Ziemia jest jedną z ośmiu planet krążących wokół Słońca – naszej najbliższej gwiazdy. W galaktyce nazywanej Drogą Mleczną, w której znajduje się nasz Układ Słoneczny, zaobserwowano kilkaset miliardów innych gwiazd. Wokół wielu z nich krążą planety. W dostępnej naszym obserwacjom części Wszechświata jest prawdopodobnie kilkaset miliardów innych galaktyk.

Pamiętajmy , że Ziemia to miejsce , w którym żyjemy. Jesteśmy cześcią środowiska naturalnego. Starajmy się pamiętać o tym każdego dnia , podczas wykonywania codziennych czynności . Dbajmy o wodę, powietrze, rośliny i zwierzęta. Dziś, 22 KWIETNIA, Dzień Ziemi. Postarajmy się zrobić coś dla NIEJ . Uczniowie z klasy 2b przygotowali prace plastyczne pt.:Kosmos".

Galeria naszej szkoły