Nasi absolwenci w finale wojewódzkim Licealiady w unihokeju chłopców.

08.12.2020r. W Sosnowcu odbył się finał wojewódzki w Licealiadzie w unihokeju chłopców. W związku z pandemią zmieniono nieco zasady uczestnictwa, dzięki czemu szkolną drużynę z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych wzmocnili zawodnicy KKS Kolejarz . Skład reprezentacji: Jakub Przywuski , Marek Mazanek ,Marcin Boruszka , Oskar Pałasiński , Maksymilian Witwicki, Dominik Turli , Patryk Stolarczyk i Marcin Muszyński. Reprezentacja Gliwic - ZSTI/KKS Kolejarz wywalczyła najwyższe miejsce na podium pokonując zespoły z Sosnowca i Bytomia. Gratulujemy.

Galeria naszej szkoły

Chłopcy z KKS Kolejarz reprezentujący Szkołę Podstawową nr 20 wywalczyli IV miejsce

10.12.2020 r. W Sosnowcu odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Chłopcy z KKS Kolejarz reprezentujący Szkołę Podstawową nr 20 wywalczyli IV miejsce. Skład reprezentacji: Kramarzyk Szymon, Wychowaniec Marek, Skiba Bartłomiej,Skiba Mariusz,Laksa Jakub, Kowalczyk Grzegorz, Sośniak Bartłomiej i Mikołaj Kaczmarek.

Galeria naszej szkoły

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców w Sosnowcu.

09.12.2020r w Sosnowcu odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Nasi chłopcy z KKS KOLEJARZ reprezentujący Szkołę Podstawową nr 20 wywalczyli V miejsce. Skład reprezentacji: Carton-Wrębel Pedro, Szapajko Jakub, Tomaszewski Jacek, Tomaszewski Jakub, Hagner Oskar, Edyk Kacper, Olek Michał i Chmielarz Szymon.

Galeria naszej szkoły

I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Unihokeja w Sosnowcu

Nasze z dziewczyny z KKS Kolejarz z rocznika 2008 i 2009 reprezentujące Szkołę Podstawową nr 20 wygrały zdobywając I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Unihokeja w Sosnowcu pokonując drużynę z MOSIR Bytom w rzutach karnych i drużynę z Czeladzi 2:1.

Gratulacje zawodniczkom i trenerom!!! ????????????

Skład zwycięskiego zespołu:

Karolina Szymkiewicz, Julia Kuls, Weronika Urbanik, Sara Bucoń, Milena Bednarska, Karolina Ganik, Alicja Okarmus, Martyna Mitaszewska.

Galeria naszej szkoły

PONOWNIE NA LITWIE - MISTRZOSTWA REGIONU WILEŃSKIEGO

12 grudnia 2018r. w godzinach rannych wyruszyliśmy  na Litwę. Wyjazdowi towarzyszyła atmosfera pełna zaciekawienia, emocji  i chęci poznania nowego kraju  oraz spotkania z zawodnikami z drużyn litewskich. Podróż minęła bardzo szybko. Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w Wilnie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Wilno: zabytki , obiekty sakralne, odwiedziliśmy Cmentarz na Rossie zdobywając wiedzę o naszych sławnych przodkach i historii tych miejsc, które w sposób przystępny przekazała nam Pani przewodnik. W ostatnim dniu naszego pobytu  zwiedziliśmy Troki , gdzie zakupiliśmy pamiątki dla naszych bliskich odbyliśmy ostatni spacer i pożegnaliśmy się z miastem  udając się w kierunku granicy z Polską.

Sklad: Bidzińska Hania, Nowakowska Paulina, Szymkiewicz Ala, Rzepielska Wiktoria, Mrowczyk Michał, Turek Jakub, Garbarz Grzegorz, Turska Wiktoria, Hagner Oskar , Urbanik Weronika, Wołoszyn Karolina, Szymkiewicz Karolina, Kuls Julia, Gawrysiuk Mateusz , Jacek Tomaszewski, Biolik Paweł, Carton - Wrębel Pedro, Muszyński Marcin.

Trenerzy: Beata Buczny , Zdzisław Żabiałowicz

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Na początku listopada odbyły się Mistrzostwa Gliwic w unihokeju dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła wywalczyła wicemistrzostwo.

Skład : Klaudia Sobeczko, Maja Wardzińska, Wiktoria Turska, Natalka Tomanek, Hania Bidzińska, Weronika Wymysłowska, Ola Okarmus.

Skład: Jakub Turek, Grzegorz Garbarz, Kamil Kramarzyk, Seweryn Urbanik, Michał Mrowczyk, Patryk Laksa, Maksymilian Witwicki, Bartek Siwoń, Marcin Muszyński , Oskar Pałasiński, Darek Marzotko.

Trener Beata Buczny.

OSIĄGNIĘCIA W ZAWODACH WOJEWÓDZKICH W UNIHOKEJU

Dziewczynki rozgrywały swoje mecze w Mikołowie, a chłopcy w Sosnowcu. Obydwie drużyny walczyły dzielnie. Zaangażowanie w meczu dało dziewczynkom trzecie miejsce , troszkę szczęścia zabrakło chłopcom , którzy uplasowali się na szóstym miejscu.

Skład drużyny: Wiktoria Rzepielska, Karolina Minor, Klaudia Szpyt, Kaja Nowakowska, Wiktoria Dorna, Nicola Wierzbowska, Nikola Turska, Maja Kuls, Julka Kuls, Karolina Ganik, Ala Okarmus, Karolina Szymkiewicz, Martyna Tomasik.

Skład drużyny: Tomasz Biskup, Carton Pedro -Wrębel, Wojtek Laksa, Kacper Janecki, Emil Pająk , Jakub Szapajko, Jacek Tomaszewski, Jakub Tomaszewski, Gawrysiuk Mateusz, Karol Minor.

Do zawodów przygotowywały Beata Buczny i Karolina Unicka.

MISTRZYNIE i MISTRZOWIE GLIWIC W UNIHOKEJU

Pod koniec października odbyły się Mistrzostwa Gliwic w Unihokeju dziewczynek i chłopców  w kategorii dzieci. Po raz kolejny wygraliśmy wszystkie mecze. Dało nam to kwalifikacje do zawodów wojewódzkich.

Skład drużyny: Wiktoria Rzepielska, Karolina Minor, Klaudia Szpyt, Kaja Nowakowska, Wiktoria Dorna, Nicola Wierzbowska, Nikola Turska, Maja Kuls, Julka Kuls, Karolina Ganik, Ala Okarmus, Karolina Szymkiewicz, Martyna Tomasik.

Skład drużyny: Tomasz Biskup, Carton Pedro -Wrębel, Wojtek Laksa, Kacper Janecki, Emil Pająk , Jakub Szapajko, Jacek Tomaszewski, Jakub Tomaszewski, Gawrysiuk Mateusz, Karol Minor.

Do zawodów przygotowała drużynę Beata Buczny

 

INTEGRACJA KLAS CZWARTYCH - WYCIECZKA DO BIELSKA- BIAŁEJ

Kolejną okazją do lepszego poznania się i spędzenia ciekawie czasu był wyjazd do Studia Filmów Rysunkowych. Mogliśmy poznać etapy powstawania filmów animowanych. Później koleją linową wyjechaliśmy na Szyndzielnię, gdzie oprócz pięknych widoków, spaceru czekał na nas pyszny obiad. Powrót obfitował w ożywione rozmowy podczas, których wszyscy dzielili się wrażeniami.

Opiekunowie : Aleksandra Wielkopolan - Wachtarczyk, Karolina Unicka, Stanisław Procek - Frydrych, Beata Buczny.

INTEGRACJA KLAS CZWARTYCH - TRAMPOLINY

Na początku października wszystkie klasy czwarte pojechały do Jump Word w Katowicach. Podczas miłej zabawy na trampolinach dzieci miały okazje poznać się bliżej i wspólnie pobawić. Sprzyjało to integracji i miłej atmosferze. Po trampolinach udalismy się do McDonald's na mały posiłek.

Opiekunowie : Aleksandra Wielkopolan - Wachtarczyk, Karolina Unicka, Stanisław Procek - Frydrych, Beata Buczny.

