дилер сузуки
+ Edukacja ekologiczna
DZIEŃ ZIEMI

KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ 2017/2018 - STARTUJEMY :)

Wiosna zachęca do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasz organizm potrzebuje wzmocnienia po zimie. Dlatego , jak co roku, w kwietniu promujemy zdrowy styl życia. Zapoznanie uczniów z "pirmidą żywieniową" oraz wartością odżywczą wybranych produktów. Kutura spożywania posiłków, smacznie i zdrowo, wyjaśnienie roli reklamy, GORĄCZKA. Organizowanie konkursu na temat zdrowego odżywiania. Realizacja programu SANEPID "Nie pal przy mnie proszę". Prowadzenie zajęć na temat zdrowia:' "Bajka o zdrowiu małego kotka Rudusia" i "Zdrowie w bajce". Tegoroczna edycja to kontynuacja programów już realizowanych , ale też nowe działania , nowe propozycje oraz te wynikające z potrzeb społeczności szkolnej ( szczegóły w zakladce "Z życia szkoły").

NASZA HODOWLA - KWIECIEŃ/MAJ 2018

MOJA PANI WIOSNA - plastyczne wyobrażenia.

Prezentujemy prace plastyczne uczniów, biorące udział w konkursie z okazji dnia powitania wiosny (szczegółowe wyniki w zakładce - Z życia szkoły) , ich wyobrażenie Pani Wiosny. Dziękujemy za udział dzieciom i wychowawcom klas.

22 marca ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - POWITANIE WIOSNY

Stało się! Wiosna zaczęła swoje panowanie. Kolorowy korowód obwieścił  jej przyjście. Uczniowie przebrali się w wiosenne stroje i przygotowali w formie plastycznej symbole wiosny. Po spaleniu marzanny dzieci z klas I-III rozmieściły swoje kolorowe prace w naszym szkolnym ogrodzie. Na krzewach i drzewach "przysiadły" motyle i ptaki. Pod krzaczkami "skakały" żabki , a na rabatkach i w trawie "rozkwitły" przeróżnej barwy i urody kwiaty. Przebrani uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie Samorząd uczniowski przeprowadził wybory na najciekawsze wiosenne przebranie. Zostali wybrani królowa i król wiosny - Kasia Domańska i Jakub Zabulski. Niech "królują" ciepło, radośnie i słonecznie. Uczniowie z klas I-III wykonywali portrety Pani Wiosny , które będzie można podziwiać na korytarzach szkolnych i w galerii Na Płocie. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Wody. Nie zapominamy, że bez wody nie byłoby życia. Ten dzień ma nam przypominać  o oszczędzaniu wody oraz uświadomić jej znaczenie dla człowieka i całej planety.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>