+ Z życia szkoły
PIERWSZAKI POZNAJĄ WARTOŚCI ODŻYWCZE WARZYW I OWOCÓW.

Dzieci z klasy 1b uczyły sie rozpoznawać warzywa i owoce oraz ich wartości odżywcze. Dowiedziały się w jakiej formie możemy je spożywać oraz jak je przetwarzać, żeby zachowały jak najwięcej witamin. Wykonały sałatki owocowe i warzywne według własnego przepisu. Było smacznie ;)

JESIENNY LAS

Dnia 19 września 2019 roku klasy 1a i 1b wybrały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Nadleśnictwa Brynek. Podczas spotkania z panem leśniczym dzieci dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości na temat roślinności oraz zwierzyny , która zamieszkuje las. W ogromnej sali edukacyjnej, mieszczącej się w dawnej stodole, mogły obejrzeć esksponaty przyrodnicze. Przy trzaskającym w kominku drewnie i rozchodzącym się wokół cieple miło było posłuchać o tajemnicach lasu. Po przerwie na posiłek wybraliśmy się na wędrówkę po lesie. Widzieliśmy różne gatunki drzew, słyszeliśmy odgłosy mieszkańców lasu oraz poznaliśmy tajemnice Domku Baby Jagi. Mieliśmy okazję obejrzeć również helikopter na lądowisku, który w razie pożaru lasu spieszy na ratunek. Pogoda , pomimo porannego chłodu, dopisała i cały czas towarzyszyło nam słonko. Piękny jest las jesienią.

PRACE KONKURSOWE - WIOSNA 2019

,

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca klasy 0 - III powitały nadejście wiosny. W kolorowym korowodzie z marzanną, gaikami oraz symbolami wiosny przeszliśmy wokół boiska szkolnego ustawiając się niedaleko ogrodu szkolnego. Zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie wiosny, a marzannę, symbol zimy , pożegnaliśmy słowami: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno w ogień Cię wrzucamy bo wiosny żądamy". Następnie udekorowaliśmy ogród kolorowymi kwiatami, biedronkami, pszczółkami wykonanymi przez dzieci. Dzieci wzięły udział w konkursie na portret Pani Wiosny. Wiosna już jest z nami.

ŚWIĘTO DYNI

30 października 2018 r. w przedszkolu było  bardzo wesoło i "pomarańczowo" :). Przedszkolaki z grupy 0a i 0b  poznawały wartości odżywcze dyni. Pszczółki i Motylki wykonały dyniowe stworki. Więcej szczegołów i zdjęć w zakładce oddziały przedszkolne.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>