WITAMY WIOSNĘ

W piątek, 19 marca otrzymaliśmy miły i ciekawy list od Pani Wiosny. Zainspirowani Jej opowieścią postanowiliśmy zilustrować naszymi pracami zmiany jakie zachodzą w przyrodzie wiosną.

Pamiętamy, że 21 MARCA  przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

ALFIK MATEMATYCZNY

Dnia 25.02.2021r. odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla klas I - III ALFIK MATEMATYCZNY. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 1 do 3. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

WALENTYNKI NA SPORTOWO.

SERCE ? Wiadomo!!! Kojarzy nam się z miłością , sympatią, empatią, z czymś pozytywnym. Dlatego jest symbolem Walentynek. Klasa 2b postanowiła nie tylko przedstawić jego obraz w formie plastycznej, ale też realnie zadbać o jego kondycję i sprawność. Walentynki dzieci spędziły na sportowo. Wzięły udział w kilku konkurencjach sportowych, zabawach ruchowych i zręcznościowych. Oczywiście wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym, z zachowaniem ostrożności. Była to też okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń sportowych. Panowała wesoła i pełna SERDECZNOŚCI atmosfera. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem co zostało nagrodzone miłymi niespodziankami. Jak to w Walentynki :)

WALENTYNKOWA POCZTA

Z okazji Walentynek, działająca w świetlicy "POCZTA WALENTYNKOWA" przyjmowała kartki walentynkowe do piątku 12.02.2021r., gdzie pozostały one w kwarantannie. W poniedziałek dostarczono je  adresatom , według ustalonej , bezpiecznej procedury . Przygotowywanie kartek oraz oczekiwanie na walentynkę dostarczyło dzieciom wielu emocji.

Gliwicka młodzież dziękuje

Uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z GCOP wzięli udział w Akcji Społecznej „Dzieci i Młodzież z Gliwickich Szkół Dziękują” – podziękowanie lekarzom i pielęgniarkom za pracę w czasie epidemii. W ramach akcji uczniowie wykonali rysunki oraz nagrali filmy z podziękowaniami. Młodzież w ten sposób chciała podziękować lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom, tym którzy stoją na pierwszej linii frontu, poświęcają siebie i swoje rodziny, co zasługuje na słowa uznania i gromkie brawa!

KARNAWAŁOWE OSTATKI

W czwartek 11 lutego świętowaliśmy ostatki czyli ostatnie dni karnawału, które przypadają na czas pomiędzy tłustym czwartkiem, a wtorkiem. Chociaż w tym roku ze względu na pandemię nie było tradycyjnego balu karnawałowego, uczniowie klasy 3 a nie odpuścili zwyczajom. Przyszli do szkoły w karnawałowych strojach i maskach. Bawili się w swoim gronie, w sali, w której na co dzień mają zajęcia lekcyjne. Dzień przebiegał w rytmie integracyjnych zabaw, kalamburów, łamigłówek umysłowych i konkursów zręcznościowych.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda klasa miała za zadanie przygotować plakat ze skojarzeniami (np. znani obywatele/miejsca, potrawy, muzycy) związanymi z dowolnym krajem europejskim. A na zainteresowanych uczniów czekało aż 51 wyzwań językowych. Uczniowie, którzy wykonali minimum dziesięć zadań mogli otrzymać pamiątkowy certyfikat ukończenia wyzwania językowego. Poniżej przedstawiamy Wam efekty pracy klasy 8b oraz 7a.