W sobotę, 04 czerwca 2022 roku, Szkoła nr 20 w Gliwicach tętniła życiem, radością i zabawą, a wszystko za sprawą Festynu "Serce Dzieciom".

Dla Gości - mieszkańców dzielnicy Szobiszowice oraz uczniów szkoły, przedszkola i ich rodziców przygotowane zostały liczne atrakcje: zabawy z profesjonalnym animatorem, występ klauna-iluzjonisty, warsztaty przyrodnicze z alpakami, konkursy pt.: „Poznaj Stachu po zapachu” oraz „Ten konkurs to pestka”, Fotobudka, pokaz Zomby, kawiarenka, grill. Hitem okazała się lemoniada i lody firmy Klapec Mimo, że nie dopisała pogoda na twarzach dzieci i rodziców malował się uśmiech i zadowolenie. Będziemy ten dzień wspominać bardzo długo. To wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie otrzymane wsparcie, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania płyną przede wszystkim do Centrum Wolontariatu Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych w Gliwicach, za przyznany grant na organizację naszej inicjatywy, wyrazy wdzięczności składamy Pani Kindze - Pracownikowi Centrum 3,0 za opiekę nad nami i ogromną pomoc w realizacji naszego wydarzenia. Dziękujemy za wsparcie ze strony rady Dzielnicy Szobiszowice, Aktywni dla Gliwic, Fundacji Koniczynka oraz Górnośląskiemu Centrum Edukacyjnemu w Gliwicach, Spółdzielni Mieszkaniowej "Szobiszowice", sklepowi "Chlebuś", firmom: Semi, Japi, Drimpol, Klimek, Pro-Art, NGK Ceramics, Przedszkolandii, Szkole językowej "Home of Teddy", Funzeum, Zumbie "Boruta", Wydawnictwu WSiP, Dzi- Dzi Wiosce, hurtwoni eletrycznej "Electro-sal", Policji oraz Straży Pożarnej za zaangażowanie w nasz Festyn. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Wolontariuszom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz Przedszkola za pomoc, zaangażowanie i wspólną zabawę oraz wszystkim zaproszonym Gościom za obecność. Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje, niech wspomnienia tego dnia będą z nami długo!