A A A
szkoła podstawowa
+ ŚWIĘTO DRZEWA 2018

Tradycyjnie w naszej szkole obchodzimy Święto Drzewa. "Każdy liść pochłania CO2” to hasło tegorocznego Święta Drzewa organizowanego po raz 16 przez Klub Gaja. Ogólnopolska akcja rozpocznie się w Warszawie 10 października, a Światowy Dzień Drzewa w kolejnych dniach przeniesie się do Bielska-Białej, Krakowa, Katowic i gminy Wilkowice.Drzewa i lasy są niezbędnym elementem regulacji klimatu – pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Jedną z odpowiedzi na zagrożenia klimatyczne jest akcja Święto Drzewa organizowana przez Klub Gaja. Podczas niej każdy może posadzić drzewo i wpisać je do specjalnego licznika na stronie swietodrzewa.pl. Uczestnicy tego programu posadzili już blisko 850 tys. drzew. Tegoroczną, XVI już edycję , uświetnił: w klasach 0-II miejski konkurs plastyczny, a w klasach III-IV miejski konkurs literacko-plastyczny pt.:" Drzewa świadkami historii - 100 lecie niepodległości Polski". 
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl