A A A
szkoła podstawowa
+ Hokeiści na trawie KKS KOLEJARZ GLIWICE zdobyli 3 miejsce dziewczyn i 3 miejsce chłopców o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

 

Hokeiści na trawie KKS Kolejarz Gliwice zdobyli 3miejsce dziewczyn i 3 miejsce chłopców w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sobota 24.06.2017 była pierwszym dniem XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017. Na nowo wybudowanym boisku ze sztuczną trawą rozegrane zostały trzy mecze w kategorii chłopców, a także wieczorem nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady. W pierwszym meczu zespół KS Warta Poznań pokonał 4:1 Politechnikę Poznańską. W drugim meczu sobotniej rywalizacji spotkały się zespoły Startu Gniezno oraz Kolejarza Gliwice, wygrał zespół z Gniezna 12:2. Brak boiska w Gliwicach e sztuczną trawą z pewnością przyczynił się do tak dużej porażki. Ostatnie spotkanie to mecz LKS Gąsawa z LKS Rogowo, który zakończył się zwycięstwem Rogowa 3:2.

W drugim dniu XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017 do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W pierwszym meczu zespół LKS Gąsawa pokonał UKS Tarpany Gąsawa 8 – 0. W drugim meczu hokeistki KKS Kolejarz Gliwice wygrały 2- 0 z KS AZS AWF Poznań. Zespół UKS Orient II Łozina pauzował w pierwszym dniu rywalizacji dziewcząt.

Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy. W drugiej kolejce meczów AZS Politechnika Poznańska doznała drugiej porażki, tym razem 2 – 6 z UKH „START 1954” Gniezno. W drugim meczu po zaciętym spotkaniu KKS Kolejarz Gliwice pokonał 5 – 4 zespół LKS Rogowo. W ostatnim pojedynku drugiej porażki doznał zespół z Gąsawy, który został pokonany przez KS Warta Poznań 4 – 1.

W poniedziałek udanie rywalizację rozpoczął zespół UKS Orient II Łozina, w pierwszym swoim meczu pokonał KKS Kolejarz Gliwice 4 – 0. W drugim meczu dziewcząt pierwsze punkty w turnieju zdobyły hokeistki UKS Tarpany Gąsawa zwyciężając 1 – 0 zespół KS AZS AWF Poznań.

W rywalizacji chłopców trzecią z rzędu wygraną zanotował zespół KS Warta Poznań, tym razem pokonując 5 – 1 drużynę KKS Kolejarz Gliwice. W kolejnym meczu bardzo wyrównanym pojedynek stoczyły drużyny UKH Start 1954 Gniezno oraz LKS Rogowo, ostatecznie byliśmy świadkami pierwszego remisu w turnieju, obie drużyny strzeliły po 3 bramki. W ostatnim poniedziałkowym meczu spotkały się drużyny, które dotychczas nie zdobyły punktu, w tej rywalizacji AZS Politechnika Poznańska pokonała 4- 3 zespół LKS Gąsawa.

W czwartym dniu turnieju rywalizowały jedynie drużyny dziewczęce, chłopcy w tym dniu odpoczywali. W pierwszym meczu drugie zwycięstwo odniosły hokeistki z Łozin, tym razem pokonując 7 – 0 zespół UKS Tarpany Gąsawa. W drugim meczu kolejnej porażki z rzędu doznał KS AZS AWF Poznań, tym razem uznając wyższość LKS Gąsawa (0- 4).

Piaty dzień XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017 rozpoczęliśmy z dwugodzinnym opóźnieniem, po nocnych opadach deszczu o godzinie 10 boisko nie nadawało się do gry. W pierwszym meczu spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny LKS Gąsawa oraz UKS Orient II Łozina, górą były hokeistki z Gąsawy wygrywając 3 – 1. W kolejnym meczu KKS Kolejarz Gliwice pokonał zespół UKS Tarpany Gąsawa 1- 2.

Rywalizację chłopców rozpoczęły drużyny LKS Rogowo oraz AZS Politechnika Poznańska, kolejne zwycięstwo odniosła drużyna z Rogowa wygrywając 4 -2. W kolejnym meczu spotkały się drużyny UKH Start 1954 Gniezno, oraz KS Warta Poznań, niestety ze względu na intensywne opady deszczu z wyładowaniami elektrycznymi spotkanie zostało przerwane. Po burzy okazało się, że boisko jest niezdatne do gry i dokończenie spotkania oraz rozegranie kolejnego zostało przesunięte na następny dzień.

Ostatni dzień dzień rywalizacji rozpoczął się od rozegrania zaległych spotkań chłopców z czwartku. W pierwszym meczu został dokończony mecz UKH Start 1954 Gniezno – KS Warta Poznań, pierwszej porażki doznała drużyna z Poznania, która przegrała 1 – 4. W drugim zaległym meczu KKS Kolejarz Gliwice pokonał 4- 2 zespół LKS Gąsawa. W kolejnym meczu do rywalizacji ponownie wrócili chłopcy, w bardzo wyrównanym spotkaniu pomiędzy KS Warta Poznań a LKS Rogowo padł remis 4-4. Dzięki takiemu wynikowi KS Warta Poznań zapewniła sobie srebrny medal, natomiast Rogowo musiało czekać na wyniki pozostałych spotkań. W następnym meczu spotkały się drużyny KKS Kolejarz Gliwice i AZS Politechnika Poznańska, wygrała drużyna z Gliwic 2 – 0 i awansując w tabeli na 3 miejsce zapewniła sobie brązowy medal. W ostatnim meczu turnieju kolejnej porażki doznała drużyna z LKS Gąsawa, przerywając z niepokonanym zespołem z Gniezna 2 – 4. Ta wygraną UKH Start 1954 Gniezno przypieczętował zdobycie złotego medalu.

Następnie rozpoczęła się finałowa seria spotkań, w pierwszym meczu dziewcząt bardzo wysokie zwycięstwo odniosła drużyna UKS Orient II Łozina wygrywając 11 – 0 z drużyną KS AZS AWF Poznań. W ostaniem meczu turnieju dziewcząt niepokonana LKS Gąsawa zmierzyła się z KKS Kolejarz Gliwice, ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną hokeistek z Gąsawy 2 – 0. Dzięki temu zawodniczki z Gąsawy mogły świętować zdobycie złotego medalu, srebrny medal przypadł drużynie UKS Orient II Łozina, a brązowy trafił do KKS Kolejarz Gliwice.

Naszą zawodniczkę KKS Kolejarz Gliwice Klaudję Pełkę , wybrano najlepszym bramkarzem turnieju OOM w Skierniewicach

Barw KKS Kolejarz Gliwic bronili uczennice i uczniowie 1 i 2 klas sportowej z GM nr 7 i 6 klasy ZSP nr 10 i dziewczynki z ZSP nr 5. Brak boiska ze sztuczną trawą utrudnia zdobywanie sukcesów w tej dyscyplinie a nam jednak się to udało, dwa razy trzecie miejsce z rok starszymi rówieśnikami uważamy za duży sukces. Trenerami drużyny dziewcząt i chłopców są Beata Buczny, Janusz Micał, Andrzej Micał i Zdzisław Żabiałowicz.

Drużyna dziewcząt: Wiktoria,Garbarz, Klaudia Pełka, Natalia Oleś, Aleksandra Dymińska, Karolina Kowalczyk

Magdalena Kozera, Natalia Bąk, Patrycja Kosińska, Karolina Marek, Amelia Chajduk, Maja Wardzińska, Ewelina Szulc, Klaudia Sobeczko, Paulina Zdzisla, Zuzanna Dzidowska, Janka Chajduk.

Drużyna chłopców: Patryk Laksa, Dominik Grzegorz, Kacper Witwicki, Jakub Kwaśniak, Paweł,Chalimowski, Jakub Przywuski, Patryk Marcinkowski, Maciej Grzesiuk, Kajetan Jujka, Dominik Błach, Mateusz Pytka, Marek Mazanek, Maciej Matoga, Michał Bradel., Tomasz Cyganiak, Patryk Stolarczyk.

 

 

 
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl