+ Z życia szkoły
ŚWIĘTO DYNI

30 października 2018 r. w przedszkolu było  bardzo wesoło i "pomarańczowo" :). Przedszkolaki z grupy 0a i 0b  poznawały wartości odżywcze dyni. Pszczółki i Motylki wykonały dyniowe stworki. Więcej szczegołów i zdjęć w zakładce oddziały przedszkolne.

ŚLUBOWALI W SETNĄ JESIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Czas płynie bardzo szybko. Jesteśmy już prawie dwa miesiące w zerówce, gdzie każdego dnia rozwijamy swoje zdolności oraz  zainteresowania. Zdobywamy nowe umiejętności i poszerzamy wiedzę. Przyszedł więc czas, aby zaprezentować to, czego nauczyliśmy się do tej pory , a tym samym potwierdzić , że możemy zostać Starszakami. 26 października 2018r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na Starszaka. To podwójnie szczególna chwila ponieważ pasowanie przypadało w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci polonezem rozpoczęły swój program artystyczny. Zaprezentowały wiersze i piosenki oraz odpowiadały na pytania dotyczące naszej ojczyzny, zasad zachowania na co dzień, przepisów ruchu drogowego oraz nauki. Po prezentacji obecne na sali Panie Wicedyrektor stwierdziły, że dzieci zdały egzamin i mogą być pasowane na Starszaka. Przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie ,a Pani wicedyrektor dokonała aktu pasowania. Sympatycznym akcentem była "niespodzianka" przygotowana dla rodziców. Kiedy dzieci usiadły , rodzice zostali poproszeni o powstanie i złożenie ślubowania rodzica Starszaka. Wszystkich wprawiło to w radosny nastrój, zwłaszcza dzieci :) Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Ślubowali w 100 rocznicę Niepodległości

4 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia w setną rocznicę Niepodległości.

Pierwszoklasiści tańcząc poloneza rozpoczęli swój program artystyczny. Następnie śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki, zasad zachowania na co dzień oraz przepisów ruchu drogowego. Po pokonaniu toru przeszkód obecna na sali Pani Dyrektor stwierdziła, że dzieci zdały egzamin i mogą być przyjęte do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści odśpiewali hymn szkoły i ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Miłą niespodzianką dla dzieci i wszystkich gości była obecność piłkarzy Piasta Gliwice oraz maskotki Piasta. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Kochane dzieci. Cieszymy się, że dołączyliście do braci uczniowskiej naszej szkoły. Z radością zdobywajcie wiedzę.

KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ 2017/2018

Tradycyjnie w kwietniu, na terenie szkoły odbędzie się wiele zajęć w formie: pogadanek, prezentacji, konkursów, prelekcji , ćwiczeń  praktycznych , które mają na celu profilaktykę zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Dieta, ruch, umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zagrożenia płynące z zastępowania zdrowej żywności jedynie suplementami diety oraz szkodliwy wpływ używek na nasze zdrowie. Na terenie szkoły odbywa się wiele akcji prozdrowotnych, programów zewnętrznych, w których bierze udział szkoła jak i programów szkolnych. Kontynuujemy działania w ramach programu "Trzymaj formę". Uczniowie dowiadują się jak się odżywiać, poznają różne formy ruchu i jego wpływ na organizm, zachęcamy do wspólnego ćwiczenia , które pomaga rozwijać umiejętności społeczne, takie jak empatia i umiejętności liderskie. Realizowany będzie też w klasach czwartych nowy Program Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej  pt.:"Bieg po zdrowie". Właśnie w tej grupie wiekowej dochodzi najczęściej do pierwszego kontaktu z paleniem tytoniu. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście palenia papierosów i e-papierosów. Podczas cyklu zajęć dzieci będą : dyskutować,wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły; przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi; liczyć koszty palenia papierosów; pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów; tworzyć komiks z bohaterami programu. Uzupełnieniem programu jest cykl fimów edukacyjnych. Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów. Przypomnimy również  w jaki sposób wzmocnić organizm po zimie, jak ustrzec się chorób, w jaki sposób się odżywiać i ubierać, jak spędzać czas wolny. Bedziemy utrwalać znaczenie pojęć higiena osobista, higiena otoczenia. Zwracać uwagę na to, że człowiek jest częścią środowiska dlatego powinniśmy o nie dbać. Zadbajmy wspólnie o naszą kondycję :)

POZYTYWNA WIOSENNA ZUMBA
W dniu 21.03.2018 uczniowie ZSP NR 10 w Gliwicach brali udział w Pozytywnej Wiosennej Zumbie  dla każdego - dzieci i dorosłych,  w ramach kampanii Pozytywni Gliwice, na Rynku w Gliwicach.
Opiekun Aleksandra Wachtarczyk Wielkopolan.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>