MIASTA NAD WISŁĄ

Wybraliśmy się w podróż z biegiem rzeki Wisły. Dowiedzieliśmy się , gdzie jest jej źródło i gdzie uchodzi do morza. Poznaliśmy krainy geograficzne Polski oraz największe miasta leżące nad Wisłą i legendy z nimi związane. Stworzyliśmy album , w którym zawarliśmy najważniejsze informacje dotyczące tych miast. Wykonaliśmy też prace plastyczne związane z tematyką "podróży". Zaprojektowaliśmy też pocztówkę z Gliwic, miasta nad Kłodnicą.

Galeria naszej szkoły

"MALI ARTYŚCI I ICH WIELKIE DZIEŁA" :)

Dzieci z zerówki poznawały różne rodzaje sztuki, techniki plastyczne i materiały, z których można tworzyć. Prezentujemy efekty ich artystycznych dokonań.

Galeria naszej szkoły

WALENTYNKI OD CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI :)

Z WIZYTĄ W TEATRZE - "Dorotka w krainie Oz"

Dzisiaj wraz z główną bohaterką sztuki - Dorotką , podczas tornada, przenieśliśmy się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam dziewczynka poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas wędrówki do bajecznej Krainy Oz dowiedzieliśmy się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu ręki.

Galeria naszej szkoły

"WYPRAWA" NA ANTARKTYDĘ I ARKTYKĘ

Dzieci z zerówki "wybrały się w tygodniową podróż" na biegun północny i południowy. Podczas zajęć rozmawialiśmy o biegunach zimna. Biegun północny  - ARKTYKA i Biegun południowy - ANTARKTYDA. Co łączy , a co różni te obie mroźne krainy? By odpowiedzieć na te pytania rozmawialiśmy o warunkach jakie tam panują i zwierzętach jakie zamieszkują te mroźne tereny. Dowiedzieliśmy się też o warunkach życia Eskimosów. Na zakończenie wysłuchaliśmy opowiadania "Zaczarowana zagroda".

Galeria naszej szkoły

21 STYCZNIA DZIEŃ BABCI I 22 STYCZNIA DZIEŃ DZIADKA

W piątek, przygotowaliśmy występ dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Piosenki i życzenia wybrzmiały podczas realizacji nagrania dla dziadków. Każdy przygotował laurkę dla babci i dziadka , gdzie zamieścił najserdeczniejsze życzenia. STO LAT BABCIU :) STO LAT DZIADKU :)

Galeria naszej szkoły

BALIK KARNAWAŁOWY

16 stycznia w oddziałach zerowych odbył się balik karnawałowy. Dzieci przebrały się w piękne i pomysłowe stroje. Bal rozpoczął się od prezentacji. Podczas balu dzieci brały udział w zabawach i konkursach tanecznych. To był miły i radosny dzień w zerówce.

Galeria naszej szkoły

ZERÓWKA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE.

Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Pani opowiedziała nam o książkach , w których są same ilustracje. Obejrzeliśmy bajkę - czytajkę. Dowiedzieliśmy się ciekawych wiadomości na temat dawnego projektora oraz klisz , na których umieszczone są bajki. Było bardzo miło i ciekawie. Na koniec pani bibliotekarka podarowała nam zakładki do książki.

Galeria naszej szkoły

BARBÓRKA I MIKOŁAJKI

MIŁY DZIEŃ W ZERÓWCE

W dniu 28 listopada naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz z opiekunami , grupy pięciolatków, z PM 36 w towarzystwie pani dyrektor przedszkola pani Joanny Michałowskiej. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Aleksandra Wachtarczyk - Wielkopolan. Dla naszych gości klasa 1, dzieci z grupy Pszczółek oraz uczniowie z klasy 4 przygotowały przedstawienie słowno - muzyczne prezentujące wybrane bajki. Publiczność zebrana na sali odgadywała jaka to bajka. Na pamiątkę pięciolatki otrzymały kolorowankową książeczkę , zredagowaną przez grupę Motylków , z postaciami wystawianych bajek. Nas też spotkała serdeczna niespodzianka. Nasi podopieczni otrzymali piękne, przestrzenne serduszka z życzliwą dedykacją wykonane przez naszych gości.

Galeria naszej szkoły

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w zerówce DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci , z prezentacji multimedialnej, dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Kiedy wyprodukowano pierwszego pluszowego misia. Śpiewaliśmy "misiowe piosenki". Dzieci wykonały prace plastyczne prezentujące misie w różnym ujęciu z wykorzystaniem kilku technik. Dzień był wyjątkowo miły i przytulny ponieważ można było przynieść do zerówki swoją ulubioną przytulankę.

Galeria naszej szkoły

MOTYLKI I PSZCZÓŁKI W CENTRUM KULTURY STUDENCKIEJ "MROWISKO"

04 listopada 2022r. mieliśmy okazję obejrzeć Musical "O Kocie w butach przy wesołych nutach." Szczegółowa relacja na stronie głównej , a poniżej fotoreportaż z wydarzenia :)

Galeria naszej szkoły