A A A
szkoła podstawowa
+ OBCHODY 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY

W tym roku obchodzimy 100lecie odzyskania niepodległości.  Z tej okazji dzieci w świetlicy wykonały różnego rodzaju prace plastyczne, najpiękniejsze z nich umieściliśmy na gazetce tematycznej. Dzieci oglądały prezentacje o zaborach i niepodległości. Uczyłyśmy dzieci także hymnu, by w piątek 9 listopada o godzinie11:11 wziąć udział w ogólnopolskiej akcji jego odśpiewania „Rekord dla Niepodległej”. Odbyły się liczne pogadanki, dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki, poznały zagadnienie patriotyzmu. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w dzieciach poczucie przynależności narodowej, szacunek do trudnej historii i ich bohaterów a także dumę z bycia małym Polakiem/ Polką.

 

 
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl