Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dni Kultury Regionalnej. W tym roku przebiegały one pod hasłem: „Hej, w kopalni praca wre…”.
Z górnictwem – jednym z najstarszych zawodów związana jest wielowiekowa tradycja symboli, obrzędów i legend. Nauczyciele umożliwili dzieciom poznawanie kultury i tradycji ludowych poprzez:

- Zapoznanie z pracą górnika, wyglądem munduru galowego oraz historią powstania węgla.
- Rozwój poczucia tożsamości i przynależność do dziedzictwa kulturowego Śląska.
- Kształtowanie postaw w kontakcie z poznawanym otoczeniem społecznym:
- Wzbudzenie szacunku dla pracy górnika.

Cele te zostały osiągnięte poprzez uczestnictwo uczniów w wycieczkach i zajęciach regionalnych.

W listopadzie i grudniu 2013 roku uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Górnictwa w Zabrzu oraz Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci brały udział w wielu konkursach poświęconych tematyce górnictwa. W szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Karolinka i Karliczek” oraz międzyszkolny konkurs plastyczny: „Hej, w kopalni praca wre…”. Dla uczniów klas starszych przygotowano konkurs wiedzy pt. ‘Hej, tam na Górnym Śląsku”.

Podsumowaniem szkolnej działalności regionalnej był festiwal śląski, który odbył się podczas Barbórki. W tym dniu rozstrzygnięto wszystkie konkursy oraz wręczono dyplomy i nagrody laureatom. Uczniowie klas drugich zaprezentowali wszystkim gościom piękną inscenizację „Śląskie pląsanie i śpiewanie”