ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

11 października Pszczółki i Motylki wyjechały na wycieczkę do Wilczej z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka . W Dzidzi wiosce na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Było ciekawe spotkanie z panem leśniczym , zabawy na placu zabaw , różne konkurencje sportowe, jazda na konikach. Dzieci jadły pyszne ziemniaczki upieczone w ognisku. Każdy uczestnik wycieczki wrócił do szkoły z emblematem zrobionym przez siebie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Galeria naszej szkoły

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września przedszkolaki z grupy ,,Motylki” i ,,Pszczółki” świętowały szczególne święto – DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji były życzenia, konkursy oraz mnóstwo dobrej zabawy. Chłopcy w prezencie od koleżanek i pań wychowawczyń otrzymali kolorowe krawaty dla ,,Super Chłopaka”  i małe upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla wszystkich chłopców.

Galeria naszej szkoły

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 16 września pojawił się w naszym przedszkolu niecodzienny gość, był to policjant z Komisariatu Policji w Gliwicach. Podczas spotkania z dziećmi przedstawił im podstawowe zasady ruchu drogowego, tłumaczył, jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby być bezpiecznym na drodze, a także podczas zabawy w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusz omówił, jak ważną rolę spełniają odblaski oraz przypomniał, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Rozmawiał z dziećmi o tym, jak właściwie poruszać się nie tylko pieszo, ale też np. na rolkach, rowerze czy hulajnogach oraz jak bezpiecznie podróżować pojazdami, korzystając z fotelików. Wyjaśnił również jak ważną rolę pełnią pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Dopiero się witaliśmy, a tu już, tak szybko minął rok  w przedszkolu. Z tej okazji w grupie  "Pszczółek" i "Motylków" odbyły się spotkania z rodzicami okraszone występami dzieci. Moc wzruszeń, radości i zabawy. Po wakacjach spotkamy się w pierwszej klasie , a niektórzy w nowej grupie przedszkolnej. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym. Ten, 2018/2019, uważamy za zakończony :)

MAJ - PIĘKNY MAJ

W maju w pełni rozkwitły sadzone przez nas w ogrodzie kwiaty. Cieszą oczy kolorami oraz zapachem. (Zdjęcia w zakładce Edukacja ekologiczna)

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA - KWIECIEŃ 2019

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Muzeum w Gliwicach. Dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach świątecznych na Górnym Śląsku. Samodzielnie wykonały ozdobę wielkanocną.

WITAMY WIOSNĘ

Dnia 21 marca przywitaliśmy nadejście wiosny. W kolorowym korowodzie z marzanną, gaikami oraz symbolami wiosny przeszliśmy wokół boiska szkolnego ustawiając się niedaleko ogrodu szkolnego. Zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie wiosny, a marzannę, symbol zimy , pożegnaliśmy słowami: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno w ogień Cię wrzucamy bo wiosny żądamy". Następnie udekorowaliśmy ogród kolorowymi kwiatami, biedronkami, pszczółkami wykonanymi przez dzieci. Wiosna już jest z nami.