+ Z życia szkoły
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 7.04.2017 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 10 w Gliwicach (SP 20) odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Misją i głównym celem organizowanych w szkole spotkań jest wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci oraz zachęcenie rodziców do wspierania tego rozwoju przez systematyczne i codzienne głośne czytanie swoim pociechom.

Tegoroczne piąte już spotkanie zorganizowane przez SP20 w Gliwicach uświetnili swoją obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Kucharz, Rzecznik Prasowy Policji

w Gliwicach Nadkomisarz Marek Słomski, Mecenas Robert Dopierała oraz Pani Beata Haładus reprezentująca portal internetowy Biblioteki szkolne online. Całą akcję dokumentował na swoich fotografiach fotoreporter tygodnika Nowiny Gliwickie.

Zaproszeni goście czytali dzieciom wiersze i bajki. Prezentacja tekstów bardzo podobała się uczniom o czym świadczyło duże skupienie uwagi oraz entuzjastyczne reakcje.

Podczas spotkania wręczono nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać bajkowa”, który w tym roku cieszył się wielkim zainteresowaniem szkół z całego naszego województwa.

Akcję ubarwiły występy zespołu tanecznego Aplauz , zespołu Promyczek oraz dzieci z kółka artystycznego SP 20, które przedstawiły bajkę pod tytułem  „Kot w butach” .

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO PT." CO SZUMIĄ DRZEWA ..."

Dnia 15 listopada 2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego pt."Co szumią drzewa ...". Konkurs organizowany był w naszej szkole po raz XIV w ramach obchodów Święta Drzewa 10 października. Tegoroczna edycja miała zasięg miejski. W konkursie udział wzięłi uczniowie z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej Nr 28,Szkoły Podstawowej Nr 41, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 4, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 5, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 7, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 10. Dzieci wykonały piękne prace w interesujący sposób prezentując temat. Dodatkowo uczniowie z klas trzecich dołączyli krótkie rymowanki. Autorzy nagrodzonych prac otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe, dyplomy i owocowy smakołyk. Podczas rozdania nagród można było obejrzeć prace i wymienić się spostrzeżeniami na ich temat. Uczniowie z klasy 3d i 2a pod opieką wychowawców Małgorzaty Czaplińskiej i Korneli Zając przygotowali inscenizację o tematyce jesienno- zdrowotnej. Panowała miła atmosfera. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Pasowanie na ucznia

W dniu 7.10.2016 w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej, poprzedzone uroczystym ślubowaniem. Uczniowie podróżowali pociągiem do stacji: Stolica, Literkowo, Cyferkowo, Bezpieczeństwo i Gimnastyka. W czasie podroży wykazali się wiedzą matematyczną, polonistyczną, przyrodniczą oraz znajomością zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Dzień ten był wyjątkowym dniem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców i zaproszonych gości.

ZA NAMI KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

22 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyło się czwarte już spotkanie w ramach tej społecznej akcji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 0-3 wraz z nauczycielami. Naszą imprezę uświtnili zaproszeni goście: nadkomisarz Marek Słomski - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Pani Beata Hałdus - przedstawicielka zespołu redakcyjnego biblioteki szkolne online, Tadeusz Strassberger - wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, którzy przeczytali wybrane przez siebie wiersze, bajki i opowiadania. Pani Agnieszka Dowejko uatrakcyjniła spotkanie bajką przeczytaną w języku angielskim. Dzieci z grupy przedszkolnej zaprezentowały się wyśmienicie podczas występu tanecznego. Tradycyjnie spotkanie zakończyliśmy inscenizacją bajki. W tym roku przedstawiliśmy "Calineczkę". Następnego dnia gościliśmy grupy dzieci z przedszkola. Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu tegorocznego spotkania.

Jasełka 2015

1 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe dla uczniów klas 0 – III i 22 grudnia dla uczniów klas IV – VI, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości. Bożonarodzeniową inscenizację przygotowały: Małgorzata Kamińska, Małgorzata Komidzierska i Aneta Rybowicz. Nietypowy scenariusz, muzyka, scenografia, zapach świerków i siana wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. W półmroku w pięknej scenografii rozegrały się sceny sprzed dwóch tysięcy lat. Był śmiech, łzy i zaduma nad drogą każdego z nos do Boga i do ludzi. Szczególną uwagę wzbudził Król Herod zaprezentowany przez Dominikę Curyło z klasy oraz kołysanka zaśpiewana przez Klarę Słuszniak. Uroku dodały też przemyślane i trafnie dobrane kostiumy. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy magię świąt, ich niepowtarzalny charakter i czar. W dniu 5 stycznia jasełka obejrzały również dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionego przedszkola nr36 z Gliwic. 28 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka w Centrum Sportowo - Kulturalnym „Łabędź”  w Gliwicach. Przedstawienie obejrzeli mieszkańcy Łabęd i zaproszeni goście. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>