Teatr Miejski w Gliwicach z którym współpracujemy od lat po raz kolejny spełnił rolę interesującego edukatora artystycznego, niezastąpionego w kreatywnym kształtowaniu małego odbiorcy.

Uczniowie naszej szkoły z klas I - III wzięli udział w projekcie teatralnym przygotowanym przez Teatr Miejski w Gliwicach, w ramach którego obejrzały spektakl teatralny on – line pt. ,,Tuwim dla dzieci”. Była to świetna okazja, aby zapoznać najmłodszych z bogatą i różnorodną twórczością wybitnego polskiego poety, który kształtował język, wyobraźnię i wrażliwość społeczną wielu pokoleń Polaków. Aktorzy wykonali na scenie najbardziej znane wiersze. Były wśród nich prawdziwe szlagiery, takie jak: ,,Lokomotywa, ,,Okulary”, ,,Zosia Samosia”, Rzepka”, ,,Ptasie radio”, ,,O Grzesiu kłamczuchu” czy ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb” . Podczas przedstawienia dzieci bawiły sie wspaniale, a po jego obejrzeniu miały okazję wykonać figurki do mini przedstawienia teatralnego, które zostały zaprojektowane specjalnie dla nas przez Joannę Martyniuk, scenografka spektaklu „Tuwim dla dzieci”.

Galeria naszej szkoły