+ Z życia szkoły
BAL NA ZAMKU

W dniach 17.02.2020r oraz 20.02.2020r. uczniowie z klas I - III brali udział w balach karnawałowych. W tym roku gościliśmy na zamku w Toszku. Dzieci były pięknie, kolorowo i pomysłowo przebrane. Oprócz poczęstunku, tańców i zabaw tanecznych uczniowie mieli okazje poznać historię zamku oraz związane z nim legendy, zarówno opowiadane jak i przedstawione w postaci inscenizacji multimedialnej. Wszystkim dopisywał humor. Dodatkowych emocji dostarczyły konkursy. Dzieci wracały pełne wrażeń oraz z pamiątkami zakupionymi na terenie zamku, które będą dodatkowo przypominać o miejscu , które odwiedziły.

Jasełka szkolne 2019/2020

W grudniu w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości. Bożonarodzeniową inscenizację przygotowały: Małgorzata Kamińska, Aneta Rybowicz i Stanisław Procek - Frydrych.

Nietypowy scenariusz, muzyka, scenografia, zapach świerków i siana wprowadziły wszystkich w  świąteczny nastrój.  W półmroku w pięknej scenografii rozegrały się sceny sprzed dwóch tysięcy lat. Był śmiech, łzy i zaduma nad drogą każdego  z nos do Boga i do ludzi. Uroku dodały też przemyślane i trafnie dobrane kostiumy. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy magię świąt, ich niepowtarzalny charakter i czar.

W styczniu jasełka obejrzały również dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionego przedszkola nr36 z Gliwic oraz rodzice i mieszkańcy dzielnicy.

WALENTYNKI 2020

14  lutego obchodziliśmy w klasach I-III Walentynki. Dzieci dostały kartki walentynkowe, które wykonywały dzień wcześniej dla bliskiej sobie osoby. Były wzajemne prezenty w formie serduszek, baloników, słodkości. Ukoronowaniem był balik walentynkowy. Panowała  miła, wesoła i przyjazna atmosfera. Przenieśmy nastrój i przesłanie tego dnia na cały rok.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego 2020 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W klasach odbyły się pogadanki. Dzieci wykonywały plakaty i redagowały hasła na temat świadomego korzystania z internetu.

WALENTYNKOWY TURNIEJ SPORTOWY

W czwartek 13 lutego w klasach 1-2 odbył się walentynkowy turniej sportowy. Dzieci rywalizowały o "puchar " czerwonego serduszka podczas wyścigu rzędów. Przeprowadzono  pięć konkurencji.  Wszyscy dobrze się bawili. :)

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>