PONOWNIE NA LITWIE - MISTRZOSTWA REGIONU WILEŃSKIEGO

12 grudnia 2018r. w godzinach rannych wyruszyliśmy  na Litwę. Wyjazdowi towarzyszyła atmosfera pełna zaciekawienia, emocji  i chęci poznania nowego kraju  oraz spotkania z zawodnikami z drużyn litewskich. Podróż minęła bardzo szybko. Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w Wilnie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Wilno: zabytki , obiekty sakralne, odwiedziliśmy Cmentarz na Rossie zdobywając wiedzę o naszych sławnych przodkach i historii tych miejsc, które w sposób przystępny przekazała nam Pani przewodnik. W ostatnim dniu naszego pobytu  zwiedziliśmy Troki , gdzie zakupiliśmy pamiątki dla naszych bliskich odbyliśmy ostatni spacer i pożegnaliśmy się z miastem  udając się w kierunku granicy z Polską.

Sklad: Bidzińska Hania, Nowakowska Paulina, Szymkiewicz Ala, Rzepielska Wiktoria, Mrowczyk Michał, Turek Jakub, Garbarz Grzegorz, Turska Wiktoria, Hagner Oskar , Urbanik Weronika, Wołoszyn Karolina, Szymkiewicz Karolina, Kuls Julia, Gawrysiuk Mateusz , Jacek Tomaszewski, Biolik Paweł, Carton - Wrębel Pedro, Muszyński Marcin.

Trenerzy: Beata Buczny , Zdzisław Żabiałowicz

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Na początku listopada odbyły się Mistrzostwa Gliwic w unihokeju dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła wywalczyła wicemistrzostwo.

Skład : Klaudia Sobeczko, Maja Wardzińska, Wiktoria Turska, Natalka Tomanek, Hania Bidzińska, Weronika Wymysłowska, Ola Okarmus.

Skład: Jakub Turek, Grzegorz Garbarz, Kamil Kramarzyk, Seweryn Urbanik, Michał Mrowczyk, Patryk Laksa, Maksymilian Witwicki, Bartek Siwoń, Marcin Muszyński , Oskar Pałasiński, Darek Marzotko.

Trener Beata Buczny.

OSIĄGNIĘCIA W ZAWODACH WOJEWÓDZKICH W UNIHOKEJU

Dziewczynki rozgrywały swoje mecze w Mikołowie, a chłopcy w Sosnowcu. Obydwie drużyny walczyły dzielnie. Zaangażowanie w meczu dało dziewczynkom trzecie miejsce , troszkę szczęścia zabrakło chłopcom , którzy uplasowali się na szóstym miejscu.

Skład drużyny: Wiktoria Rzepielska, Karolina Minor, Klaudia Szpyt, Kaja Nowakowska, Wiktoria Dorna, Nicola Wierzbowska, Nikola Turska, Maja Kuls, Julka Kuls, Karolina Ganik, Ala Okarmus, Karolina Szymkiewicz, Martyna Tomasik.

Skład drużyny: Tomasz Biskup, Carton Pedro -Wrębel, Wojtek Laksa, Kacper Janecki, Emil Pająk , Jakub Szapajko, Jacek Tomaszewski, Jakub Tomaszewski, Gawrysiuk Mateusz, Karol Minor.

Do zawodów przygotowywały Beata Buczny i Karolina Unicka.

MISTRZYNIE i MISTRZOWIE GLIWIC W UNIHOKEJU

Pod koniec października odbyły się Mistrzostwa Gliwic w Unihokeju dziewczynek i chłopców  w kategorii dzieci. Po raz kolejny wygraliśmy wszystkie mecze. Dało nam to kwalifikacje do zawodów wojewódzkich.

Skład drużyny: Wiktoria Rzepielska, Karolina Minor, Klaudia Szpyt, Kaja Nowakowska, Wiktoria Dorna, Nicola Wierzbowska, Nikola Turska, Maja Kuls, Julka Kuls, Karolina Ganik, Ala Okarmus, Karolina Szymkiewicz, Martyna Tomasik.

Skład drużyny: Tomasz Biskup, Carton Pedro -Wrębel, Wojtek Laksa, Kacper Janecki, Emil Pająk , Jakub Szapajko, Jacek Tomaszewski, Jakub Tomaszewski, Gawrysiuk Mateusz, Karol Minor.

