W lutym Zespół Szkół Ogólnokształcących – Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich w Gliwicach zorganizował konkurs fotograficzny pod tytułem ,,Mój przyjaciel – pies”. Jest to trzecia edycja tego cyklu, w której nasi uczniowie biorą udział.

W poprzednich latach drugie miejsce i wyróżnienie zajęli Daniel Błach i Zosia Gerlic za zdjęcia swoich kotów a podobny sukces w zeszłym roku odnieśli Marek Sołtys (właściciel fotogenicznej fretki) oraz Roksana Romanowska (zaprzyjaźniona z równie uzdolnionym królikiem). Sukcesy są tym cenniejsze, że za każdym razem do współzawodnictwa zaproszeni są uczniowie klas 4-6 gliwickich podstawówek i gimnazjaliści.
W tym roku do konkursu o ,,psiej” tematyce zakwalifikowało się dziesięć prac. Zdjęcia przedstawiają domowych ulubieńców

Joasi Ciupki, Żanety Joszko, Madzi Rolnik i Wiktorii Łagodzińskiej.
14 marca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Jury pod przewodnictwem gliwickiego artysty fotografika przyznało główną nagrodę - ,,GRAND PRIX’’ Joasi Ciupka z klasy 5B za pracę, którą przedstawiamy poniżej.Brawo!
Gratulujemy wszystkim dziewczętom przyjaźni z sympatycznymi psiakami i artystycznego zacięcia w dziedzinie fotografii.