suzuki
+ Oddziały przedszkolne
Jadłospis dla przedszkolaków

Jadłospis dla oddziału przedszkolnego od 06.05. - 17.05.2019 r.

Opłaty za obiady należy wpłacać na konto:

ING Bank Śląski S.A. w Katowicach IO/Gliwice
Nr konta: 64 1050 1285 1000 0002 0348 3870

WITAMY WIOSNĘ

Dnia 21 marca przywitaliśmy nadejście wiosny. W kolorowym korowodzie z marzanną, gaikami oraz symbolami wiosny przeszliśmy wokół boiska szkolnego ustawiając się niedaleko ogrodu szkolnego. Zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie wiosny, a marzannę, symbol zimy , pożegnaliśmy słowami: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno w ogień Cię wrzucamy bo wiosny żądamy". Następnie udekorowaliśmy ogród kolorowymi kwiatami, biedronkami, pszczółkami wykonanymi przez dzieci. Wiosna już jest z nami.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

18 stycznia 2019r. odbyło sie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki okraszone tańcem. Każdy wręczył swoim dziadkom wcześniej przygotowaną laurkę. Przy słodkim poczęstunku było mnóstwo radości i uśmiechu. Panowała miła, ciepła i serdeczna atmosfera. Życzymy Dziadkom stu lat, radości i uśmiechu każdego dnia i pociechy z wnucząt.

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

Szybko mija czas w przedszkolu. Witamy kolejną porę roku i pomału zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. W grupie Motylków i Pszczółek odbyły się przedświąteczne spotkania z rodzicami. Dzieci zaprezentowały krótką inscenizację o tematyce świątecznej oraz zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdobę świąteczną według własnego pomysłu.

NIEDŹWIADEK SZCZEPAN W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki odwiedziła pani pielęgniarka i  pluszowa maskotka "Niedźwiadek Szczepan". Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie. Utrwaliły sobie najważniejsze zasady higieny osobistej i higieny otoczenia. Pani pielęgniarka opowiedziała w jaki sposób wykonuje się szczepienia, jakie to są szczepienia i dlaczego są tak potrzebne. Następnie dzieci wykonywały praktyczne ćwiczenia , w których bardzo pomocny był "Niedźwiadek Szczepan" ;).

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>