A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Akademia z okazji Święta Niepodległości

Każdego roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji klasy II a i VI a pod opieką swoich wychowawczyń: pani Katarzyny Stefańskiej-Dubniak i pani Agnieszki Muller, przygotowały uroczysty apel. Występ odbył się w dużej sali gimnastycznej 12 listopada. Uczniowie w kolejnych scenkach teatralnych zapoznali nas z historią powstania tego ważnego święta, mieliśmy też okazję wysłuchać wykonania znanych piosenek związanych z wydarzeniami roku 1918, takich jak "Szara piechota", "Legiony" czy przejmujące "Białe róże", przepięknie zaśpiewane przez uczennicę klasy VI a, Urszulę Marszałek.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości - zdjęcia.

 
Uroczyste otwarcie boisk szkolnych

19 października 2012 r. obyła się w naszej szkole uroczystość oficjalnego otwarcia boisk szkolnych, którą uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach Pani Zdzisława Waniek, Radna Rady Miejskiej w Gliwicach Pani Krystyna Sowa, Inspektor Wydziału Edukacji Pani Laura Pluta, Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Pani Grażyna Oszczepalińska, Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pani Maria Konar, Prezes Oddziału ZNP w Gliwicach Pan Jan Zalczyk, Komendant Komisariatu II Policji w Gliwicach Pan Jarosław Milczyński, Wiceprezes Komunikacyjnego Klubu Sportowego „Kolejarz Gliwice” Pan  Jarosław Paszczela, Inspektor Nadzoru Budowlanego Pan Zbigniew Noworyta, Główny wykonawca inwestycji budowy boisk – właściciel firmy Bellsport – Pan Grzegorz Leszczyński, przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącym Panem Jackiem Szczepaniakiem. pracownicy szkoły i uczniowie.
Pani Dyrektor Danuta Jamińska rozpoczęła galę, witając szanownych gości i wszystkich zebranych. W krótkim przemówieniu przypomniała o zmianach w szkole, jakie nastąpiły w krótkim okresie czasu oraz budowie placu zabaw i remoncie boisk szkolnych. Ta ostatnia inwestycja pochłonęła zawrotną kwotę zaoferowaną przez władze miasta – 1298541,54 zł!
Wprowadzenie Pocztu Sztandarowego, który tworzą uczniowie: Aleksandra Wątroba z kl. VIA, Jakub Gurgul z kl. VIB, Urszula Marszałek z kl. VIA, rozpoczęło oficjalną część uroczystości, gdy odśpiewano hymn państwowy i szkoły. Artystyczny program zainicjował  występ szkolnego zespołu tanecznego APLAUZ oraz piosenki Pani Anety Rybowicz, po nim – taniec przygotowany przez uczniów kl. VIC. Następnie prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Lucynę Szczepańską i Panią Renatę Węgrzyn przypomniała przeszłość placówki, a także chronologię prac remontowych, które wpłynęły na zmianę wizerunku szkoły. Goście mogli ją również zobaczyć na zdjęciach tworzących wystawę przygotowaną przez Panią Agnieszkę Muller oraz Panią Agnieszkę Dowejko. Występ klas sportowych poprzedziły trzy tańce młodszego i starszego zespołu APLAUZ przygotowane pod kierunkiem Pani Anety Rybowicz. Klasa VIC, VA oraz IVB trenowana przez dwoje trenerów: Panią Beatę Buczny, Pana Zdzisława Żabiałowicza zaprezentowały się w widowiskowym pokazie umiejętności hokejowych. Część artystyczną zakończyła poruszająca piosenka w wykonaniu Pani Anety Rybowicz. Wówczas Pani Dyrektor Danuta Jamińska zaprosiła wszystkich zgromadzonych i uczniów pod opieką nauczycieli przed salę gimnastyczną, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz i oficjalne oddanie nowoczesnych boisk ze sztuczną nawierzchnią do hokeja, piłki ręcznej, siatkowej i nożnej. Goście mogli obejrzeć obiekt w całej okazałości i ujrzeć sportowców pod opieką trenerów rozgrywających mecze na boisku do hokeja. Na drugim boisku zawodnicy pod opieką Pani Heleny Wasilewicz i Pani Martiny Kruk zaprezentowali mecz koszykówki.
Wszyscy wychowawcy i nauczyciele wraz z uczniami dołożyli starań, aby uroczystość oficjalnego otwarcia boisk była przygotowana na miarę święta szkoły.
Wyrażamy nadzieję, że wysiłek władz zostanie doceniony przez młodzież szkolną i mieszkańców dzielnicy, będzie cieszył się dużym powodzeniem jako miejsce bezpiecznego i zdrowego odpoczynku. Ufamy, że wszyscy będziemy o niego dbać!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

 
Stawiam na naukę

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Stawiam na naukę". Szczegóły projektu

 
Stypendium szkolne

Stypendium szkolne na rok 2012/2013

 
Informacja dla rodziców

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach  zaprasza rodziców dzieci rozpoczynających naukę w  klasie I - szej w roku szkolnym 2012/2013 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 20 czerwca 2012 r. (środa) o godz. 1700 w sali gimnastycznej SP 20.

 
Akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole 27 kwietnia odbyła się akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja przeznaczona dla uczniów klas IV - VI. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę V "a" pod opieką p. Agnieszki Müller.
Uczniowie włożyli wiele pracy i serca w opanowanie swoich ról, a uczennica Urszula Marszałek przepięknie zaśpiewała pełny tekst pieśni "Witaj, majowa jutrzenko". Trudny temat reform i ustaw związanych z uchwaleniem pierwszej europejskiej konstytucji został w przystępny sposób zaprezentowany przez naszych młodych aktorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Sprawdzian klas VI

3 kwietnia 2012 r. o godzinie 900 w całej Polsce rozpoczął się sprawdzian dla uczniów klas VI. W tym roku w naszej szkole pisało go 76 uczniów. Arkusz sprawdzianu można pobrać TUTAJ.

 
Zaproszenie

Uczniowie klas III serdecznie zapraszają rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz mieszkańców dzielnicy na Wielkanocne Spotkanie z Zajączkiem, które odbędzie się
12 kwietnia 2012 r. (czwartek) o godz. 1700 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

 
Gliwickie Targi Edukacyjne

14 kwietnia 2012 r. (sobota) w godzinach od 1000 do 1600 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul Konarskiego 18 B w Gliwicach odbędą się Gliwickie Targi Edukacyjne - Education Fair 2012 dla rodziców, dzieci, młodzieży i dla nauczycieli pod patronatem Prezydenta Zygmunta Frankiewicza.

Szanowni Państwo !
Odpowiadając na potrzeby Rodziców Gliwicki Ośrodek Metodyczny organizuje „targi edukacyjne”, których celem jest dostarczenie Państwu jak najwięcej informacji o szkołach i placówkach oświatowych w naszym mieście. Będziecie Państwo mogli oglądać stoiska przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek. Dowiecie się Państwo, co oferują dzieciom i młodzieży. Będą punkty konsultacyjne gliwickich firm i instytucji proponujących dodatkowe zajęcia  edukacyjne, rekreacyjne, sportowe. Będą stoliki, przy których będą Państwo mogli zadawać pytania specjalistom: m.in. dyrektorom szkół, doradcom metodycznym, wizytatorom z Kuratorium Oświaty, przedstawicielowi Komendy Miejskiej Policji, pracownikowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, mediatorowi.  Doradcy zawodowi zaoferują testy preferencji. Zajęcia warsztatowe poprowadzi seksuolog.
Gwiazdą Targów będzie sędzia Anna Maria Wesołowska, która, by rozmawiać o bezpieczeństwie, spotka się:
- o godz. 1030-1130 z dziećmi 5 do 11 lat (bez klas VI),
- o godz. 1130-1230 z młodzieżą,
- o godz. 1230-1400 z nauczycielami
- o godz. 1400-1530 z rodzicami
Wszyscy, którzy chcą posiadać wiedzę o gliwickiej edukacji i dokonywać świadomych wyborów powinni skorzystać z tej wyjątkowej okazji.
Na spotkanie zapraszają Gliwicki Ośrodek Metodyczny, Dyrektorzy szkół i Delegatura Kuratorium Oświaty

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 10
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl