PRZEDSZKOLAKI Z JAJKIEM I ZAJĄCEM

PISANKI, KRASZANKI JAJKA MALOWANE Amazon.de: IamEngland Kaninchen Emoji Metall Schild

LEKCJA PRZYRODY

Dzieci od kilku tygodni mają żywą lekcję przyrody.Obserwują gołębie, które postanowiły założyć gniazdo w karmniku za oknem sali. Najpierw znosiły do karmnika gałązki, pióra i suche trawy, a gdy gniazdko było gotowe, pojawiły się w nim dwa jajka. Po 17 dniach z jajek wykluły się małe pisklaki, które gołębie ogrzewały na zmianę. Teraz te maluchy czekają na pokarm, który jest im systematycznie dostarczany. Małe gołąbki rosną jak na drożdżach. Mają ciemnoszare pierze. Wiemy, że niedługo spróbują swoich pierwszych lotów, na co niecierpliwie czekamy.

PSZCZÓŁKI I MOTYLKI FRUWAJĄ NA KOLOROWEJ ŁĄCE

ACH, CO TO BYŁ ZA BAL ...

W dniu 9 lutego odbył się w naszym oddziale przedszkolnym bal karnawałowy. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach spotkać można było motylki, księżniczki, wróżki, rycerzy, policjantów, strażaków... nie sposób nawet zliczyć i wymienić wszystkich. Poza tańcami dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach, prezentowały swoje wspaniałe stroje. Jak na prawdziwy bal przystało na imprezowiczów czekały napoje oraz słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę. Poniżej kilka fotografii z naszej zabawy.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

KREDKI - TEŻ MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO!

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”

22 listopada obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych ,,Dzień Kredki”. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małej motoryki. Do tego uczy twórczego myślenia i rozwija wyobraźnię.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BAJEK

Przedszkolaki na balu. Tak bawiliśmy się w tym  dniu :)

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

11 października Pszczółki i Motylki wyjechały na wycieczkę do Wilczej z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka . W Dzidzi wiosce na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Było ciekawe spotkanie z panem leśniczym , zabawy na placu zabaw , różne konkurencje sportowe, jazda na konikach. Dzieci jadły pyszne ziemniaczki upieczone w ognisku. Każdy uczestnik wycieczki wrócił do szkoły z emblematem zrobionym przez siebie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września przedszkolaki z grupy ,,Motylki” i ,,Pszczółki” świętowały szczególne święto – DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji były życzenia, konkursy oraz mnóstwo dobrej zabawy. Chłopcy w prezencie od koleżanek i pań wychowawczyń otrzymali kolorowe krawaty dla ,,Super Chłopaka”  i małe upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla wszystkich chłopców.

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 16 września pojawił się w naszym przedszkolu niecodzienny gość, był to policjant z Komisariatu Policji w Gliwicach. Podczas spotkania z dziećmi przedstawił im podstawowe zasady ruchu drogowego, tłumaczył, jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby być bezpiecznym na drodze, a także podczas zabawy w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusz omówił, jak ważną rolę spełniają odblaski oraz przypomniał, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Rozmawiał z dziećmi o tym, jak właściwie poruszać się nie tylko pieszo, ale też np. na rolkach, rowerze czy hulajnogach oraz jak bezpiecznie podróżować pojazdami, korzystając z fotelików. Wyjaśnił również jak ważną rolę pełnią pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.