyny z gliwickich szkół. Każda reprezentowała wylosowany kraj – nasza szkoła wystąpiła jako Irlandia. Po pięknych meczach i wygraniu swojej grupy chłopcy awansowali do 1/8 finału. Niestety w rozgrywkach ćwierćfinałowych po zaciętym meczu zostali pokonani w karnych przez SP 27.
Dryżyna wystąpiła w składzie: Kamil Zagożdżon, Kacper Witwicki, Tomasz Cyganiak, Ksawery Klimas, Łukasz Szapajko, Kamil Kramarzyk, Bartłomiej Romanowski, Aleksy Paluchewicz, Dawid Zagożdzon, Dominik Błach.
Do turnieju przygotowała chłopców p. Helena Wasilewicz.

Gratulujemy osiągniętych sukcesów!


APEL SPORTOWY

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego odbył się apel prezentujący osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w różnych zawodach międzyszkolnych na szczeblu miejskim. Wszyscy wyróżniający się sportowcy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy za swoje osiągnięcia. Prezentację zakończyło przyznanie wyróżnień dla uczniów, którzy od klasy II do VI reprezentowali szkołę w różnych dyscyplinach, tj. gry i zabawy ruchowe, piłka siatkowa, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, unihokej, zawody w lekkiej atletyce, ringo - i zdobywali znaczące miejsca w Gliwicach.Tytuł „Najlepszego Sportowca Szkoły 2016” otrzymali: Patrycja Kosińska, Martyna Nowakowska, Tomasz Cyganiak, Ksawery Klimas, Dominik Błach, Kamil Zagożdżon, Kacper Witwicki i Wojciech Zieliński. .
Uczniowie zostali nagrodzeni statuetkami i pamiątkowymi dyplomami, które ufundowała Rada Rodziców.

GRATULUJEMY!

 
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl