A A A
купить suzuki
szkoła podstawowa
+ Klasy sportowe
SEZON HOKEJOWY 2016/2017 ROZPOCZĘTY

Od 1 września roku szkolnego 2016/2017 mamy w naszej szkole siódmą  już  klasę sportową o profilu hokeja na trawie. Uczniowie i ich rodzice zachęceni sukcesami starszych koleżanek i kolegów chętnie zapisali dzieci do hokejowej klasy sportowej IVa. Czwartoklasiści maja nadzieję na podobną atmosferę wzajemnej sympatii, wspólnych przygód i dobrej zabawy. Podczas wyczerpujących treningów, walki o sukcesy sportowe i wspólnych wyjazdów ogólnopolskich i regionalnych rodzi się więź w zespole i intergacja wokół wspólnego celu. Opiekunami sportowymi są trener dziewcząt pani Beata Buczny i trener chłopców pan Zdzisław Żabiałowicz. Wychowawcą klasy jest pani Zuzanna Marszlek- Chmura  nauczycielka przyrody.

Nowymi hokeistami w naszej szkole zostali

 

ADAMUS PIOTR KALIŚ ALEKSANDRA

BACLAWSKI DAWID KULPA JUSTYNA

BIOLIK PAWEL KULS MAJA

BISKUP TOMASZ KYCIA JULIA

BLOŃSKI MILOSZ MAŚLERZ NATALIA

CARTON-WRĘBEL PEDRO NOWAKOWSKA KAJA

HAGNER OSKAR OSCENDA WIKTORIA

JAKUBCZYK KEVIN OWCZAREK PAULINA

JANECKI KACPER SAMEK JULIA

LAKSA WOJCIECH SKOWROŃSKA EMILIA

LIBOSIK JACEK TRUSS SAMANTHA

PAJĄK EMIL SZYCHTA ANNA

PLISNER MIKOLAJ

POCIECHA DAWID

SZAPAJKO JAKUB

TOMASZEWSKI JACEK

TOMASZEWSKI JAKUB

 

 
9 dni byliśmy w innym świecie...

Jak to w życiu bywa, los sprawił, że na swojej drodze młodzi laskarze z Gliwic zetknęli się z Fundacją im. Anny Pasek. Po bliższym poznaniu okazało się, że Fundacja skupia w swoich szeregach wspaniałych ludzi z Prezesem Markiem Paskiem na czele, którego poznaliśmy osobiście. Korzystając z jej uprzejmości przeżyliśmy wspaniałą przygodę.

Dziewczynki i chłopcy  z „Kolejarza” zamieszkali w Alpejskiej Bazie Szkoleniowej w Pragelato. Spacerując i zwiedzając najbliższą okolicę podziwialiśmy widoki i panoramę Alp. Wznosząc się coraz wyżej pokonywaliśmy własne rekordy wysokości na których stanęliśmy osobiście, ostatecznie mocno zbliżyliśmy się do 2000m npm. Godzinami spędzaliśmy czas na placu zabaw, na ścieżce zdrowia wybudowanej wzdłuż pola golfowego i narciarskiej trasy biegowej, na której w 2006r. Justyna Kowalczyk zdobyła swój pierwszy medal olimpijski (brązowy). Spróbowaliśmy jeszcze wykonać prawidłowy telemark na skoczni narciarskiej. Kilka razy opuściliśmy przepiękną alpejską wioskę i udaliśmy się wojaże sportowo-turystyczne. Porównaliśmy swoje umiejętności hokejowe z rówieśnikami z włoskich klubów z Moncalvo i AC Torino. Z tej konfrontacji nasze dziewczynki wyszły dwukrotnie zwycięsko, chłopcy natomiast po porażce w Moncalvo wygrali w Turynie. W każdym klubie byliśmy serdecznie przyjęci przez gospodarzy. Oprócz imprez sportowych zwiedziliśmy Fort Fenestrelle, Zespół Pałacowy z przepięknymi ogrodami w Turynie, stadion Juwentusu Turyn, centrum sportów alpejskich w Sestrire. Oczarowani zostaliśmy Wenecją- miastem bez samochodów, rowerów a nawet deskorolek. Nie zapomnieliśmy pojechać do przygranicznej zabytkowej miejscowości we Francji Briancon.

Przez 9 dni byliśmy w innym świecie. Zabawy, wycieczki piesze i autokarowe, mecze hokejowe, nowe kontakty, nowi przyjaciele z włoskich drużyn, pizza z prawdziwej włoskiej pizzerni, zakupy w turyńskim Juwentusie i francuskim E.Leclercu, pozostawiły niezapomniane wspomnienia wśród uczestników wyjazdu.

W drodze do domu zatrzymaliśmy się w Wiedniu. Odwiedziliśmy Pałac Habsburgów, pojechaliśmy metrem, doznaliśmy zawrotu głowy na Pratarze. Na koniec rozegraliśmy kolejny mecz, tym razem z młodymi laskarzami i laskarkami HC Wien. Dziewczynki udowodniły, że na tym wyjeździe są niepokonane i odniosły kolejne zwycięstwo, chłopcy minimalnie przegrali jedną bramką. Po następnych pięciu godzinach, pełni wrażeń i zachwytu wylądowaliśmy w ramionach naszych najlepszych na świecie rodziców.

Dziewięć dni w innym świecie spędzili:

Wiktoria Turska, Natalia Tomanek – klasa IVa.

Maja Parduła, Ewelina Szulc – klasa Va

Patrycja Kosińska, Martyna Nowakowska, Viktoria Jakubas –klasa VIa

Magdalena Kozera, Natalia Oleś, Natalia Ozimek – gimnazjum

Seweryn Urbanik, Miłosz Pawluszuk – klasa IVa

Łukasz Rajkowski, Michał Mrowczyk – klasa Va

Simone Bucoń, Ksawery Klimas, Tomasz Cyganiak – klasa VIa

Trenerzy: Beata Buczny i Zdzisław Żabiałowicz

 

 
XIX MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ HOKEJA NA TRAWIE im.ADAMA FILEMONOWICZA ŁUBIANKA

 

W dniach 22-24 stycznia 2016 r. w Łubiance koło Torunia odbył się XIX Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza w halowej odmianie hokeja na trawie w kategorii Młodzik. W rywalizacji udział wzięło 17 drużyn z Polski, Słowacji i Ukrainy. Zespoły podzielone zostały na grupy A i B , w których rywalizowały systemem każdy z każdym. W grupach poza meczami punktowanymi: 3p –zwycięstwo, 1p-remis, między drużynami rozgrywany był dodatkowo konkurs rzutów karnych, za który zwycięzca otrzymywał 1 punkt. W dalszej fazie rozgrywek drużyny, które zajęły w swoich grupach miejsca od 1 do 6 rywalizowały o ostateczne miejsca w turnieju od 1 do 12. Drużyny sklasyfikowane na miejscach 7 i 8 po rozgrywkach grupowych rywalizowały o miejsca od 13 do 17.

Tegoroczny turniej Wygrała drużyna z Poznania Warta, drugie miejsce drużyna ze Słowacji a trzecie miejsce zajęła nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20. W rundzie grupowej uczniowie naszej szkoły wygrali wszystkie spotkania zajmując pierwsze miejsce. Dopiero w półfinale ulegliśmy drużynie Słowackiej 2:0. W meczu o 3-4 miejsce wygraliśmy z drużyną Ukraińską Olimpia I Winnica 3:0 i zdobyliśmy 3 miejsce. A oto wyniki turnieju:

KKS Kolejarz Gliwice (klasa sportowa SP 20)

KKS Kolejarz Gliwice – UKS SP 26 Poznań 4 :0

KKS Kolejarz Gliwice – Olimpia I Winnica 2 : 1

KKS Kolejarz Gliwice – NCPK Korosten 10 : 0

KKS Kolejarz Gliwice – Kołosok Boryspol 2 : 0

KKS Kolejarz Gliwice – SP 3 Toruń 6 : 0

KKS Kolejarz Gliwice – UKS Bałagan Łubianki 5 : 1

KKS Kolejarz Gliwice – UKS Trampkarze 22 Zabrze 3:0

Barw Szkoły Podstawowej nr 20 bronili

Kosińska Patrycja, Cyganiak Tomasz, Laksa Dawid, Klimas Ksawery (bramkarz), Zieliński Wojciech, Olszówka Patryk, Błach Dominik, Trenerzy drużyny Andrzej Micał i Beata Buczny

 
ŚWIĄTECZNY TURNIEJ HALOWY 2015
13 grudnia 2015 roku w Siemianowicach Śląskich odbył się pierwszy 
Świąteczny Halowy Turniej Hokeja na Trawie dzieci.
W turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczkiz rocznika 2006 i młodsi.
Uczestnikami turnieju były drużyny z Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Gliwic.
Naszą szkołe reprezentowala drużyna w składzie:
Nowakowska Kaja, Szpyt Klaudia, Adamus Piotr, Carton- Wrębel Pedro,
Jakubczyk Kevin oraz Szapajko Jakub.
W turnieju chodziło o dobrą przedświąteczną zabawę połączoną ze sportową rywalizacją.
Dlatego też organizatorzy postanowili, aby wszystkie drużyny nagrodzic tym samym,
pierwszym miejscem. Pod koniec turnieju gdy już wszystkie mecze zostały rozegrane, każda drużyna otrzymała złoty puchar oraz wór słodyczy, dodatkowo każdy zawodnik został udekorowany złotym medalem.
 
Turniej Ogólnopolski - Łozina 2015

28 listopada 2015 roku wzięliśmy udział w Turnieju Ogólnopolskim w Łozinach koło Wrocławia. Startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria dzieci, w której zajęliśmy V miejsce i kategoria młodziczek, w której zajęliśmy III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał medale i słodką niespodziankę , a drużyna otrzymała puchary i dyplomy.

Drużyna dzieci: Natalia Chądzyńska, Patrycja Ćmira, Paulina Nowakowska, Maja Parduła, Klaudia Sobeczko, Ewelina Szulc, Maja Wardzińska, Magdalena Więcek, Weronika Wymysłowska, Ewa Zielińska.

Drużyna młodziczek: absolwentki SP20, obecnie uczące się w Gimnazjum Nr 7.  Na imprezie sportowej byli również zawodnicy z SP1 i SP 32 .  Wszyscy na co dzień trenują w KKS Kolejarz Gliwice. Opiekanami drużyn byli trenerzy: Beata Buczny, Janusz Micał, Maciej Sołtysik.

Gospodarze przyjęli nas bardzo miło i serdecznie. Podczas turnieju panowała sportowa atmosfera.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 14
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl