+ Z życia szkoły
PRACE KONKURSOWE - WIOSNA 2019

,

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca klasy 0 - III powitały nadejście wiosny. W kolorowym korowodzie z marzanną, gaikami oraz symbolami wiosny przeszliśmy wokół boiska szkolnego ustawiając się niedaleko ogrodu szkolnego. Zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie wiosny, a marzannę, symbol zimy , pożegnaliśmy słowami: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno w ogień Cię wrzucamy bo wiosny żądamy". Następnie udekorowaliśmy ogród kolorowymi kwiatami, biedronkami, pszczółkami wykonanymi przez dzieci. Dzieci wzięły udział w konkursie na portret Pani Wiosny. Wiosna już jest z nami.

ŚWIĘTO DYNI

30 października 2018 r. w przedszkolu było  bardzo wesoło i "pomarańczowo" :). Przedszkolaki z grupy 0a i 0b  poznawały wartości odżywcze dyni. Pszczółki i Motylki wykonały dyniowe stworki. Więcej szczegołów i zdjęć w zakładce oddziały przedszkolne.

ŚLUBOWALI W SETNĄ JESIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Czas płynie bardzo szybko. Jesteśmy już prawie dwa miesiące w zerówce, gdzie każdego dnia rozwijamy swoje zdolności oraz  zainteresowania. Zdobywamy nowe umiejętności i poszerzamy wiedzę. Przyszedł więc czas, aby zaprezentować to, czego nauczyliśmy się do tej pory , a tym samym potwierdzić , że możemy zostać Starszakami. 26 października 2018r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na Starszaka. To podwójnie szczególna chwila ponieważ pasowanie przypadało w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci polonezem rozpoczęły swój program artystyczny. Zaprezentowały wiersze i piosenki oraz odpowiadały na pytania dotyczące naszej ojczyzny, zasad zachowania na co dzień, przepisów ruchu drogowego oraz nauki. Po prezentacji obecne na sali Panie Wicedyrektor stwierdziły, że dzieci zdały egzamin i mogą być pasowane na Starszaka. Przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie ,a Pani wicedyrektor dokonała aktu pasowania. Sympatycznym akcentem była "niespodzianka" przygotowana dla rodziców. Kiedy dzieci usiadły , rodzice zostali poproszeni o powstanie i złożenie ślubowania rodzica Starszaka. Wszystkich wprawiło to w radosny nastrój, zwłaszcza dzieci :) Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Ślubowali w 100 rocznicę Niepodległości

4 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia w setną rocznicę Niepodległości.

Pierwszoklasiści tańcząc poloneza rozpoczęli swój program artystyczny. Następnie śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki, zasad zachowania na co dzień oraz przepisów ruchu drogowego. Po pokonaniu toru przeszkód obecna na sali Pani Dyrektor stwierdziła, że dzieci zdały egzamin i mogą być przyjęte do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści odśpiewali hymn szkoły i ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Miłą niespodzianką dla dzieci i wszystkich gości była obecność piłkarzy Piasta Gliwice oraz maskotki Piasta. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Kochane dzieci. Cieszymy się, że dołączyliście do braci uczniowskiej naszej szkoły. Z radością zdobywajcie wiedzę.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>