A A A
szkoła podstawowa
+ Oddziały przedszkolne
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

18 stycznia 2019r. odbyło sie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki okraszone tańcem. Każdy wręczył swoim dziadkom wcześniej przygotowaną laurkę. Przy słodkim poczęstunku było mnóstwo radości i uśmiechu. Panowała miła, ciepła i serdeczna atmosfera. Życzymy Dziadkom stu lat, radości i uśmiechu każdego dnia i pociechy z wnucząt.

 
SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

Szybko mija czas w przedszkolu. Witamy kolejną porę roku i pomału zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. W grupie Motylków i Pszczółek odbyły się przedświąteczne spotkania z rodzicami. Dzieci zaprezentowały krótką inscenizację o tematyce świątecznej oraz zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdobę świąteczną według własnego pomysłu.

 

 

 

 
NIEDŹWIADEK SZCZEPAN W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki odwiedziła pani pielęgniarka i  pluszowa maskotka "Niedźwiadek Szczepan". Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie. Utrwaliły sobie najważniejsze zasady higieny osobistej i higieny otoczenia. Pani pielęgniarka opowiedziała w jaki sposób wykonuje się szczepienia, jakie to są szczepienia i dlaczego są tak potrzebne. Następnie dzieci wykonywały praktyczne ćwiczenia , w których bardzo pomocny był "Niedźwiadek Szczepan" ;).

 
MIKOŁAJ

Dzieci z przejęciem oczekiwały miłego gościa.Przygotowały dla Mikołaja piosenki i wierszyki. W nagrodę otrzymały podarki.

 
POZNAJEMY LEGENDY

Przedszkolaki wybrały się w "podróż" w czasie. Poznawały legendy związane z powstaniem państwa polskiego oraz związanych z miastami: Gnieznem, Krakowem, Warszawą ,Toruniem. Swoje wrażenia przedstawiły w formie plastycznej.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 8
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl