+ Z życia szkoły
KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ 2017/2018

Tradycyjnie w kwietniu, na terenie szkoły odbędzie się wiele zajęć w formie: pogadanek, prezentacji, konkursów, prelekcji , ćwiczeń  praktycznych , które mają na celu profilaktykę zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Dieta, ruch, umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zagrożenia płynące z zastępowania zdrowej żywności jedynie suplementami diety oraz szkodliwy wpływ używek na nasze zdrowie. Na terenie szkoły odbywa się wiele akcji prozdrowotnych, programów zewnętrznych, w których bierze udział szkoła jak i programów szkolnych. Kontynuujemy działania w ramach programu "Trzymaj formę". Uczniowie dowiadują się jak się odżywiać, poznają różne formy ruchu i jego wpływ na organizm, zachęcamy do wspólnego ćwiczenia , które pomaga rozwijać umiejętności społeczne, takie jak empatia i umiejętności liderskie. Realizowany będzie też w klasach czwartych nowy Program Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej  pt.:"Bieg po zdrowie". Właśnie w tej grupie wiekowej dochodzi najczęściej do pierwszego kontaktu z paleniem tytoniu. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście palenia papierosów i e-papierosów. Podczas cyklu zajęć dzieci będą : dyskutować,wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły; przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi; liczyć koszty palenia papierosów; pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów; tworzyć komiks z bohaterami programu. Uzupełnieniem programu jest cykl fimów edukacyjnych. Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów. Przypomnimy również  w jaki sposób wzmocnić organizm po zimie, jak ustrzec się chorób, w jaki sposób się odżywiać i ubierać, jak spędzać czas wolny. Bedziemy utrwalać znaczenie pojęć higiena osobista, higiena otoczenia. Zwracać uwagę na to, że człowiek jest częścią środowiska dlatego powinniśmy o nie dbać. Zadbajmy wspólnie o naszą kondycję :)

POZYTYWNA WIOSENNA ZUMBA
W dniu 21.03.2018 uczniowie ZSP NR 10 w Gliwicach brali udział w Pozytywnej Wiosennej Zumbie  dla każdego - dzieci i dorosłych,  w ramach kampanii Pozytywni Gliwice, na Rynku w Gliwicach.
Opiekun Aleksandra Wachtarczyk Wielkopolan.

MOJA PANI WIOSNA - plastyczne wyobrażenia.

Podczas dnia powitania wiosny, 22 marca 2018r., uczniowie z klas I-III wykonywali portrety Pani Wiosny. Dzieci przedstawiały swoje wyobrażenia w różnych formach plastycznych, grupowo i indywidualnie. Wszystkie prace były ciekawe, nawiązywały do tematyki tegorocznych obchodów. Pierwsze miejsce zdobyły prace klas 3a i 3b, drugie miejsce prace klas 2d i 3d oraz grupy świetlicowej, trzecie miejsce prace klac 1a i 1b. Prace można podziwiać na korytarzach szkolnych i w galerii Na Płocie. Poniżej prezentujemy laureatów pierwszego miejsca. Wszystkie prace będzie można zobaczyć w zakładce Edukacja ekologiczna. Wszystkim dzieciom i wychowawcom klas dziękujemy za udział i wspólną zabawę.

22 marca ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - POWITANIE WIOSNY

Stało się! Wiosna zaczęła swoje panowanie. Kolorowy korowód obwieścił  jej przyjście. Uczniowie przebrali się w wiosenne stroje i przygotowali w formie plastycznej symbole wiosny. Po spaleniu marzanny dzieci z klas I-III rozmieściły swoje kolorowe prace w naszym szkolnym ogrodzie. Na krzewach i drzewach "przysiadły" motyle i ptaki. Pod krzaczkami "skakały" żabki , a na rabatkach i w trawie "rozkwitły" przeróżnej barwy i urody kwiaty. Przebrani uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie Samorząd uczniowski przeprowadził wybory na najciekawsze wiosenne przebranie. Zostali wybrani królowa i król wiosny - Kasia Domańska i Jakub Zabulski. Niech "królują" ciepło, radośnie i słonecznie. Uczniowie z klas I-III wykonywali portrety Pani Wiosny , które będzie można podziwiać na korytarzach szkolnych i w galerii Na Płocie. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Wody. Nie zapominamy, że bez wody nie byłoby życia. Ten dzień ma nam przypominać  o oszczędzaniu wody oraz uświadomić jej znaczenie dla człowieka i całej planety.

SETNA WIOSNA NIEPODLEGŁOŚCI

Niedługo wiosna. Przyroda budzi się do życia. To zawsze radosna chwila. Pomału, z każdym dniem robi się wokół nas coraz bardziej kolorowo. W tym roku szczególnie cieszymy się, że możemy powitać tę porę roku w wolnej Polsce. Przypada bowiem teraz, setna rocznica odzyskania niepodległości.  W 1795 roku doszło do III rozbioru. Polska została wymazana z mapy świata. Dopiero po 123 latach później , w listopadzie 1918 roku kraj odzyskał niepodległość. Tradycyjnie, w naszej szkole, witamy wiosnę kolorowym korowodem klas 0 - III na boisku szkolnym. Żegnamy zimę, palimy marzannę, jej symbol. Dzieci poznają nazwy roślin i zwierząt, które są zwiastunami wiosny. Wykonują portret Pani Wiosny. Corocznie naszej zabawie towarzyszy inne hasło. W tym roku chcemy podkreślić doniosłość tak ważnego wydarzenia , jakim jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Startujemy o godzinie 9.10 - szczegółowy harmonogram zostanie podany przez nauczycieli danej klasy. Do kolorowego korowodu dołączają uczniowie z klas IV - VII. Samorząd uczniowski ogłasza konkurs na najciekawszy, wiosenny ubiór. Finałem będzie wybór królowej i króla wiosny w klasach IV-VII. Nastąpi również wybór najciekawszej pracy plastycznej w klasach 0-III. ZAPRASZAMY wraz z WIOSNĄ   22 MARCA 2018 roku.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>