A A A
дверная фурнитура
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Ubezpieczenie dzieci ZSP nr 10

Rada Rodziców wybrała firmę Compensa jako ubezpieczyciela naszych uczniów w roku szkolnym 2016/2017.

Składka ubezpieczenia wynosi 39,00 zł dla uczniów szkoły, 29,00 zł dla przedszkolaków.

Szczegóły warunków ubezpieczenia tutaj

 
Konkurs Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas III "MINIOMNIBUS 2016"

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej  nr 20 w Gliwicach
składają serdeczne podziękowanie wszystkim Darczyńcom i Sponsorom
konkursu MINIOMNIBUS 2016

FIRMIE MARCO
FIRMIE KAR-TEL
SELGROS
Cash&Carry
KLUBOWI PIAST GLIWICE
PIEKARNI SABA

To dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą imprezę,

która wszystkim uczestnikom dostarczyła wiele radości i umożliwiła rozwijanie

uzdolnień uczniów oraz rozbudzanie zainteresowań.

Wyrażamy głęboką wdzięczność i życzymy powodzenia, sukcesów

w życiu osobistym i zawodowym.

Od 22 lat w Gliwicach odbywa się  Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla uczniów klas III szkół podstawowych ,,MINIOMNIBUS''. Drogą eliminacji klasowych, szkolnych   i miejskich - szóstka najlepszych trzecioklasistów dostaje się do ścisłego finału. Tegoroczny  finał konkursu odbył się 15 marca w Szkole Podstawowej nr 20 w Gliwicach.  Przebiegał pod hasłem ,,CZAR POLSKICH MIAST”. Uczniowie zmagali się ze sobą w różnych konkurencjach, na wszystkich etapach musieli wykazać się ogromną wiedzą oraz zręcznością. Zebrane klasy dopingowały swoich faworytów okrzykami i gorącymi brawami. Walka do samego końca była wyrównana. Laureatem tegorocznego konkursu został uczeń ETE Jan Szaniewski,  który otrzymał tytuł MINIOMNIBUSA 2016 .

Dzięki licznym Darczyńcom mogliśmy zorganizować tak znakomitą imprezę i nagrodzić wszystkich finalistów wspaniałymi nagrodami.

Głównym sponsorem nagród była firma MARCO, która zasponsorowała nagrodę główną – rower dla finalisty oraz tablety i gry edukacyjne dla pozostałych uczestników. Wszyscy finaliści otrzymali również karnety na zajęcia sportowe przekazane przez firmę KAR-TEL oraz piłki z podpisami zawodników klubu sportowego PIAST GLIWICE. Piekarnia SABA przekazała słodki poczęstunek, a sklep SELGROS ufundował materiały papiernicze, biurowe i artykuły spożywcze, dzięki którym mogliśmy wykonać dekorację i ugościć wszystkich przybyłych gości.

 

 
Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
Rozpoczyna się  nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2016/2017. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe w Gliwicach.
Strona internetowa systemu wspomagającego rekrutację to:  https://nabor.pcss.pl/gliwice
Od 10 marca (godz.800) pod wskazanym adresem będzie można zapoznać się z zasadami rekrutacji, ofertami placówek oraz wypełnić i wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć tylko w jednej placówce tzw. pierwszej preferencji (wskazana jako pierwsza).

UWAGA !! Brak złożenia wniosku w wersji papierowej w terminie do 30 marca 2016 r. (do godz.1500) spowoduje nie uczestniczenie dziecka w rekrutacji.

W chwili rozpoczęcia rekrutacji wniosek o przyjęcie dziecka poza wskazaną stroną internetową będzie można pobrać również w każdym przedszkolu / szkole.
Prosimy o zapoznanie się z szczegółowymi zasadami rekrutacji oraz harmonogramem.

Kryteria rekrutacji
Harmonogram rekrutacji

 
Ferie zimowe 2016

List Rzecznika Praw Dziecka do dzieci i młodzieży w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Przeczytaj list.

Drogi uczniu przeczytaj i zapamiętaj.

 
Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2016/2017

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/17 dzieci urodzonych w roku 2009 (którym odroczono obowiązek szkolny) oraz dzieci 6 – letnich (na wniosek rodziców) urodzonych w 2010 r. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły składają w sekretariacie szkoły pobrany i wypełniony formularz załącznik nr 1, rodzice dzieci mieszkających poza obwodem szkoły składają pobrany i wypełniony formularz wniosku załącznik nr 2.
Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły trwają od 15 lutego – 20 marca 2016 r., dzieci zamieszkałych poza obwodem od 1 kwietnia – 25 kwietnia 2016 r.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w procedurze przyjęcia dziecka do szkoły zamieszczone tutaj.

 
Jasełka Bożonarodzeniowe

Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie zapraszają rodziców, wszystkich bliskich naszych uczniów oraz mieszkańców dzielnicy do obejrzenia jasełek bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, które zostaną zaprezentowane dnia 05 stycznia 2016 roku (wtorek) o godz. 1700 w sali 18.

 
Konkursy planowane przez szkołę

Konkursy międzyszkolne, miejskie, wojewódzkie, krajowe, międzynarodowe planowane przez szkołę w roku szkolnym 2015/2016

Sprawdź

 
Ogłoszenie wyników konkursu ,,Ruszaj się Kubusiu!”

 

Dnia 23 października 2015r. w SP 20 w Gliwicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego ,,Ruszaj się Kubusiu!”. Jury po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło nagrodzić uczniów z następujących szkół:

  • SP 21

  • Sp 5

  • SP 41

  • Filomata

  • ZSP nr1

  • SP 7

  • ZSP nr4

Opiekunowie laureatów zostaną poinformowani telefonicznie o terminie uroczystego wręczenia nagród. Organizatorzy dziękują wszystkim za liczny udział w konkursie.

Elżbieta Kotecka

Katarzyna Stefańska – Dubniak

Dorota Opiełka

Wioletta Paczuska

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl