дилер сузуки
+ Edukacja ekologiczna
XV EDYCJA - "ŚWIĘTO DRZEWA" 2017

Co roku 10 października obchodzimy Święto Drzewa, które Klub Gaja zainaugurował po raz pierwszy w 2003r. Dzień ten ma nam uświadomić jak ważną rolę spełniają drzewa w naszym życiu. Na terenie naszego boiska  i podwórka szkolnego również możemy zaobserwować zmiany. Niektóre drzewa są kształtowane , inne nie oparły sie czasowi lub warunkom atmosferycznym, a jeszcze inne znalazły miejsce i rozwijaja się. W naszej szkole to już kolejna edycja. Uczestniczymy w tej akcji od początku. Tegoroczną edycję Święta Drzewa uświetniły: w klasach  0 oraz I-II przeprowadzono miejski  konkurs plastyczny, a w klasach III-IV konkurs plastyczno - literacki  pt." Polskie drzewa", który cieszył się  zainteresowaniem. Dzieci wykonały przepiękne prace, które zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi; klasy IV - VI w ramach zajęć przyrody przygotowały informacje o różnych ekosystemach , w których rosną drzewa.

JESIEŃ 2017

Jesień przywitała nas kolorami, ale też chłodną i raczej deszczową aurą. Wraz z dziećmi ze Szkolnego Klubu Ekologicznego uporządkowano jedną z rabatek tzw. wiosenną i donice oraz przycięto żywopłot z berberysów. Nawieziono ziemię. Posadzonno cebule wiosennych kwiatów tulipanów, przebiśniegów, krokusów. szafirków, narcyzy i  żonkili. W bieżącym roku szkolnym w ogrodzie planowane są dalsze prace związane z wymianą drewnianych elementów na kamienne. Uformowanie na nowo kształtu ogrodu. Na zebraniu Szkolnego Klubu Ekologicznego przyjęto nowych uczniów, nakreślono tematykę zajęć. Ustalono termin spotkań.

HIGIENA - TO NIE BOLI.

O co chodzi z tą higieną?

Higiena osobista – czynności najczęściej kojarzone z regularnym myciem ciała z użyciem mydła i detergentów, regularną zmianą i praniem odzieży oraz bezpośrednim unikaniem zabrudzenia. Niektóre ze skutków zdrowotnych zaniedbań higieny osobistej: wszawica. świerzb.

Higiena otoczenia - to mówi samo za siebie, że chodzi o to co jest wokół nas. Czyli unikajmy śmiecenia, zanieczyszczania środowiska, segregujmy śmieci

Trzeba zacząć od siebie, a z czasem wszystko powoli się wyczyści, bo czysty człowiek nie potrafi żyć w otaczającym go brudzie. Lenistwo i nieświadomość co do tego, jakimi środkami zdobyć czystość, zdają się być przyczynami tego stanu rzeczy.  Poza kwestią mycia się występuje tu problem zmiany bielizny i ubrania. Przyczyną przykrych zapachów ludzkości są ubrania. Należy je zmieniać systematycznie i prać. Z kolei dobre, proste nawet mydło wystarczy by się umyć. Myjmy ręce tak często jak to potrzebne , nawet kilka razy dziennie. Większość chorób zaczyna się od brudnych rąk.

BLISKO NAS. MIEJSCA CIEKAWE PRZYRODNICZO

Klasa 3d miała okazję wziąć udział w rejsie edukacyjnym Kanałem Gliwickim. W czasie rejsu poznać można historię i uzyskać informacje o żegludze na Kanale Gliwickim oraz o tym, jak działa śluza. Zapoznano się  również z  zasadami bezpieczeństwa na wodzie. Przygoda rozpoczęła się w Marinie Gliwice od zwiedzania portu, a później przeprawy przez śluzę Łabędy. Dosłownie na "wyciągnięcie ręki " od centrum miasta mamy możliwość podziwiania roślinności nadrzecznej z siedliskami ponad 200 kormoranów. Spotkać możemy także czaple i łabędzie. Zachęcamy do odwiedzania takich małych "przyrodniczych wysp" w najbliższej okolicy.

AKTYWNI WIOSNĄ-ALTERNATYWNE SPOSOBY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.

Pierwsze wiosenne promyki słońca zachęcają nas, coraz bardziej, do częstszego wychodzenia z domu. Wiosna w tym roku jest dość spóźniona i kapryśna. Jednak nie zważając na to powinniśmy, oczywiście odpowiednio przygotowani, starać się jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. Rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W naszym mieście nie brakuje miejsc zachęcających do aktywności fizycznej: skwery, parki, drogi rowerowe, boiska i pozostała infrastruktura sportowo-rekreacyjna daje nam szereg możliwości ruchu. Uczniowie z naszej szkoły oraz oddziały przedszkolne miały okazję do udziału w zajęciach na trompolinach, które cieszyły się ogromnym zaintresowaniem. Miłośnicy zgłębania tajemnic Ziemi mogli oglądać przepiękne okazy skał i minerałów na wystawie wydziału Politechniki Śląskiej. Koledzy i koleżanki z klas trzecich przygotowali przedstawienie o tematyce zdrowotnej, które zostało zaprezentowane szerszej publiczności podczas Dni Otwartych Szkoły. Szczególnie zwrócono uwagę na korzyści jakie dla organizmu niesie spożywanie owoców i warzyw , zwłaszcza w okresie wiosennym.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>