Gościliśmy hokeistów na trawie z Wilna

W dniach od 16 do 19 listopada gościliśmy drużyny hokeja na trawie, które przyjechały do nasz Litwy. Była to rewizyta zaprzyjaźnionychklubów, u których wcześniej gościły młode laskarki i laskarze Kolejarza. Zawodnicy i trenerzy z Wilna mieli okazję zwiedzić dwa miasta: Gliwice i Zabrze.Dzięki przychylności Prezydenta Miasta Gliwice Pana Zygmunta Frankiewicza zapoznali się z atrakcjami turystycznymi i historią naszego miasta odwiedzając Palmiarnię i Radiostację Gliwicką. Współorganizator przedsięwzięcia - UKS Trampkarz 22 zapewnił atrakcję w części Zabrzańskiej. W sobotę 18.11 został rozegrany turniej 13 latków pomiędzy partnerskimi klubami: KKS Kolejarz Gliwice, UKS Trampkarz- 22 Zabrze, HFTC-Tauras SM Wilno i SM Sirvintos na zakończenie którego wszyscy zagraniczni goście zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Wydział Kultury i Promocji Miasta Gliwice co pozostawiło miłewrażenie.

KKS KOLEJARZ GLIWICE podsumowanie sezonu 2016/2017 w hokeju na trawie

Kończący się rok był pasmem medalowych startów hokeistów i hokeistek na trawie KKS Kolejarz Gliwice. Reprezentanci tej olimpijskiej dyscypliny sportu zdobyli dla naszego miasta cztery medale mistrzostw Polski w kategoriach juniorek, juniorek młodszych i juniorów młodszych. Warto podkreślenia jest fakt, że wszystkie nasze drużyny zgłoszone do rozgrywek ogólnopolskich dotarły do finałów mistrzostw Polski.

Rozgrywki hokeja na trawie dzielą się na sezon letni, rozgrywany na boiskach otwartych i zimowy, w którym rozgrywki toczone są w halach. Ze względu na brak boiska ze sztuczną nawierzchnią do hokeja na trawie w Gliwicach, większe szanse na sukcesy mają nasze drużyny w rozgrywkach halowych. Od kilku lat właśnie w tej specjalności Kolejarz należy do krajowej czołówki. Hokeistki występujące w kategorii juniorek (do lat 19), drugi rok z rzędu sięgnęły po tytuł halowych mistrzyń Polski. Tylko osoby wyczynowo uprawiające sport wiedzą, jak trudno jest zdobyć złoty medal, a obrona tego tytułu w roku następnym, to już potwierdzenie krajowej supremacji. Również rozgrywki na boiskach otwartych w tej kategorii wiekowej należy uznać za udane. Drużyna dotarła do turnieju finałowego, który rozgrywany był systemem play-off. W półfinale spotkała się z wielokrotnymi mistrzyniami Polski, hokeistkami AZS Politechnika Poznańska i po meczu, w którym dwukrotnie prowadziła, zremisowała 2:2. Niestety w karnych lepsze o jedną bramkę okazały się poznanianki. W meczu o trzecie miejsce nasze hokeistki nie dały szans drużynie LKS Rogowo i po zwycięstwie 4:2 wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski, a Anna Lipka zdobyła tytuł króla strzelców rozgrywek. W roku 2017 doczekaliśmy się również debiutu naszej zawodniczki w pierwszej reprezentacji Polski. Sandra Tatarczuk (17 lat) reprezentowała Polskę w mistrzostwach Europy w Cardiff (Walia), oraz III rundzie Ligi Światowej w Johannesburgu (RPA). Mamy również swoje reprezentantki w młodzieżowej reprezentacji Polski (do lat 21). Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Hradec Kralove, Polskę reprezentowały Anna Lipka, Maria Śniegórska, Julia Medoń, Nicole Chruszcz i Patrycja Sęk.

Hokeistki Kolejarza równie dobrze zaczęły sezon 2017/2018, po pierwszej rundzie rozgrywek zajmują drugie miejsce w ogólnopolskiej lidze juniorek i pewnie zmierzają do kolejnego finału tych rozgrywek.

Gliwickie hokeistki na trawie należą do najlepszych w Polsce i potwierdzają to wynikami zarówno w rozgrywkach halowych jak i na boiskach otwartych, zarazem są jedyną drużyną z polskiej czołówki, która nie posiada specjalistycznego boiska do gry w hokeja na trawie. Właśnie ten element sprawia, że do finałów ważnych imprez przystępują z gorszej pozycji i brakuje im treningów na pełnowymiarowym obiekcie. Również środki finansowe klubu nie wystarczają do zapewnienia odpowiednich warunków na przygotowania drużyny do ważnych imprez. Mamy nadzieję, że w roku 2018 chociaż część tych problemów zostanie rozwiązana i dwukrotne mistrzynie Polski nie będą musiały nadrabiać niedogodności ekonomicznych klubu swoim zaangażowaniem w walce o najwyższe trofea, reprezentując klub i Gliwice w rozgrywkach krajowych oraz Polskę na arenach międzynarodowych.

Za sukcesami naszych juniorek podążają również zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Kolejarz Gliwice w młodszych kategoriach wiekowych. Nasi juniorzy młodsi i juniorki młodsze rozpoczęli tegoroczne starty od awansu do turnieju finałowego halowych mistrzostw Polski, kończąc je na 4. miejscu dziewczyny i 5. chłopcy. Sezon na boiskach otwartych był jeszcze bardziej udany. Obie drużyny awansowały do finałów najbardziej prestiżowej imprezy sportowej w kraju dla tej kategorii wiekowej - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mazowsze 2017. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny zakończyły rywalizację z brązowymi medalami, zdobywając również punkty dla województwa śląskiego, miasta i klubu. Również wśród nagród indywidualnych mieliśmy swoją reprezentantkę. Klaudia Pełka została najlepszą bramkarką turnieju finałowego. W przypadku chłopców jest to pierwszy medal w tej imprezie od kilku lat, z kolei dziewczyny kontynuują medalową passę od 2015 roku, kiedy zdobyły złoty medal OOM, a w następnym roku zajęły drugie miejsce. Również w tej kategorii wiekowej mamy reprezentantki i reprezentanta Polski. W kadrze do lat 16 występują: Aleksandra Dymińska, Magdalena Kozera, Klaudia Pełka, Wiktoria Garbarz, Zuzanna Dzidowska, Natalia Oleś, Natalia Bąk, Patrycja Kosińska oraz Dominik Grzegorz. Warto zaznaczyć że wszyscy uczą się w klasie sportowej ZSO nr 4 w Gliwicach.

Aby sukcesy Kolejarza mogły być kontynuowane w klubie prowadzona jest również praca w młodszych kategoriach wiekowych. Młodzicy, dzieci i super dzieci nie mają jeszcze rozgrywek rangi mistrzostw Polski, ale startują w mistrzostwach Śląska oraz turniejach ogólnopolskich w swoich kategoriach wiekowych. W naszym regionie jesteśmy bezkonkurencyjni od kilku sezonów, zdobywając corocznie nagrodę Śl.ZHT i TK Hockey dla najlepszej drużyny w kategoriach dzieci.

Praca z dziećmi to przede wszystkim klasy sportowe w gliwickich szkołach podstawowych nr 1, 20 i 32 oraz treningi na boisku do mini hokeja przy SP 20. Również w tych grupach wiekowych Kolejarz odczuwa brak specjalistycznego boiska do hokeja na trawie, a rodziców dzieci chętnych do zapisania się do sekcji trzeba odsyłać do klas sportowych lub sekcji hokeja na trawie w Tarnowskich Górach, gdzie znajduje się najbliższy obiekt do gry w hokeja na trawie. Na przekór problemom finansowym i bazowym (czytaj brak własnego boiska), rzesze hokeistów i hokeistek w Gliwicach co roku się powiększają. Mamy nadzieję, że w latach następnych dobra atmosfera, sukcesy oraz rosnąca popularność dyscypliny w naszym mieście pokona wszelkie niedogodności jakie musimy zwalczać w drodze po kolejne sukcesy Kolejarza na hokejowych boiskach.