"Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest."

Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni

Miasto Gliwice serdecznie zaprasza do udziału w Gliwickim Rajdzie Przygodowym 360 Stopni czyli sportowym wydarzeniu, w ramach którego przewidziano gry rodzinne oraz sportową rywalizację pełną niespodzianek.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy: http://www.gliwice2021.team360.pl/pl/entry/race

Na razie uruchomiono zapisy na pierwszą Gliwicką Grę Rodzinną (3 lipca) i Gliwicki Rajd Przygodowy (12 września).

Więcej informacji na stronie: https://gliwice.eu/aktualnosci/sport/gliwicki-rajd-przygodowy-zapisy-czas-start

Zakończenie roku szkolnego w piątek (25.06.2021r)

8.30- klasy 8, na sali gimnastycznej

9.30- klasy 1-4,  w swoich salach lekcyjnych

10.30- klasy 5-7 w swoich salach lekcyjnych.

Majowe święta narodowe

1 MAJA : ŚWIĘTO PRACY - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

Międzynarodowe Święto Pracy  ustanowiono w  1891 roku.

2 MAJA: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

3 MAJA: Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Wyniki konkursu ogólnopolskiego ALFIK MATEMATYCZNY 2021 - podajemy w zakładce Nasze sukcesy.

Sp20 świeci na niebiesko dla autyzmu

Szkolny Tydzień Świadomości Autyzmu już za nami. Z tej okazji we wszystkich klasach odbyły się prelekcje podczas których mieliśmy okazję dowiedzieć się między innymi z jakimi trudnościami spotykają się osoby ze spektrum autyzmu. Rozmawialiśmy o otwartości, tolerancji, empatii a także różnorodności. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję „SP20 na niebiesko”. Z waszych zdjęć powstał niesamowity kolaż, który możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Ogłoszenie wyników konkursów w ramach Dni Regionalnych 2021r.

W zakładce Edukacja Regionalna zamieszczone są wyniki jakie uzyskali uczestnicy powiatowego konkursu plastycznego "Zwyczaje wielkanocne na Śląsku" oraz konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach Szkolnych Dni Kultury Regionalnej "Pisanka wielkanocna". Gratulujemy nagrodzonym, wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje.

Informacja dla rodziców w sprawie nauczania w szkole obowiązkowych języków obcych nowożytnych oraz sporcie, w którym odbywa się szkolenie sportowe

Na podstawie art. 154 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Gliwicach informuje:

1. W roku szkolnym 2021/2022 obowiązkowym językiem obcym nowożytnym będzie:
1) od klasy pierwszej do trzeciej język angielski w ilości 2 godzin w tygodniu;
2) od klasy czwartej do ósmej będzie kontynuowana nauka języka angielskiego
(pierwszy język obowiązkowy) w ilości 3 godzin tygodniowo;
3) planuje się, że od klasy siódmej do ósmej drugim językiem
obowiązkowym będzie język niemiecki w ilości 2 godzin tygodniowo.

2. W roku szkolnym 2021/22 w klasie sportowej 7 a szkolenie sportowe będzie się odbywało się w zakresie hokeja na trawie.

Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Gliwicach ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 dzieci urodzonych w roku 2014 zamieszkałych w obwodzie szkoły, oraz dzieci urodzonych w 2015 roku (dzieci 6 - letnie) na wniosek rodziców (załącznik nr 1 i załącznik nr 2). Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły składają w sekretariacie szkoły pobrany i wypełniony formularz załącznik nr 2.

Zapisy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpoczną się w terminie od 10 maja 2021 roku do dnia 21 maja 2021 roku do godziny 15.00 (zarządzenie/załącznik nr 3).