Do zawodów przygotowała drużynę Beata Buczny

 

INTEGRACJA KLAS CZWARTYCH - WYCIECZKA DO BIELSKA- BIAŁEJ

Kolejną okazją do lepszego poznania się i spędzenia ciekawie czasu był wyjazd do Studia Filmów Rysunkowych. Mogliśmy poznać etapy powstawania filmów animowanych. Później koleją linową wyjechaliśmy na Szyndzielnię, gdzie oprócz pięknych widoków, spaceru czekał na nas pyszny obiad. Powrót obfitował w ożywione rozmowy podczas, których wszyscy dzielili się wrażeniami.

Opiekunowie : Aleksandra Wielkopolan - Wachtarczyk, Karolina Unicka, Stanisław Procek - Frydrych, Beata Buczny.

INTEGRACJA KLAS CZWARTYCH - TRAMPOLINY

Na początku października wszystkie klasy czwarte pojechały do Jump Word w Katowicach. Podczas miłej zabawy na trampolinach dzieci miały okazje poznać się bliżej i wspólnie pobawić. Sprzyjało to integracji i miłej atmosferze. Po trampolinach udalismy się do McDonald's na mały posiłek.

Opiekunowie : Aleksandra Wielkopolan - Wachtarczyk, Karolina Unicka, Stanisław Procek - Frydrych, Beata Buczny.

Gościliśmy hokeistów na trawie z Wilna

W dniach od 16 do 19 listopada gościliśmy drużyny hokeja na trawie, które przyjechały do nasz Litwy. Była to rewizyta zaprzyjaźnionychklubów, u których wcześniej gościły młode laskarki i laskarze Kolejarza. Zawodnicy i trenerzy z Wilna mieli okazję zwiedzić dwa miasta: Gliwice i Zabrze.Dzięki przychylności Prezydenta Miasta Gliwice Pana Zygmunta Frankiewicza zapoznali się z atrakcjami turystycznymi i historią naszego miasta odwiedzając Palmiarnię i Radiostację Gliwicką. Współorganizator przedsięwzięcia - UKS Trampkarz 22 zapewnił atrakcję w części Zabrzańskiej. W sobotę 18.11 został rozegrany turniej 13 latków pomiędzy partnerskimi klubami: KKS Kolejarz Gliwice, UKS Trampkarz- 22 Zabrze, HFTC-Tauras SM Wilno i SM Sirvintos na zakończenie którego wszyscy zagraniczni goście zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Wydział Kultury i Promocji Miasta Gliwice co pozostawiło miłewrażenie.

KKS KOLEJARZ GLIWICE podsumowanie sezonu 2016/2017 w hokeju na trawie

Kończący się rok był pasmem medalowych startów hokeistów i hokeistek na trawie KKS Kolejarz Gliwice. Reprezentanci tej olimpijskiej dyscypliny sportu zdobyli dla naszego miasta cztery medale mistrzostw Polski w kategoriach juniorek, juniorek młodszych i juniorów młodszych. Warto podkreślenia jest fakt, że wszystkie nasze drużyny zgłoszone do rozgrywek ogólnopolskich dotarły do finałów mistrzostw Polski.

Rozgrywki hokeja na trawie dzielą się na sezon letni, rozgrywany na boiskach otwartych i zimowy, w którym rozgrywki toczone są w halach. Ze względu na brak boiska ze sztuczną nawierzchnią do hokeja na trawie w Gliwicach, większe szanse na sukcesy mają nasze drużyny w rozgrywkach halowych. Od kilku lat właśnie w tej specjalności Kolejarz należy do krajowej czołówki. Hokeistki występujące w kategorii juniorek (do lat 19), drugi rok z rzędu sięgnęły po tytuł halowych mistrzyń Polski. Tylko osoby wyczynowo uprawiające sport wiedzą, jak trudno jest zdobyć złoty medal, a obrona tego tytułu w roku następnym, to już potwierdzenie krajowej supremacji. Również rozgrywki na boiskach otwartych w tej kategorii wiekowej należy uznać za udane. Drużyna dotarła do turnieju finałowego, który rozgrywany był systemem play-off. W półfinale spotkała się z wielokrotnymi mistrzyniami Polski, hokeistkami AZS Politechnika Poznańska i po meczu, w którym dwukrotnie prowadziła, zremisowała 2:2. Niestety w karnych lepsze o jedną bramkę okazały się poznanianki. W meczu o trzecie miejsce nasze hokeistki nie dały szans drużynie LKS Rogowo i po zwycięstwie 4:2 wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski, a Anna Lipka zdobyła tytuł króla strzelców rozgrywek. W roku 2017 doczekaliśmy się również debiutu naszej zawodniczki w pierwszej reprezentacji Polski. Sandra Tatarczuk (17 lat) reprezentowała Polskę w mistrzostwach Europy w Cardiff (Walia), oraz III rundzie Ligi Światowej w Johannesburgu (RPA). Mamy również swoje reprezentantki w młodzieżowej reprezentacji Polski (do lat 21). Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Hradec Kralove, Polskę reprezentowały Anna Lipka, Maria Śniegórska, Julia Medoń, Nicole Chruszcz i Patrycja Sęk.

Hokeistki Kolejarza równie dobrze zaczęły sezon 2017/2018, po pierwszej rundzie rozgrywek zajmują drugie miejsce w ogólnopolskiej lidze juniorek i pewnie zmierzają do kolejnego finału tych rozgrywek.

Gliwickie hokeistki na trawie należą do najlepszych w Polsce i potwierdzają to wynikami zarówno w rozgrywkach halowych jak i na boiskach otwartych, zarazem są jedyną drużyną z polskiej czołówki, która nie posiada specjalistycznego boiska do gry w hokeja na trawie. Właśnie ten element sprawia, że do finałów ważnych imprez przystępują z gorszej pozycji i brakuje im treningów na pełnowymiarowym obiekcie. Również środki finansowe klubu nie wystarczają do zapewnienia odpowiednich warunków na przygotowania drużyny do ważnych imprez. Mamy nadzieję, że w roku 2018 chociaż część tych problemów zostanie rozwiązana i dwukrotne mistrzynie Polski nie będą musiały nadrabiać niedogodności ekonomicznych klubu swoim zaangażowaniem w walce o najwyższe trofea, reprezentując klub i Gliwice w rozgrywkach krajowych oraz Polskę na arenach międzynarodowych.

Za sukcesami naszych juniorek podążają również zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Kolejarz Gliwice w młodszych kategoriach wiekowych. Nasi juniorzy młodsi i juniorki młodsze rozpoczęli tegoroczne starty od awansu do turnieju finałowego halowych mistrzostw Polski, kończąc je na 4. miejscu dziewczyny i 5. chłopcy. Sezon na boiskach otwartych był jeszcze bardziej udany. Obie drużyny awansowały do finałów najbardziej prestiżowej imprezy sportowej w kraju dla tej kategorii wiekowej - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mazowsze 2017. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny zakończyły rywalizację z brązowymi medalami, zdobywając również punkty dla województwa śląskiego, miasta i klubu. Również wśród nagród indywidualnych mieliśmy swoją reprezentantkę. Klaudia Pełka została najlepszą bramkarką turnieju finałowego. W przypadku chłopców jest to pierwszy medal w tej imprezie od kilku lat, z kolei dziewczyny kontynuują medalową passę od 2015 roku, kiedy zdobyły złoty medal OOM, a w następnym roku zajęły drugie miejsce. Również w tej kategorii wiekowej mamy reprezentantki i reprezentanta Polski. W kadrze do lat 16 występują: Aleksandra Dymińska, Magdalena Kozera, Klaudia Pełka, Wiktoria Garbarz, Zuzanna Dzidowska, Natalia Oleś, Natalia Bąk, Patrycja Kosińska oraz Dominik Grzegorz. Warto zaznaczyć że wszyscy uczą się w klasie sportowej ZSO nr 4 w Gliwicach.

Aby sukcesy Kolejarza mogły być kontynuowane w klubie prowadzona jest również praca w młodszych kategoriach wiekowych. Młodzicy, dzieci i super dzieci nie mają jeszcze rozgrywek rangi mistrzostw Polski, ale startują w mistrzostwach Śląska oraz turniejach ogólnopolskich w swoich kategoriach wiekowych. W naszym regionie jesteśmy bezkonkurencyjni od kilku sezonów, zdobywając corocznie nagrodę Śl.ZHT i TK Hockey dla najlepszej drużyny w kategoriach dzieci.

