UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Dopiero się witaliśmy, a tu już, tak szybko minął rok  w przedszkolu. Z tej okazji w grupie  "Pszczółek" i "Motylków" odbyły się spotkania z rodzicami okraszone występami dzieci. Moc wzruszeń, radości i zabawy. Po wakacjach spotkamy się w pierwszej klasie , a niektórzy w nowej grupie przedszkolnej. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym. Ten, 2018/2019, uważamy za zakończony :)

MAJ - PIĘKNY MAJ

W maju w pełni rozkwitły sadzone przez nas w ogrodzie kwiaty. Cieszą oczy kolorami oraz zapachem. (Zdjęcia w zakładce Edukacja ekologiczna)

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA - KWIECIEŃ 2019

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Muzeum w Gliwicach. Dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach świątecznych na Górnym Śląsku. Samodzielnie wykonały ozdobę wielkanocną.

WITAMY WIOSNĘ

Dnia 21 marca przywitaliśmy nadejście wiosny. W kolorowym korowodzie z marzanną, gaikami oraz symbolami wiosny przeszliśmy wokół boiska szkolnego ustawiając się niedaleko ogrodu szkolnego. Zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie wiosny, a marzannę, symbol zimy , pożegnaliśmy słowami: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno w ogień Cię wrzucamy bo wiosny żądamy". Następnie udekorowaliśmy ogród kolorowymi kwiatami, biedronkami, pszczółkami wykonanymi przez dzieci. Wiosna już jest z nami.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

18 stycznia 2019r. odbyło sie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki okraszone tańcem. Każdy wręczył swoim dziadkom wcześniej przygotowaną laurkę. Przy słodkim poczęstunku było mnóstwo radości i uśmiechu. Panowała miła, ciepła i serdeczna atmosfera. Życzymy Dziadkom stu lat, radości i uśmiechu każdego dnia i pociechy z wnucząt.

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

Szybko mija czas w przedszkolu. Witamy kolejną porę roku i pomału zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. W grupie Motylków i Pszczółek odbyły się przedświąteczne spotkania z rodzicami. Dzieci zaprezentowały krótką inscenizację o tematyce świątecznej oraz zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdobę świąteczną według własnego pomysłu.

NIEDŹWIADEK SZCZEPAN W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki odwiedziła pani pielęgniarka i  pluszowa maskotka "Niedźwiadek Szczepan". Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie. Utrwaliły sobie najważniejsze zasady higieny osobistej i higieny otoczenia. Pani pielęgniarka opowiedziała w jaki sposób wykonuje się szczepienia, jakie to są szczepienia i dlaczego są tak potrzebne. Następnie dzieci wykonywały praktyczne ćwiczenia , w których bardzo pomocny był "Niedźwiadek Szczepan" ;).

MIKOŁAJ

Dzieci z przejęciem oczekiwały miłego gościa.Przygotowały dla Mikołaja piosenki i wierszyki. W nagrodę otrzymały podarki.

POZNAJEMY LEGENDY

Przedszkolaki wybrały się w "podróż" w czasie. Poznawały legendy związane z powstaniem państwa polskiego oraz związanych z miastami: Gnieznem, Krakowem, Warszawą ,Toruniem. Swoje wrażenia przedstawiły w formie plastycznej.

"MOTYLKI" W OGRODZIE

Piękna jesień pomału ustępuje nadchodzącej zimie. Przedszkolaki uprzątnęły donice ze zwiedniętych kwiatów letnich. Dosypaliśmy ziemię i posadziliśmy cebule kwiatów wiosennych: krokusów, hiacyntów,tulipanów. Dowiedzieliśmy się, które ptaki od nas odlatują, a które pozostają na zimę. Dla nich rodzice i dziadkowie przygotowali 2 karmniki. Jeden zamontujemy na parapecie naszej sali , drugi zawiesimy w ogrodzie szkolnym. Kiedy zaczną sie mrozy i chłody będziemy dokarmiać ptaki.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki przygotowywały się do tej uroczystości poznając barwy narodowe, hymn, flagę. Uczyły się słów hymnu. Wykonywały okolicznościowe dekoracje. Brały udział w uroczystej akademii oraz we wspólnym odśpiewaniu hymnu. To historyczny moment, w którym dane nam było uczestniczyć.