EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda klasa miała za zadanie przygotować plakat ze skojarzeniami (np. znani obywatele/miejsca, potrawy, muzycy) związanymi z dowolnym krajem europejskim. A na zainteresowanych uczniów czekało aż 51 wyzwań językowych. Uczniowie, którzy wykonali minimum dziesięć zadań mogli otrzymać pamiątkowy certyfikat ukończenia wyzwania językowego. Poniżej przedstawiamy Wam efekty pracy klasy 8b oraz 7a.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego-etap szkolny

4 listopada 2020 odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. W tym roku konkurs odbył się w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy Google Meet. W konkursie wzięło udział troje uczniów klas 7-8. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa oraz gramatyki ale także wiedzy o krajach anglojęzycznych.

BAL NA ZAMKU

W dniach 17.02.2020r oraz 20.02.2020r. uczniowie z klas I - III brali udział w balach karnawałowych. W tym roku gościliśmy na zamku w Toszku. Dzieci były pięknie, kolorowo i pomysłowo przebrane. Oprócz poczęstunku, tańców i zabaw tanecznych uczniowie mieli okazje poznać historię zamku oraz związane z nim legendy, zarówno opowiadane jak i przedstawione w postaci inscenizacji multimedialnej. Wszystkim dopisywał humor. Dodatkowych emocji dostarczyły konkursy. Dzieci wracały pełne wrażeń oraz z pamiątkami zakupionymi na terenie zamku, które będą dodatkowo przypominać o miejscu , które odwiedziły.

Jasełka szkolne 2019/2020

W grudniu w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości. Bożonarodzeniową inscenizację przygotowały: Małgorzata Kamińska, Aneta Rybowicz i Stanisław Procek - Frydrych.

Nietypowy scenariusz, muzyka, scenografia, zapach świerków i siana wprowadziły wszystkich w  świąteczny nastrój.  W półmroku w pięknej scenografii rozegrały się sceny sprzed dwóch tysięcy lat. Był śmiech, łzy i zaduma nad drogą każdego  z nos do Boga i do ludzi. Uroku dodały też przemyślane i trafnie dobrane kostiumy. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy magię świąt, ich niepowtarzalny charakter i czar.

W styczniu jasełka obejrzały również dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionego przedszkola nr36 z Gliwic oraz rodzice i mieszkańcy dzielnicy.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego 2020 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W klasach odbyły się pogadanki. Dzieci wykonywały plakaty i redagowały hasła na temat świadomego korzystania z internetu.

WALENTYNKOWY TURNIEJ SPORTOWY

W czwartek 13 lutego w klasach 1-2 odbył się walentynkowy turniej sportowy. Dzieci rywalizowały o "puchar " czerwonego serduszka podczas wyścigu rzędów. Przeprowadzono  pięć konkurencji.  Wszyscy dobrze się bawili. :)

POZNAJEMY PRACĘ GÓRNIKÓW

Z okazji święta górników - Barbórki,  uczniowie z klas pierwszych wybrali się na wycieczke do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Dzieci miały okazję poznać warunki pracy górników. Przejściu korytarzami towarzyszyło wiele emocji. Było ciekawie i tajemniczo.

PAMIĘTAMY

1 listopada to dzień, w którym szczególnie wspominamy naszych bliskich , którzy odeszli. W przeddzień święta uczniowie z naszej szkoły wybrali się na cmentarz Św.Wojciecha , gdzie znajduje się pomnik - grób Powstańców Śląskich, patronów naszej szkoły. W tym roku szczególnie celebrowaliśmy ten moment ze względu na przypadającą w tym roku 100 - rocznicą Powstań Śląskich.

ŚWIĘTO DYNI W KLASIE 1B

W dniu 30 października dzieci z klasy pierwszej  obchodziły Dzień Dyni.  Było  bardzo wesoło i "pomarańczowo". Uczniowie poznawali wartości odżywcze dyni. Przyniesione przez dzieci dynie zostały przez nie pięknie i pomysłowo ozdobione. Powstały dyniowe stworki. Wszyscy musieli się wykazać dużą dokładnością i cierpliwością przy łączeniu elementów. Panowała miła atmosfera, a sala  zyskały wesołe dekoracje.

ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO "DRZEWA ZIEMI ŚLĄSKIEJ - ŚLADAMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH"

Tegoroczna edycja konkursu literacko - plastycznego z okazji Święta Drzewa, które przypada 10 października, nosiła tytuł "Drzewa ziemi śląskiej - śladami powstań śląskich". Celem konkursu jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych, poznania gatunków drzew i ich ochrony.  Edukacja historyczna związana z obchodami 100 - lecia powstań śląskich. Podniesienie świadomości ekologicznej młodych autorów poprzez zachęcenie dzieci do tworzenia własnej twórczości plastycznej i literackiej. Na konkurs , jak co roku, napłynęło dużo interesujących prac. Młodzi autorzy w ciekawy sposób przedstawili temat. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. Gratulujemy wszystkim i serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.