Praca z dziećmi to przede wszystkim klasy sportowe w gliwickich szkołach podstawowych nr 1, 20 i 32 oraz treningi na boisku do mini hokeja przy SP 20. Również w tych grupach wiekowych Kolejarz odczuwa brak specjalistycznego boiska do hokeja na trawie, a rodziców dzieci chętnych do zapisania się do sekcji trzeba odsyłać do klas sportowych lub sekcji hokeja na trawie w Tarnowskich Górach, gdzie znajduje się najbliższy obiekt do gry w hokeja na trawie. Na przekór problemom finansowym i bazowym (czytaj brak własnego boiska), rzesze hokeistów i hokeistek w Gliwicach co roku się powiększają. Mamy nadzieję, że w latach następnych dobra atmosfera, sukcesy oraz rosnąca popularność dyscypliny w naszym mieście pokona wszelkie niedogodności jakie musimy zwalczać w drodze po kolejne sukcesy Kolejarza na hokejowych boiskach.

Hokeiści na trawie KKS KOLEJARZ GLIWICE zdobyli 3 miejsce dziewczyn i 3 miejsce chłopców o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sobota 24.06.2017 była pierwszym dniem XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017. Na nowo wybudowanym boisku ze sztuczną trawą rozegrane zostały trzy mecze w kategorii chłopców, a także wieczorem nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady. W pierwszym meczu zespół KS Warta Poznań pokonał 4:1 Politechnikę Poznańską. W drugim meczu sobotniej rywalizacji spotkały się zespoły Startu Gniezno oraz Kolejarza Gliwice, wygrał zespół z Gniezna 12:2. Brak boiska w Gliwicach e sztuczną trawą z pewnością przyczynił się do tak dużej porażki. Ostatnie spotkanie to mecz LKS Gąsawa z LKS Rogowo, który zakończył się zwycięstwem Rogowa 3:2.

W drugim dniu XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017 do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W pierwszym meczu zespół LKS Gąsawa pokonał UKS Tarpany Gąsawa 8 – 0. W drugim meczu hokeistki KKS Kolejarz Gliwice wygrały 2- 0 z KS AZS AWF Poznań. Zespół UKS Orient II Łozina pauzował w pierwszym dniu rywalizacji dziewcząt.

Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy. W drugiej kolejce meczów AZS Politechnika Poznańska doznała drugiej porażki, tym razem 2 – 6 z UKH „START 1954” Gniezno. W drugim meczu po zaciętym spotkaniu KKS Kolejarz Gliwice pokonał 5 – 4 zespół LKS Rogowo. W ostatnim pojedynku drugiej porażki doznał zespół z Gąsawy, który został pokonany przez KS Warta Poznań 4 – 1.

W poniedziałek udanie rywalizację rozpoczął zespół UKS Orient II Łozina, w pierwszym swoim meczu pokonał KKS Kolejarz Gliwice 4 – 0. W drugim meczu dziewcząt pierwsze punkty w turnieju zdobyły hokeistki UKS Tarpany Gąsawa zwyciężając 1 – 0 zespół KS AZS AWF Poznań.

W rywalizacji chłopców trzecią z rzędu wygraną zanotował zespół KS Warta Poznań, tym razem pokonując 5 – 1 drużynę KKS Kolejarz Gliwice. W kolejnym meczu bardzo wyrównanym pojedynek stoczyły drużyny UKH Start 1954 Gniezno oraz LKS Rogowo, ostatecznie byliśmy świadkami pierwszego remisu w turnieju, obie drużyny strzeliły po 3 bramki. W ostatnim poniedziałkowym meczu spotkały się drużyny, które dotychczas nie zdobyły punktu, w tej rywalizacji AZS Politechnika Poznańska pokonała 4- 3 zespół LKS Gąsawa.

W czwartym dniu turnieju rywalizowały jedynie drużyny dziewczęce, chłopcy w tym dniu odpoczywali. W pierwszym meczu drugie zwycięstwo odniosły hokeistki z Łozin, tym razem pokonując 7 – 0 zespół UKS Tarpany Gąsawa. W drugim meczu kolejnej porażki z rzędu doznał KS AZS AWF Poznań, tym razem uznając wyższość LKS Gąsawa (0- 4).

Piaty dzień XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017 rozpoczęliśmy z dwugodzinnym opóźnieniem, po nocnych opadach deszczu o godzinie 10 boisko nie nadawało się do gry. W pierwszym meczu spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny LKS Gąsawa oraz UKS Orient II Łozina, górą były hokeistki z Gąsawy wygrywając 3 – 1. W kolejnym meczu KKS Kolejarz Gliwice pokonał zespół UKS Tarpany Gąsawa 1- 2.

