SUKCES NASZYCH MAŁYCH ARTYSTEK

Gratulujemy naszym uczennicom z klasy 1a i 3a zajęcia III miejsca w konkursie "Zima w oczach dziecka".

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Natan Gajos, Piotr Nachlik i Wojciech Wiecha z kl. 8a zostali Laureatami konkursu Ligi Fizyczno-Chemicznej organizowanego w ramach "Dni Gliwickich Młodych Naukowców".
Serdecznie gratulujemy Natanowi, Piotrkowi i Wojtkowi oraz paniom Małgorzacie Szymkiewicz oraz Ewie Lipowskiej????
Dni Gliwickich Młodych Naukowców 2024

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY W UNIHOKEJU

5 grudnia 2023r. odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Unihokeju chłopców. Nasza drużyna zdobyła 5 miejsce. GRATULUJEMY

70 LAT SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO 1953-2023

28 listopada 2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego odbyły się uroczyste obchody 70 - lecia powstania Szkolnego Związku Sportowego w Polsce. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Prezydent miasta Gliwic Adam Neumann oraz grono zaproszonych gości. Z naszej szkoły została zaproszona pani Beata Buczny nauczycielka wychowania fizycznego oraz trenerka Hokeja na Trawie . Szkoła na przestrzeni lat  odnosiła duże sukcesy w mieście, województwie i w Polsce. Możemy się również pochwalić udziałem w Turniejach Międzynarodowych we Włoszech, Austrii , Czechach, Ukrainie i na Litwie , gdzie  promowaliśmy szkołę , Klub KKS Kolejarz oraz miasto Gliwice w Hokeju na Trawie. W podziękowaniu za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania sportu szkolnego uhonorowana dyplomem i medalem została pani Beata Buczny.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W ŻYCIU OSOBISTYM I SPORTOWYM

SUKCES W MISTRZOSTWACH GLIWIC MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

6 LISTOPADA 2023r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących  im. Piastów Śląskich w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Gliwic Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie, wygrywając wszystkie mecze, tym samym                        ZDOBYWAJĄC I MIEJSCE W GLIWICACH.

Skład zwycięskiej drużyny: Natan G., Igor S. Sebastian K., Karol J., Igor.S, Paweł A., Piotr N., Filip P. , Artem K., Hlib V.

GRATULUJEMY SUKCESU ZAWODNIKOM I TRENERCE pani BEACIE BUCZNY.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Wiktoria została laureatką II miejsca w finale regionalnym (woj. śląski i opolskie) ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy Oddział Górnośląski pod hasłem "Geologiczna różnorodność Ziemi"!
Gratulacje!!!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, plakat i tekst

Wygrana w Międzyszkolny Konkursie Fotograficznym "Szlakiem gliwickich rzeźb i pomników"

Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Magdalena Widera z klasy 7a zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Szlakiem gliwickich rzeźb i pomników" organizowanym przez ZSP 15 w Gliwicach ( jej pracę prezentujemy na zdjęciu)
Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Jerzy Carton - Wrębel z klasy 6a.
Uczniowie brali udział w konkursie pod kierunkiem pani z plastyki p. Anety.

Gratulujemy!!!

Turniej Piłki Nożnej

IV miejsce w XX Turnieju Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego w Marco Football Center.

Dziękujemy organizatorom:
Szkoła Podstawowa nr 11 w Gliwicach
Rada Dzielnicy Ligota Zabrska
Marco Football Center

TURNIEJ RINGO

17 marca reprezentacja naszej szkoły brała udział w Międzyszkolnym Turnieju Ringo o Puchar Dyrektora SP nr 8 w Gliwicach - Bojkowie. Mieszana drużyna dziewcząt i chłopców rywalizowała ze szkołami SP nr 1, 8, 11, 12, 21 w systemie "każdy z każdym". Rozgrywki były bardzo wyrównane i ostatecznie nasza szkoła zajęła 3 miejsce w turnieju. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy!

Rozgrywki o Mistrzostwo Gliwice w piłce ręcznej

Pod koniec lutego w SP nr 1odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Gliwice w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze dziewczęta z klas 8 i 7 spisały się wspaniale i zajęły 3 miejsce w Gliwicach. Drużynę do zawodów przygotowała p. Helena Wasilewicz.
Dziękujemy bardzo za przepiękną walkę i niesamowitą sportową postawę. Brawo!

Zwycięstwo w konkursie recytatorskim

20 lutego 2023r. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź” w Gliwicach odbył się „I Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów objętych problemem migracji” zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gliwicach (ZSO2).

Z przyjemnością donosimy, że uczeń klasy 8d – Yehor  Vornik jest zwycięzcą w „I  MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM dla uczniów objętych problemem migracji”.

Yehor znakomicie zaprezentował w nim dwa utwory o charakterze patriotycznym: jeden - Tarasa Szewczenki,  drugi – Inwokację z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Gratulujemy Yehorowi!

Więcej informacji:

Udany debiut młodych piłkarzy

11 stycznia drużyna uczniów klas 5 i 4 brała udział w Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w SP1 w Gliwicach.
Piłkarze walczyli bardzo ambitnie zajmując 4 miejsce w rozgrywkach.
Zdobyli piękny puchar dla szkoły a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i słodkim poczęstunkiem.