Tradycyjnie 21 marca 2012r. odbyła się impreza powitania wiosny. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wiosna w ptasim gnieździe”. Uczniowie z klas 0 – III mieli okazję zobaczyć najczęściej spotykane gatunki ptaków, uzyskać informacje na ich temat oraz przyjrzeć się w jaki sposób i z czego budują swoje gniazda. Każda klasa przedstawiła w formie plastycznej gniazdo jednego z ptaków zgodnie z uzyskanymi informacjami. Następnie grupy przedstawiły wykonane przez siebie prace pozostałym klasom. Symbolicznie powitaliśmy wiosnę poprzez spalenie kukły Marzanny wykonanej przez klasę 0. Natomiast uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w happeningu zorganizowanym w dniu 22 marca przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta w Gliwicach wraz z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach. Przypadające w tym dniu “święto wody” było okazją do przygotowania w/g własnego pomysłu projektu promującego oszczędność wody. Młodzież zebrała się na rynku skąd w barwnym korowodzie przeszła główną ulica miasta na Plac Krakowski, gdzie odbyła się prezentacja przygotowanych projektów i pokaz najoryginalniej wykonanych kukieł “marzanny”. Wszyscy bawili się znakomicie.

.