Rywalizację chłopców rozpoczęły drużyny LKS Rogowo oraz AZS Politechnika Poznańska, kolejne zwycięstwo odniosła drużyna z Rogowa wygrywając 4 -2. W kolejnym meczu spotkały się drużyny UKH Start 1954 Gniezno, oraz KS Warta Poznań, niestety ze względu na intensywne opady deszczu z wyładowaniami elektrycznymi spotkanie zostało przerwane. Po burzy okazało się, że boisko jest niezdatne do gry i dokończenie spotkania oraz rozegranie kolejnego zostało przesunięte na następny dzień.

Ostatni dzień dzień rywalizacji rozpoczął się od rozegrania zaległych spotkań chłopców z czwartku. W pierwszym meczu został dokończony mecz UKH Start 1954 Gniezno – KS Warta Poznań, pierwszej porażki doznała drużyna z Poznania, która przegrała 1 – 4. W drugim zaległym meczu KKS Kolejarz Gliwice pokonał 4- 2 zespół LKS Gąsawa. W kolejnym meczu do rywalizacji ponownie wrócili chłopcy, w bardzo wyrównanym spotkaniu pomiędzy KS Warta Poznań a LKS Rogowo padł remis 4-4. Dzięki takiemu wynikowi KS Warta Poznań zapewniła sobie srebrny medal, natomiast Rogowo musiało czekać na wyniki pozostałych spotkań. W następnym meczu spotkały się drużyny KKS Kolejarz Gliwice i AZS Politechnika Poznańska, wygrała drużyna z Gliwic 2 – 0 i awansując w tabeli na 3 miejsce zapewniła sobie brązowy medal. W ostatnim meczu turnieju kolejnej porażki doznała drużyna z LKS Gąsawa, przerywając z niepokonanym zespołem z Gniezna 2 – 4. Ta wygraną UKH Start 1954 Gniezno przypieczętował zdobycie złotego medalu.

Następnie rozpoczęła się finałowa seria spotkań, w pierwszym meczu dziewcząt bardzo wysokie zwycięstwo odniosła drużyna UKS Orient II Łozina wygrywając 11 – 0 z drużyną KS AZS AWF Poznań. W ostaniem meczu turnieju dziewcząt niepokonana LKS Gąsawa zmierzyła się z KKS Kolejarz Gliwice, ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną hokeistek z Gąsawy 2 – 0. Dzięki temu zawodniczki z Gąsawy mogły świętować zdobycie złotego medalu, srebrny medal przypadł drużynie UKS Orient II Łozina, a brązowy trafił do KKS Kolejarz Gliwice.

Naszą zawodniczkę KKS Kolejarz Gliwice Klaudję Pełkę , wybrano najlepszym bramkarzem turnieju OOM w Skierniewicach

Barw KKS Kolejarz Gliwic bronili uczennice i uczniowie 1 i 2 klas sportowej z GM nr 7 i 6 klasy ZSP nr 10 i dziewczynki z ZSP nr 5. Brak boiska ze sztuczną trawą utrudnia zdobywanie sukcesów w tej dyscyplinie a nam jednak się to udało, dwa razy trzecie miejsce z rok starszymi rówieśnikami uważamy za duży sukces. Trenerami drużyny dziewcząt i chłopców są Beata Buczny, Janusz Micał, Andrzej Micał i Zdzisław Żabiałowicz.

Drużyna dziewcząt: Wiktoria,Garbarz, Klaudia Pełka, Natalia Oleś, Aleksandra Dymińska, Karolina Kowalczyk

Magdalena Kozera, Natalia Bąk, Patrycja Kosińska, Karolina Marek, Amelia Chajduk, Maja Wardzińska, Ewelina Szulc, Klaudia Sobeczko, Paulina Zdzisla, Zuzanna Dzidowska, Janka Chajduk.

Drużyna chłopców: Patryk Laksa, Dominik Grzegorz, Kacper Witwicki, Jakub Kwaśniak, Paweł,Chalimowski, Jakub Przywuski, Patryk Marcinkowski, Maciej Grzesiuk, Kajetan Jujka, Dominik Błach, Mateusz Pytka, Marek Mazanek, Maciej Matoga, Michał Bradel., Tomasz Cyganiak, Patryk Stolarczyk.

