A A A
szkoła podstawowa
+ Koła zainteresowań
Kółko „SCRAPBOOKING – MOJE HOBBY”

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Jednak skrapowanie to nie tylko ozdabianie zdjęć. Jest to świetna zabawa z użyciem pięknego papieru i wielu innych akcesoriów. Można wykonywać
i ozdabiać kartki okolicznościowe, zakładki do książek, notesy, zeszyty na przepisy kulinarne… co tylko przyjdzie nam do głowy i da się wykonać i ozdobić przy pomocy papieru, kleju i wielu innych, czasami niespodziewanych, materiałów. Z powodu ograniczonej ilości specyficznych materiałów i narzędzi (zapewnianych przez nauczyciela) liczebność grupy jest ograniczona (najwyżej pięć osób) – decyduje kolejność zgłoszeń i zaangażowanie (systematyczne uczęszczanie na zajęcia i przynoszenie części materiałów i narzędzi). Uczestnik powinien mieć zawsze ze sobą ostre nożyczki, klej Magic z precyzyjną końcówką, ołówek, linijkę, gumkę; niekiedy mogą być potrzebne wstążki, cekiny, kolorowa tektura lub brystol.  Jeżeli lubisz prace plastyczne i chcesz miło spędzić czas – serdecznie zapraszam:)

Agnieszka Müller


Zajęcia odbywają się w poniedziałek,  na 8 lekcji (14:35 – 15:20) w sali nr 40.

 
Zajęcia praktyczno-techniczne

Zajęcia praktyczne-techniczne przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI. Na zajęciach używane są niedrogie a powszechnie dostępne środki jak: farby, kleje, różne papiery, bibułki, lakiery, wycinanki i mnóstwo surowców wtórnych: kawałki tkanin, koronki, taśmy, tektura z kartonów, opakowania do przechowywania jajek, rolki od folii i papieru toaletowego, tasiemki, nici wełna oraz wszystko to co w domu jest niepotrzebne, a na zajęciach w szkole się przyda.
Techniki pracy podejmowane podczas zajęć to: rękodzieło – bukieciarstwo, szydełkowanie, wyszywanie, prace plastyczne, prace w masie solnej, origami, mobile, wycinanki itd.
Zajęcia praktyczno – techniczne jako zajęcia manualne są obecnie postrzegane jako szczególnie wartościowe w rozwoju dzieci. Tworzenie i wytwarzanie pobudzane inicjatywą twórczą nauczyciela wnosi w życie dziecka wiele: uspakaja, wyzwala oryginalne pomysły, przynosi radość, rozwija wyobraźnię, uczy fantazji i poczucia piękna, współpracy, dokładności, gospodarowania środkami, zmniejsza napięcie i agresję, usprawnia manualnie, daje satysfakcję, a przede wszystkim powstaje gotowy wyrób, dzieło dziecka – jego duma. Przykłady prac wykonanych przez dzieci na tych zajęciach.

 
Kółko matematyczne

Na terenie naszej szkoły odbywają się zajęcia kółka matematycznego dla uczniów klas V i VI zainteresowanych matematyką. Uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy, nabycia nowych umiejętności z dziedziny algebry i geometrii. Rozwiązują zadania nietypowe i przygotowują się do konkursów matematycznych takich jak: Alfik Matematyczny, Kangur Matematyczny, Mistrz Tangramu, Mistrz Sudoku, Mała Olimpiada Matematyczna. Uczniowie dzielą się swoją wiedzą, proponują swój sposób rozwiązywania problemów matematycznych, uczą się logicznego myślenia i poszukiwania nowych rozwiązań zadań nietypowych. Efektem tego są wysokie lokaty uczniów w konkursach i ciekawe nagrody.

 
Szkolny Zespól Taneczny

Szkolny zespół taneczny „Aplauz” powstał w 2000 roku. Jego założycielką a zarazem prowadzącą i choreografem w jednej osobie jest p. mgr Aneta Rybowicz nauczycielka naszej szkoły. Zespół „Aplauz” uświetnia swoimi występami tanecznymi wszystkie imprezy i uroczystości szkolne, bierze także udział w konkursach tanecznych, imprezach środowiskowych, lokalnych i regionalnych. Współpracuje z innymi gliwickimi szkołami i przedszkolami chętnie przyjmując ich zaproszenia na różnego rodzaju imprezy i uroczystości.  Wszystkie liczne działania zespołu w istotny sposób promują naszą szkołę w regionie.
Zdjęcia zespołu z występów.

 
Gazetka szkolna „Czytadełko”
Pierwszy numer gazetki szkolnej ukazał się w 2001 r. Uczniowie zdecydowali o nazwie gazetki i jej winiecie tytułowej. Spotkania zespołu redakcyjnego to nie tylko dobra zabawa, ale także przyjemne spędzenie czasu
z równoczesnym wykorzystaniem zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji dziennikarstwa. Podczas przygotowania kolejnego numeru pisma dzieci mają możliwość pogłębiania swojej wiedzy, redagowania artykułów prasowych, opracowania grafiki numeru oraz planowania sprzedaży i reklamy gazetki. Młodzi redaktorzy nawiązali współpracę z zespołami „Piątki”, „Piątkolandii” oraz „Kuriera Szkolnego”. Mieli możliwość wymieniania się swoimi pomysłami i doświadczeniami.
Sekcja dziennikarska wraz z opiekunami p. Dorotą Opiełką i p. Katarzyną Stefańską-Dubniak miała możliwość przyglądać się i poznawać pracę profesjonalistów podczas zwiedzania Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. W styczniu 2003 r. młodzi redaktorzy mieli okazję do zmierzenia swoich sił na szkolnym, gliwickim rynku prasowym uczestnicząc w zorganizowanym na terenie naszej szkoły Międzyszkolnym konkursie świątecznych gazetek szkolnych pt. „Święta Bożego Narodzienia na Śląsku”, gdzie zajęli I miejsce. Tradycją w dziennikarskim życiu szkoły stały się konkursy, które cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych uczniów. Dodatkową atrakcję stanowią nagrody za ich poprawne wykonanie.
Wszystkich chętnych z radością powitamy w naszym zespole redakcyjnym.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl