дилер сузуки
ZDROWIE NA TALERZU

JESIEŃ 2019

NASZE UPRAWY

Nie mogliśmy się doczekać wiosny, żeby zobaczyć czy nasze uprawy roślin cebulowych wzejdą i jakimi kolorami nas zaskoczą. Pięknie zakwitły kwiaty na naszej grządce oraz kwiaty na drzewach i krzewach ozdobnych. WIOSNA !!!

OGŁASZAMY I PROSIMY

Na terenie szkoły organizowana jest  zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Gliwicach. Nasza szkoła już od wielu lat opiekuje się zwierzętami, które mieszkają w tym azylu. Nie pozwolimy, aby samotne czworonogi cierpiały głód. Akcja trwa do 20 grudnia 2018r. Można przynosić do szkoły pokarm dla psów i kotów (sucha karma w woreczkach lub puszkach, ryż, kasza, makarony) oraz koce,kołdry, poduszki itp.  Uczniowie ze starszych klas będą zbierać przyniesiony pokarm. Klasę, która zbierze najwięcej karmy czeka jak co roku miła niespodzianka.

TERAZ SADZIMY - WIOSNĄ BĘDZIEMY PODZIWIAĆ

Czy ktoś może wyobrazić sobie wiosnę w ogrodzie bez tulipanów, narcyzów, krokusów czy hiacyntów? Wśród wiosennych kwiatów w ogrodzie zawsze są obecne kwitnące rośliny cebulowe.Dopiero kwiaty pokazują ich urodę. Jako pierwsze zakwitają przebiśniegi i śnieżyce. Już w lutym pojawiają się ich niewielkie białe dzwonkowate kielichy. W marcu dołączają dumnie wystające spod śniegu lub wśród trawy szafranowe, białe albo żółte kielichy krokusów. W kwietniu prym wiodą białe i żółte narcyzy, które rozmaitością kształtów płatków korony chcą dorównać tulipanom. Nad wszystkimi dominuje hiacynt, którego groniasty kwiatostan składa się z 10-35 gwiazdkowatych, odurzająco pachnących kwiatów. Kwiaty cebulowe świetnie udają się w pojemnikach, na skalniakach, a nawet na trawniku. Można z nich także komponować parterowe klomby. Pięknie wyglądają wiosenne kobierce złożone z kęp tulipanów, narcyzów czy hiacyntów wystających z łanu niezapominajek i stokrotek.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>