A A A
сузуки sx4
szkoła podstawowa
+ Nasze sukcesy
Omnibus Humanistyczny 2017 - wyniki

Omnibus Humanistyczny 2017

5 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs ogólnopolski Omnibus Humanistyczny 2017 (dla uczniów naszej szkoły).

Celem tego konkursu jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy II do VI i gimnazjalistów. Test konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania i może zawierać pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno-kulturalnego).

W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły.

Najlepsze wyniki uczniów klas

- czwartych:


IMIĘ I NAZWISKO

LICZBA UZYSKANYCH PUNKTÓW

MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

MIEJSCE W KRAJU

WYNIK

NAUCZYCIEL

Emil Pająk

kl. 4 a

146


20


248


dobry

(79,3% poprawnych odpowiedzi)

Agnieszka Müller

Pedro Carton Wrębel

kl. 4 a

138


42


436


dobry

(75% poprawnych odpowiedzi)

Agnieszka Müller

- piątych:

IMIĘ I NAZWISKO

LICZBA UZYSKANYCH PUNKTÓW

MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

MIEJSCE W KRAJU

WYNIK

NAUCZYCIEL

Julia Swidinskas

kl. 5 b

157


10


119


bardzo dobry

(81,7% poprawnych odpowiedzi)

Małgorzata Komidzierska

Paulina Rajczykowska

kl. 5 c

148


20


238


dobry

(77% poprawnych odpowiedzi)

Agnieszka Müller

- szóstych:

IMIĘ I NAZWISKO

LICZBA UZYSKANYCH PUNKTÓW

MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

MIEJSCE W KRAJU

NAUCZYCIEL

Dawid Owczarczyk

Kl. 6 b


140


43


431

Renata Węgrzyn

 

Suma punktów możliwych do uzyskania w klasie:

IV - 184

V – 192

VI – 200

Liczba uczestników w województwie – 503 (klasy II, III, IV, V i VI oraz klasy gimnazjalne)

Liczba uczestników w kraju – 6 418 (klasy II, III, IV, V i VI oraz klasy gimnazjalne)

Kl. IV – 1 314 (w kraju)

Kl. V – 1 094 (w kraju)

Kl. VI – 1 133 (w kraju)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 
SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

TURNIEJ ORLIKA 2015

We wrześniu drużyna chłopców  z klas piątych brała udział w 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w piłce nożnej. Po wyjściu z grupy i bardzo wyrównanych meczach nasza reprezentacja  zajęła  ostatecznie 3 miejsce  w Gliwicach! 
Skład drużyny: Kamil Kramarzyk, Bartłomiej Romanowski, Mikołaj Micuła, Łukasz Szewczyk, Dawid Owczarczyk, Patryk Laksa, Aleksy Paluchewicz, Michał Konarski, Grzegorz Garbarz.
Do turnieju przygotowała chłopców pani Helena Wasilewicz.ROZGRYWKI O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM NR 7


W marcu reprezentacja naszej szkoły brała udział w VII Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum   nr 7 w Gliwicach. Tradycyjnie spotykali się uczniowie okolicznych Szkół Podstawowych nr 7, 12, 20 i 39. Chłopcy grali w piłkę nożną i zajęli 2 miejsce, natomiast dziewczynki grały w piłkę siatkową i zajęły 3 miejsce. Skład drużyny: Patrycja Kosińska, Dominika Afanasiew, Emilia Kaczmarek, Karolina Karwala, Martyna Nowakowska, Dominika Szatkowska, Kamil Zagożdżon,  Kacper Witwicki, Tomek Cyganiak, Ksawery Klimas, Dominik Błach, Łukasz Szapajko i  Bartek Romanowski. Drużynę do zawodów przygotowała pani Helena Wasilewicz.


MIĘDZYSZKOLNA  LIGA  SPORTOWA


Od października do maja trwały rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Sportowej w piłce nożnej chłopców. W turnieju brało udział 11 drużyn z gliwickich szkół podstawowych, rozgrywki odbywały się w 2 rundach – jesiennej i wiosennej, systemem „każdy z każdym” w soboty. Po zakończonych 2 rundach, czyli po rozegraniu 20 meczy, reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie 1 miejsce w Gliwicach!

Skład drużyny: 
Kamil Zagożdżon, Kacper Witwicki, Tomasz Cyganiak, Ksawery Klimas, Łukasz Szapajko, Kamil Kramarzyk, Dominik Błach, Bartłomiej Romanowski, Dawid Zagożdzon, Aleksy Paluchewicz.
Drużynę do turnieju przygotowała pani Helena Wasilewicz.


MAŁE EURO 2016

W czerwcu w Gliwicach odbył się turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych – Małe EURO 2016. W rozgrywkach brały udział 24 drużyny z gliwickich szkół. Każda reprezentowała wylosowany kraj – nasza szkoła wystąpiła jako Irlandia. Po pięknych meczach i wygraniu swojej grupy chłopcy awansowali do 1/8 finału. Niestety w rozgrywkach ćwierćfinałowych po zaciętym meczu zostali pokonani w karnych przez SP 27.
Dryżyna wystąpiła w składzie: Kamil Zagożdżon, Kacper Witwicki, Tomasz Cyganiak, Ksawery Klimas, Łukasz Szapajko, Kamil Kramarzyk, Bartłomiej Romanowski, Aleksy Paluchewicz, Dawid Zagożdzon, Dominik Błach.
Do turnieju przygotowała chłopców p. Helena Wasilewicz.

Gratulujemy osiągniętych sukcesów!


APEL SPORTOWY

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego odbył się apel prezentujący osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w różnych zawodach międzyszkolnych na szczeblu miejskim. Wszyscy wyróżniający się sportowcy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy za swoje osiągnięcia. Prezentację zakończyło przyznanie wyróżnień dla uczniów, którzy od klasy II do VI reprezentowali szkołę w różnych dyscyplinach, tj. gry i zabawy ruchowe, piłka siatkowa, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, unihokej, zawody w lekkiej atletyce, ringo - i zdobywali znaczące miejsca w Gliwicach.Tytuł „Najlepszego Sportowca Szkoły 2016” otrzymali: Patrycja Kosińska, Martyna Nowakowska, Tomasz Cyganiak, Ksawery Klimas, Dominik Błach, Kamil Zagożdżon, Kacper Witwicki i Wojciech Zieliński. .
Uczniowie zostali nagrodzeni statuetkami i pamiątkowymi dyplomami, które ufundowała Rada Rodziców.

GRATULUJEMY!

 
Alfik Humanistyczny 2016 - wyniki

14 grudnia 2016 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Alfik Humanistyczny. Wzięli w nim udział nasi uczniowie. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy II do VI i gimnazjalistów. Test konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania i zawiera pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno-kulturalnego).

Najlepsze wyniki osiągnęli na poziomie klas

czwartych:

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba uzyskanych punktów

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

% poprawnych odpowiedzi

nauczyciel

Pedro Carton Wrębel

4 a

127,5

31

450

85 – wynik bardzo dobry

Agnieszka Müller

piątych:

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba uzyskanych punktów

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

% poprawnych odpowiedzi

nauczyciel

Weronika Tynek

5 b

123,75

14

151

82,5 – wynik bardzo dobry

Małgorzata Komidzierska

Paulina Rajczykowska

5 c

117,25

22

279

78,16 – wynik dobry

Agnieszka Müller

szóstych:


Imię i nazwisko

Klasa

Liczba uzyskanych punktów

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

% poprawnych odpowiedzi

nauczyciel

Paulina Nowakowska

6 a

113,75

60

840

75,83 – wynik dobry

Agnieszka Müller

 

Suma punktów możliwych do uzyskania w klasie:

IV – 150

V – 150

VI – 150

Liczba uczestników w województwie – 1 104 (klasy II, III, IV, V i VI oraz klasy gimnazjalne)

Liczba uczestników w kraju – 16 593 (klasy II, III, IV, V i VI oraz klasy gimnazjalne)

Kl. IV – 2815 (w kraju)

Kl. V – 2539 (w kraju)

Kl. VI – 2615 (w kraju)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


 
WICEMISTRZOWIE GLIWIC W GRACH I ZABAWACH KLAS II i III

W zawodach, które odbyły się 8 grudnia 2016r.  brały udziały dzieci z klas drugich i trzecich. Drużyny składały się z ośmiu zawodników, czterech dziewczynek i czterech chłopców. Każda drużyna z klasy II i III miała do pokonania po 5 konkurencji - klasa II : "Sadzenie zimniaków", wyścig z piłką lekarską, skoki przez skakankę "Sztafeta", tor przeszkód. Natomiast klasa III : "Piłka w tunelu", skoki przez skakankę, "Wyścig kangurów", "Sztafeta" i rzuty do celu. Dzieci z zaangażowaniem startowały w poszczególnych konkurencjach, niektóre z nich wymagały sporych umięjętności. Przebieg zawodów był bardzo emocjonujący. Dostarczył nam wiele niezapomnianych emocji. Po zakończeniu konkurencji zajęliśmy drugie miejsce. Tym samym zostaliśmy wicemistrzami  Gliwic. Dzieci do zawodów przygotowały Panie Małgorzata Czaplińska i Beata Buczny.

 
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego ,,Cyferka"

15 kwietnia 2016r. w I Szkole Społecznej im. Janusza Korczaka w Gliwicach odbył się konkurs matematyczny ,,Cyferka”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań matematycznych oraz uwrażliwienie dzieci na problematykę zadaniową. W konkursie brali udział uczniowie z klas I-III z wielu gliwickich szkół. Każdy z uczestników otrzymał arkusz z zadaniami o różnym stopniu trudności, odpowiedni dla swojego przedziału wiekowego do samodzielnego rozwiązania. Uczeń klasy IIa Dawid Gliklich zdobył I miejsce, a Emil Pająk z klasy IIIa – II miejsce w Gliwicach.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 17
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl