+ Z życia szkoły
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Na terenie naszej szkoły zorganizowana została akcja charytatywa, której celem było zebranie słodyczy i maskotek na rzecz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuźnicy.  Dzięki ofiarności i hojności uczniów naszej szkoły w ramach tej akcji, słodyczami zostali obdarowani pensjonariusze ośrodka.

JASEŁKA 2017/2018

21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe dla uczniów klas 0 - III i 22 grudnia dla uczniów klas IV - VI, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Bożonarodzeniową inscenizację przygotowały: Małgorzata Kamińska, Aneta Rybowicz i Marta Kuchna. Nietypowy scenariusz, muzyka, scenografia, zapach świerków i siana wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. W półmroku, w przepięknej scenografii rozegrały się sceny sprzed dwóch tysięcy lat. Był śmiech, łzy i zaduma nad drogą każdego z nas do Boga i do ludzi. Uroku dodały też przemyślane i trafnie dobrane kostiumy. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy magię świąt, ich niepowatarzalny charakter i czar. 3 stycznia jasełka obejrzały również dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 36 z Gliwic oraz rodzice i mieszkańcy dzielnicy. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

WYCHOWANIE FIZYCZNE INACZEJ - TRAMPOLINY

W naszej szkole przez cały rok szkolny 2016/2017 odbywała się akcja propagująca różne formy ruchu - trampoliny. Inicjatorem i osobą koordynującą była trener Beata Buczny. Brali w niej udział uczniowie od klasy zerowej  do klasy szóstej. Dzieci brały udział w zajęciach w Parku Trampolin Jump World w Zabrzu. To miejsce dla dzieci, które w ciekawy i zupełnie nowy sposób mogą spożytkować swoje pokłady energii. Dzieci bawiły się w strefie basketu, siatkówki ,dodge ball oraz na Arenie Głównej, aby zakończyć miękkim lądowaniem w "basenie z gąbkami". Wszyscy uczestnicy świetnie sie bawili, z nadzieją , że uda się to powtórzyć. Tym razem może Katowice?

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 7.04.2017 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 10 w Gliwicach (SP 20) odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Misją i głównym celem organizowanych w szkole spotkań jest wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci oraz zachęcenie rodziców do wspierania tego rozwoju przez systematyczne i codzienne głośne czytanie swoim pociechom.

Tegoroczne piąte już spotkanie zorganizowane przez SP20 w Gliwicach uświetnili swoją obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Kucharz, Rzecznik Prasowy Policji

w Gliwicach Nadkomisarz Marek Słomski, Mecenas Robert Dopierała oraz Pani Beata Haładus reprezentująca portal internetowy Biblioteki szkolne online. Całą akcję dokumentował na swoich fotografiach fotoreporter tygodnika Nowiny Gliwickie.

Zaproszeni goście czytali dzieciom wiersze i bajki. Prezentacja tekstów bardzo podobała się uczniom o czym świadczyło duże skupienie uwagi oraz entuzjastyczne reakcje.

Podczas spotkania wręczono nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać bajkowa”, który w tym roku cieszył się wielkim zainteresowaniem szkół z całego naszego województwa.

Akcję ubarwiły występy zespołu tanecznego Aplauz , zespołu Promyczek oraz dzieci z kółka artystycznego SP 20, które przedstawiły bajkę pod tytułem  „Kot w butach” .

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO PT." CO SZUMIĄ DRZEWA ..."

Dnia 15 listopada 2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego pt."Co szumią drzewa ...". Konkurs organizowany był w naszej szkole po raz XIV w ramach obchodów Święta Drzewa 10 października. Tegoroczna edycja miała zasięg miejski. W konkursie udział wzięłi uczniowie z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej Nr 28,Szkoły Podstawowej Nr 41, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 4, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 5, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 7, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 10. Dzieci wykonały piękne prace w interesujący sposób prezentując temat. Dodatkowo uczniowie z klas trzecich dołączyli krótkie rymowanki. Autorzy nagrodzonych prac otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe, dyplomy i owocowy smakołyk. Podczas rozdania nagród można było obejrzeć prace i wymienić się spostrzeżeniami na ich temat. Uczniowie z klasy 3d i 2a pod opieką wychowawców Małgorzaty Czaplińskiej i Korneli Zając przygotowali inscenizację o tematyce jesienno- zdrowotnej. Panowała miła atmosfera. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>