A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Stawiam na naukę

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Stawiam na naukę". Szczegóły projektu

 
Stypendium szkolne

Stypendium szkolne na rok 2012/2013

 
Informacja dla rodziców

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach  zaprasza rodziców dzieci rozpoczynających naukę w  klasie I - szej w roku szkolnym 2012/2013 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 20 czerwca 2012 r. (środa) o godz. 1700 w sali gimnastycznej SP 20.

 
Akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole 27 kwietnia odbyła się akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja przeznaczona dla uczniów klas IV - VI. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę V "a" pod opieką p. Agnieszki Müller.
Uczniowie włożyli wiele pracy i serca w opanowanie swoich ról, a uczennica Urszula Marszałek przepięknie zaśpiewała pełny tekst pieśni "Witaj, majowa jutrzenko". Trudny temat reform i ustaw związanych z uchwaleniem pierwszej europejskiej konstytucji został w przystępny sposób zaprezentowany przez naszych młodych aktorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Sprawdzian klas VI

3 kwietnia 2012 r. o godzinie 900 w całej Polsce rozpoczął się sprawdzian dla uczniów klas VI. W tym roku w naszej szkole pisało go 76 uczniów. Arkusz sprawdzianu można pobrać TUTAJ.

 
Zaproszenie

Uczniowie klas III serdecznie zapraszają rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz mieszkańców dzielnicy na Wielkanocne Spotkanie z Zajączkiem, które odbędzie się
12 kwietnia 2012 r. (czwartek) o godz. 1700 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

 
Gliwickie Targi Edukacyjne

14 kwietnia 2012 r. (sobota) w godzinach od 1000 do 1600 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul Konarskiego 18 B w Gliwicach odbędą się Gliwickie Targi Edukacyjne - Education Fair 2012 dla rodziców, dzieci, młodzieży i dla nauczycieli pod patronatem Prezydenta Zygmunta Frankiewicza.

Szanowni Państwo !
Odpowiadając na potrzeby Rodziców Gliwicki Ośrodek Metodyczny organizuje „targi edukacyjne”, których celem jest dostarczenie Państwu jak najwięcej informacji o szkołach i placówkach oświatowych w naszym mieście. Będziecie Państwo mogli oglądać stoiska przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek. Dowiecie się Państwo, co oferują dzieciom i młodzieży. Będą punkty konsultacyjne gliwickich firm i instytucji proponujących dodatkowe zajęcia  edukacyjne, rekreacyjne, sportowe. Będą stoliki, przy których będą Państwo mogli zadawać pytania specjalistom: m.in. dyrektorom szkół, doradcom metodycznym, wizytatorom z Kuratorium Oświaty, przedstawicielowi Komendy Miejskiej Policji, pracownikowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, mediatorowi.  Doradcy zawodowi zaoferują testy preferencji. Zajęcia warsztatowe poprowadzi seksuolog.
Gwiazdą Targów będzie sędzia Anna Maria Wesołowska, która, by rozmawiać o bezpieczeństwie, spotka się:
- o godz. 1030-1130 z dziećmi 5 do 11 lat (bez klas VI),
- o godz. 1130-1230 z młodzieżą,
- o godz. 1230-1400 z nauczycielami
- o godz. 1400-1530 z rodzicami
Wszyscy, którzy chcą posiadać wiedzę o gliwickiej edukacji i dokonywać świadomych wyborów powinni skorzystać z tej wyjątkowej okazji.
Na spotkanie zapraszają Gliwicki Ośrodek Metodyczny, Dyrektorzy szkół i Delegatura Kuratorium Oświaty

 
Zapisy do zerówki i I klasy na rok szkolny 2012/2013

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach ogłasza:
•zapisy dzieci 5 i 6-letnich z roczników 2006 i 2007 do oddziału przedszkolnego (klasa 0)
•zapisy dzieci 6 i 7 letnich z rocznika 2006 i 2005 do klas I na rok szkolny 2012/13

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły 
(ul. J. Śliwki 8 tel. 32 270 57 07)

 
Zimowisko 2012

Od 30.01.2012r. do 3.01.2012r. w szkole zorganizowane były półkolonie dla dzieci, które wyraziły chęć udziału w takiej formie zajęć. Organizatorzy starali się tak ułożyć zajęcia, aby każdy był zadowolony. Codziennie były wyjścia poza teren szkoły : MDK ul. Barlickiego – zajęcia o tematyce regionalnej z nauką śląskiej piosenki, zabawy sprawnościowe w sali zabaw „Alegra”, zwiedzanie pizzerii Dominium od „kuchni” wraz z degustacja pizzy, zwiedzanie wystaw w Zamku Piastowskim, zajęcia na pływalni „Delfin”, podziemne zwiedzanie Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu ( wycieczka autokarowa). W szkole również było ciekawie: odbyło się spotkanie ze  Strażą Miejską, na którym dzieci wysłuchały wielu wskazówek dotyczących właściwej reakcji przy spotkaniu z obcym, bezpiecznych zabaw na śniegu. Wychowawcy  prowadzili   na terenie szkoły: zajęcia sportowe, ruchowe, muzyczno - taneczne, plastyczne. Nie zraził nas nawet siarczysty mróz  sięgający nawet - 200 C. Wszyscy uczestnicy byli po zimowisku zadowoleni  i zamierzają za rok także w nich brać udział.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl