KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE SZKOLNE

W dniu 19.02.2020r. odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego w klasach I-III. Tematyka wierszy była dowolna. Dzieci przygotowały ciekawe wiersze, które w interesujący sposób zaprezentowły jury. Wszyscy bardzo ładnie się przygotowali. Jednak jak to w konkursie bywa wygrać mogła tylko jedna osoba, która akurat tego dnia zaprezentowała się najlepiej. W konkursie recytatorskim należało spełnić następujące kryteria: znajomość tekstu, właściwe tempo mówienia - dostosowane do sytuacji, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych, wyraźne mówienie - uczeń jest słyszany i rozumiany, wyraziste mówienie - dostosowanie sposobu mówienia do prezentowanego fragmentu testu, odpowiednie akcentowanie, modulacja głosu, pauzy, wyrażanie uczuć za pomocą głosu, zaciekawienie/wzruszenie słuchaczy. W etapie międzyszkolnym reprezentowć naszą szkołę będzie uczennica z klasy III b Zuzanna Dębicka. Gratulujemy i trzymamy kciuki. :)

WICEMISTRZOWIE GLIWIC W UNIHOKEJU KLAS SIÓDMYCH

Pod koniec października  2017 roku w  Gimnazjum Nr 7 odbyły się Mistrzostwa w unihokeju chłopców klas siódmych. Zawodnicy z naszej szkoły zdobyli drugie miejsce. W składzie drużyny grali następujący zawodnicy: Grzegorz Garbarz, Jakub Turek, Bartłomiej Janowski, Piotr Szewczyk, Daniel Marzotko, Piotr Chmielewski, Bartłomiej Romanowski i bramkarz Patryk Laksa. Opiekunem drużyny jest trener Beata Buczny.

WICEMISTRZYNIE GLIWIC W UNIHOKEJU KLAS SIÓDMYCH

W połowie października 2017 roku w Gimnazjum Nr7 odbyły się Mistrzostwa w unihokeju dziewcząt klas siódmych. Zawodniczki z naszej szkoły zdobyły drugie miejsce w Gliwicach. W składzie drużyny  grały następujące zawodniczki: Julia Sęk,Natalia Chądzyńska, Maja Wardzińska, Agata Madej, Ewelina Szulc i bramkarka Weronika Wymysłowska. Opiekunem drużyny jest trener Beata Buczny.

VI MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Na początku grudnia2017 roku w  Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Sosnowcu odbył się finał Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w unihokeju chłopców klas szóstych. Zawodnicy z naszej szkoły zdobyli szóste miejsce. W składzie drużyny grali następujący zawodnicy: Łukasz Szewczyk, Łukasz Rajkowski, Marcin Muszyński, Seweryn Urbanik, Karol Minor, Oskar Pałasiński, Wojtek Laksa, Pedro Carton-Wrębel i bramkarz Oskar Hagner. Opiekunem drużyny jest trener Beata Buczny.

WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU

W połowie grudnia 2017 roku w  Szkole Podstawowej Nr 3 w Mikołowie odbył się finał Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w unihokeju dziewcząt klas szóstych. Zawodniczki z naszej szkoły zdobyły drugie miejsce. W składzie drużyny zwycięskiej grały następujące zawodniczki: Maja Parduła, Paulina Nowakowska, Natalia Thomanek,Wiktoria Turska, Karolina Bednarczuk, Klaudia Szpyt, Karolina Minor, Natalia Edyk, Aleksandra Okarmus i bramkarka Maja Kuls. Opiekunem drużyny jest trener Beata Buczny.

MISTRZOSTWA GLIWIC W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Na początku listopada 2017 roku w  Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych odbyły się Mistrzostwa w unihokeju chłopców klas szóstych. Zawodnicy z naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce pokonując wszystkie drużyny. W składzie drużyny zwycięskiej grali następujący zawodnicy: Łukasz Szewczyk, Łukasz Rajkowski, Marcin Muszyński, Seweryn Urbanik, Karol Minor, Oskar Pałasiński, Wojtek Laksa, Pedro Carton-Wrębel i bramkarz Oskar Hagner. Zdobywając Mistrza Gliwic zakwalifikowaliśmy się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Sosnowcu. Opiekunem drużyny jest trener Beata Buczny.

Omnibus Humanistyczny 2017 - wyniki

5 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs ogólnopolski Omnibus Humanistyczny 2017 (dla uczniów naszej szkoły).

Celem tego konkursu jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy II do VI i gimnazjalistów. Test konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania i może zawierać pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno-kulturalnego).

W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły.

więcej

MISTRZOSTWA GLIWIC W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

W połowie października 2017 roku w  Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych odbyły się Mistrzostwa w unihokeju dziewcząt klas szóstych. Zawodniczki z naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce pokonując wszystkie drużyny. W składzie drużyny zwycięskiej grały następujące zawodniczki: Maja Parduła, Paulina Nowakowska, Natalia Thomanek,Wiktoria Turska, Karolina Bednarczuk, Klaudia Szpyt, Karolina Minor, Natalia Edyk, Aleksandra Okarmus i bramkarka Maja Kuls. Zdobywając Mistrza Gliwic zakwalifikowaliśmy się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Mikołowie. Opiekunem drużyny jest trener Beata Buczny.

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

TURNIEJ ORLIKA 2015
We wrześniu drużyna chłopców  z klas piątych brała udział w 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w piłce nożnej. Po wyjściu z grupy i bardzo wyrównanych meczach nasza reprezentacja  zajęła  ostatecznie 3 miejsce  w Gliwicach! 
Skład drużyny: Kamil Kramarzyk, Bartłomiej Romanowski, Mikołaj Micuła, Łukasz Szewczyk, Dawid Owczarczyk, Patryk Laksa, Aleksy Paluchewicz, Michał Konarski, Grzegorz Garbarz.
Do turnieju przygotowała chłopców pani Helena Wasilewicz.

więcej

Alfik Humanistyczny 2016 - wyniki

14 grudnia 2016 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Alfik Humanistyczny. Wzięli w nim udział nasi uczniowie. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy II do VI i gimnazjalistów. Test konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania i zawiera pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno-kulturalnego).

Najlepsze wyniki osiągnęli na poziomie klas czwartych:

więcej