ZDOBYWAMY GÓRSKIE SZCZYTY - ZAKOPANE) 08- 10.11.2017

W grudniu  uczniowie z hokejowej klasy sportowej  naszej szkoły wybrali się wraz z trenerami Beatą Buczny i Zdzisławem Żabiałowiczem na wycieczkę   do Zakopanego. Trener Zdzisław Żabiałowicz, który był organizatorem wyjazdu, zaplanował dla nas mnóstwo atrakcji. Wyjechaliśmy w poniedziałek rano. Pierwszy dłuższy postój zaplanowany był w Wadowicach. Celem było odwiedzenie miejsca urodzenia  Karola Wojtyły  późniejszego papieża Jana Pawła II. Mieliśmy okazję zobaczyć Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Oprócz wrażeń duchowych czekała na nas miła, słodka niespodzianka w postaci papieskich kremówek. Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę, główny cel podróży był przed nami. Po drodze trener zwracał nam uwagę na ciekawe miejsca, które mijaliśmy. Opowiadał o nich interesujące anegdoty. Podróż minęła nam szybko, ciekawie i wesoło. Po przyjeździe poczuliśmy lekki dreszczyk emocji. Trener wraz z opiekunami dał nam polecenie wyjścia z autokaru, ubrania się ciepło i wyciagnięcia latarek. Chociaż na dworze było widno. A nasz autobus  i bagaże?!...pomyśleliśmy. No właśnie - odjechał, a my ruszyliśmy  w " nieznane". To co budziło nasz lekki niepokój okazało się świetną przygodą. Poczuliśmy się przez chwilę jak kibice skoków narciarskich kiedy zatrzymaliśmy się pod skocznia narciarską. Następnie drogą - Pod  reglami udaliśmy się na dalszą wędrówkę. Przez pewien czas widzieliśmy oznaczenia, ale gdy zapadł zmrok zrozumieliśmy po co niesiemy ze sobą latarki. Pomogły nam one dojść do celu jakim był Pensjonat pod Giewontem. Szczęśliwi, że mamy gdzie spać i odnalazł się nasz autobus wraz z bagażem, udaliśmy się do swoich pokoi. Okazało się, że są one piękne i wygodne. Nie było jednak zbyt wiele czasu ponieważ udaliśmy się na obiadokolację. Po posiłku wszyscy zajęli sie przygotowaniami kreacji i wizerunku na dyskotekę powitalną. Następnego dnia, po pysznym i obfitym śniadaniu, zaopatrzeni w prowiant udaliśmy się pod opieką przewodniczki do Doliny Kościeliskiej. Z parkingu wyruszyliśmy w trasę. Otaczały nas piękne widoki, dopisała pogoda cóż więcej trzeba. Nogi same niosły nas przed siebie. Dotarliśmy do schroniska, gdzie przywitała nas gorąca herbata, humory nam dopisywały. W drodze powrotnej czekała na nas nie lada atrakcja. Pani przewodnik poprowadziła nas Wąwozem Kraków. Tam dopiero zdaliśmy sobie sprawę z siły i ogromu natury. Ruszyliśmy w drogę powrotną z jednym największym marzeniem - JEŚĆ. Zanim dotarliśmy do pensjonatu na pyszną i gorącą obiadokolację, pierwszy głód zaspokoiły jakże wyczekiwane zakupy w Biedronce. Wieczorem czekały nas emocje sportowe :bilard i piłkarzyki oraz dyskoteka pożegnalna. Czas szybko płynie ostatni dzień  przyniósł nam możliwość zwiedzenia kościoła, jest to Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oddalone około 4 km od centrum. Następnie udaliśmy do Muzeum Tatrzańskiego im Tytusa Chałubińskiego, które jest jednocześnie jednym z najstarszych regionalnych muzeum w Polsce. W muzeum zobaczyć można kolekcje sztuki ludowej, strojów regionalnych, flory i fauny Tatr. Obejrzeć można tu również kolekcję wypchanych zwierząt mieszkających w Tatrach, gdzie niektóre eksponaty maja ponad sto lat. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i udaliśmy się w kierunku Kuźnic, gdzie można Koleją Linową wjechać na Kasprowy wierch. My następnym razem, mamy taką nadzieję, że uda nam się zaliczyć taką wspaniałą wycieczkę. Jeszcze zostały nam Krupówki,które dały nam okazję na zakup pamiątek. Nadeszła chwila wyjazdu. Po zjedzeniu obiadu, zakupieniu oscypków z łezką w oku pożegnaliśmy  naszych miłych gospodarzy, śpiącego rycerza na Giewoncie i Zakopane. Po przyjeździe do Gliwic wpadliśmy w ramiona stęsknionych rodziców cali i zdrowi. Wycieczka była jedyna w swoim rodzaju pozostawiła wiele wspomnień i wrażeń. Czekamy na następną.

SEZON HOKEJOWY 2017/2018 ROZPOCZĘTY

Od 1 września roku szkolnego 2017/2018 mamy w naszej szkole ósmą już klasę sportową o profilu hokeja na trawie. Uczniowie i ich rodzice zachęceni sukcesami starszych koleżanek i kolegów chętnie zapisali dzieci do hokejowej klasy sportowej IV a. Czwartoklasiści mają nadzieję na podobną atmosferę wzajemnej sympatii, wspólnych przygód i dobrej zabawy. Podczas wyczerpujących treningów, walki o sukcesy sportowe i wspólnych wyjazdów ogólnopolskich i regionalnych rodzi się więź w zespole i integracja wokół wspólnego celu. Opiekunami sportowymi są trener dziewcząt pani Beata Buczny i trener chłopców pan Zdzisław Żabiałowicz. Wychowawcą klasy jest pani Agnieszka Dowejko-Sobek nauczycielka języka angielskiego.

Nowymi hokeistami w naszej szkole zostali:

 • Bednarska Milena Edyk Kacper
 • Bucoń Sara Gawrysiuk Mateusz
 • Dorna Wiktoria Górny Marcel
 • Ganik Karolina Kołodziej Szymon
 • Jezierska Nikola Kopczyński Antonii
 • Kopczyńska Zuzanna Kramarzyk Szymon
 • Kuls Julia Laksa Jakub
 • Marzotko Olga Magaczewski Dariusz
 • Okarmus Alicja Raczkowski Damian
 • Poloczek Vanessa
 • Smuda Nadia
 • Szymkiewicz Karolina
 • Tomasik Martyna
 • Turska Nikola
 • Urbanik Weronika
 • Uwiera Sabina
 • Wołoszyn Karoliina

SEZON HOKEJOWY 2016/2017 ROZPOCZĘTY

Od 1 września roku szkolnego 2016/2017 mamy w naszej szkole siódmą  już  klasę sportową o profilu hokeja na trawie. Uczniowie i ich rodzice zachęceni sukcesami starszych koleżanek i kolegów chętnie zapisali dzieci do hokejowej klasy sportowej IVa. Czwartoklasiści maja nadzieję na podobną atmosferę wzajemnej sympatii, wspólnych przygód i dobrej zabawy. Podczas wyczerpujących treningów, walki o sukcesy sportowe i wspólnych wyjazdów ogólnopolskich i regionalnych rodzi się więź w zespole i intergacja wokół wspólnego celu. Opiekunami sportowymi są trener dziewcząt pani Beata Buczny i trener chłopców pan Zdzisław Żabiałowicz. Wychowawcą klasy jest pani Zuzanna Marszlek- Chmura  nauczycielka przyrody.

Nowymi hokeistami w naszej szkole zostali

 • ADAMUS PIOTR KALIŚ ALEKSANDRA
 • BACLAWSKI DAWID KULPA JUSTYNA
 • BIOLIK PAWEL KULS MAJA
 • BISKUP TOMASZ KYCIA JULIA
 • BLOŃSKI MILOSZ MAŚLERZ NATALIA
 • CARTON-WRĘBEL PEDRO NOWAKOWSKA KAJA
 • HAGNER OSKAR OSCENDA WIKTORIA
 • JAKUBCZYK KEVIN OWCZAREK PAULINA
 • JANECKI KACPER SAMEK JULIA
 • LAKSA WOJCIECH SKOWROŃSKA EMILIA
 • LIBOSIK JACEK TRUSS SAMANTHA
 • PAJĄK EMIL SZYCHTA ANNA
 • PLISNER MIKOLAJ
 • POCIECHA DAWID
 • SZAPAJKO JAKUB
 • TOMASZEWSKI JACEK
 • TOMASZEWSKI JAKUB