+ OBCHODY 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY

W tym roku obchodzimy 100lecie odzyskania niepodległości.  Z tej okazji dzieci w świetlicy wykonały różnego rodzaju prace plastyczne, najpiękniejsze z nich umieściliśmy na gazetce tematycznej. Dzieci oglądały prezentacje o zaborach i niepodległości. Uczyłyśmy dzieci także hymnu, by w piątek 9 listopada o godzinie11:11 wziąć udział w ogólnopolskiej akcji jego odśpiewania „Rekord dla Niepodległej”. Odbyły się liczne pogadanki, dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki, poznały zagadnienie patriotyzmu. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w dzieciach poczucie przynależności narodowej, szacunek do trudnej historii i ich bohaterów a także dumę z bycia małym Polakiem/ Polką.