дилер сузуки
+ Edukacja ekologiczna
OGŁASZAMY I PROSIMY

Na terenie szkoły organizowana jest  zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Gliwicach. Nasza szkoła już od wielu lat opiekuje się zwierzętami, które mieszkają w tym azylu. Nie pozwolimy, aby samotne czworonogi cierpiały głód. Akcja trwa do 20 grudnia 2018r. Można przynosić do szkoły pokarm dla psów i kotów (sucha karma w woreczkach lub puszkach, ryż, kasza, makarony) oraz koce,kołdry, poduszki itp.  Uczniowie ze starszych klas będą zbierać przyniesiony pokarm. Klasę, która zbierze najwięcej karmy czeka jak co roku miła niespodzianka.

TERAZ SADZIMY - WIOSNĄ BĘDZIEMY PODZIWIAĆ

Czy ktoś może wyobrazić sobie wiosnę w ogrodzie bez tulipanów, narcyzów, krokusów czy hiacyntów? Wśród wiosennych kwiatów w ogrodzie zawsze są obecne kwitnące rośliny cebulowe.Dopiero kwiaty pokazują ich urodę. Jako pierwsze zakwitają przebiśniegi i śnieżyce. Już w lutym pojawiają się ich niewielkie białe dzwonkowate kielichy. W marcu dołączają dumnie wystające spod śniegu lub wśród trawy szafranowe, białe albo żółte kielichy krokusów. W kwietniu prym wiodą białe i żółte narcyzy, które rozmaitością kształtów płatków korony chcą dorównać tulipanom. Nad wszystkimi dominuje hiacynt, którego groniasty kwiatostan składa się z 10-35 gwiazdkowatych, odurzająco pachnących kwiatów. Kwiaty cebulowe świetnie udają się w pojemnikach, na skalniakach, a nawet na trawniku. Można z nich także komponować parterowe klomby. Pięknie wyglądają wiosenne kobierce złożone z kęp tulipanów, narcyzów czy hiacyntów wystających z łanu niezapominajek i stokrotek.

ŚWIĘTO DRZEWA 2018

Tradycyjnie w naszej szkole obchodzimy Święto Drzewa. "Każdy liść pochłania CO2” to hasło tegorocznego Święta Drzewa organizowanego po raz 16 przez Klub Gaja. Ogólnopolska akcja rozpocznie się w Warszawie 10 października, a Światowy Dzień Drzewa w kolejnych dniach przeniesie się do Bielska-Białej, Krakowa, Katowic i gminy Wilkowice.Drzewa i lasy są niezbędnym elementem regulacji klimatu – pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Jedną z odpowiedzi na zagrożenia klimatyczne jest akcja Święto Drzewa organizowana przez Klub Gaja. Podczas niej każdy może posadzić drzewo i wpisać je do specjalnego licznika na stronie swietodrzewa.pl. Uczestnicy tego programu posadzili już blisko 850 tys. drzew. Tegoroczną, XVI już edycję , uświetnił: w klasach 0-II miejski konkurs plastyczny, a w klasach III-IV miejski konkurs literacko-plastyczny pt.:" Drzewa świadkami historii - 100 lecie niepodległości Polski".

JESIEŃ 2018

Witamy w nowym roku szkolnym. Słoneczne lato może nieco nadwątliło kondycję naszych roślin , ale jeszcze możemy cieszyć się kolorami posadzonych przed wakacjami kwiatów oraz ciepłymi temperaturami. W tym roku mija 20 lat od największej rewitalizacji ogrodu szkolnego, która miała miejsce w 1998 roku. Niestety widać , że czas zrobił swoje . Z jednej strony niektóre rośliny nabrały szlachetnego wyglądu , a z drugiej potrzebne są nowe nasadzenia. Trzeba też nawieść nowej ziemi. Uformowany zostanie nowy kształt ogrodu. Niestety nie udało sie tego zrobić w  poprzednim roku szkolnym ze względów techniczno - organizacyjnych. Wymianie ulegną też zniszczone elementy drewniane. Dosadzono na rabatce wiosennej oraz klombach cebule kwiatów wiosennych.

DZIEŃ ZIEMI

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>