A A A
szkoła podstawowa
+ Oddziały przedszkolne
"MOTYLKI" W OGRODZIE

Piękna jesień pomału ustępuje nadchodzącej zimie. Przedszkolaki uprzątnęły donice ze zwiedniętych kwiatów letnich. Dosypaliśmy ziemię i posadziliśmy cebule kwiatów wiosennych: krokusów, hiacyntów,tulipanów. Dowiedzieliśmy się, które ptaki od nas odlatują, a które pozostają na zimę. Dla nich rodzice i dziadkowie przygotowali 2 karmniki. Jeden zamontujemy na parapecie naszej sali , drugi zawiesimy w ogrodzie szkolnym. Kiedy zaczną sie mrozy i chłody będziemy dokarmiać ptaki.

 

 
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki przygotowywały się do tej uroczystości poznając barwy narodowe, hymn, flagę. Uczyły się słów hymnu. Wykonywały okolicznościowe dekoracje. Brały udział w uroczystej akademii oraz we wspólnym odśpiewaniu hymnu. To historyczny moment, w którym dane nam było uczestniczyć.

 
DZIEŃ DYNI

30 października 2018 r. w przedszkolu było  bardzo wesoło i "pomarańczowo" :). Przedszkolaki z grupy 0a i 0b  poznawały wartości odżywcze dyni. Pszczółki i Motylki ubrały się w tym dniu w kolorze pomarańczowym. Przyniesione przez dzieci dynie zostały przez nie pięknie i pomysłowo ozdobione. Powstały dyniowe stworki. Dzieci wykonaly również dynie z papierowych paseczków. Musiały się wykazać dużą dokladnością i cierpliwością przy łączeniu elementów. Degustowano  zupę z dyni oraz babeczki dyniowe. Panowała miła atmosfera, a sale grup zyskały wesołe dekoracje.

 
ŚLUBOWALIŚMY W SETNĄ JESIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Czas płynie bardzo szybko. Jesteśmy już prawie dwa miesiące w zerówce, gdzie każdego dnia rozwijamy swoje zdolności oraz  zainteresowania. Zdobywamy nowe umiejętności i poszerzamy wiedzę. Przyszedł więc czas, aby zaprezentować to, czego nauczyliśmy się do tej pory , a tym samym potwierdzić , że możemy zostać Starszakami. 26 października 2018r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na Starszaka. To podwójnie szczególna chwila ponieważ pasowanie przypadało w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci polonezem rozpoczęły swój program artystyczny. Zaprezentowały wiersze i piosenki oraz odpowiadały na pytania dotyczące naszej ojczyzny, zasad zachowania na co dzień, przepisów ruchu drogowego oraz nauki. Po prezentacji obecne na sali Panie Wicedyrektor stwierdziły, że dzieci zdały egzamin i mogą być pasowane na Starszaka. Przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie ,a Pani wicedyrektor dokonała aktu pasowania. Sympatycznym akcentem była "niespodzianka" przygotowana dla rodziców. Kiedy dzieci usiadły , rodzice zostali poproszeni o powstanie i złożenie ślubowania rodzica Starszaka. Wszystkich wprawiło to w radosny nastrój, zwłaszcza dzieci :) Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

 

 

 
PEŁNE ZDROWIA DARY JESIENI 2018

Grupa Pszczółek i Motylków poznawała owoce i warzywa , którymi obdarowała nas jesień. Oprócz walorów estetycznych to skarbnica witamin i zdrowia. Uczyliśmy się w jakiej formie możemy je przechowywać zimą. Dzieci poznawały różne możliwości ich przetwarzania. Samodzielnie przygotowywały surówkę według przepisu oraz zapoznały się z bezpiecznymi zasadami obsługi sokowirówki oraz posługiwania się tarką ręczną. Powstały smaczne i zdrowe surówki owocowe oraz soki owocowe i warzywno - owocowe. Było pysznie i zdrowo. Stworzyliśmy "książkę kucharską" z przepisami na zdrowe potrawy.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 8
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl