A A A
szkoła podstawowa
+ Aktualności

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”

Janusz Korczak

Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .

 Zimowisko 2014

W dniach 20.01.2014-24.01.2014r. kolejny już raz organizowane były półkolonie zimowe.
Uczestnikami byli uczniowie kl.I-VI, którzy wyrazili chęć udziału w takiej formie zajęć. W tym roku dzieci były podzielone na 3 grupy pod opieką wychowawców. Organizatorzy starali sie tak ułożyć program zajęć, aby był atrakcyjny dla każdego. Codziennie zaplanowane były wyjścia poza teren szkoły. Pobyt na zimowisku został zainaugurowany wycieczką autokarową do Wiejskiej Chaty w Bojkowie, gdzie dzieci podczas zajęć lepiły piękne przedmioty z gliny ceramicznej. Powstały piękne miseczki, zwierzątka a także skarbonki o różnych kształtach. Było również kino Cinema City i projekcja filmu "Robaczki z zaginionej doliny". Dzieci były gośćmi muzeum Geologii Złóż przy Politechnice Śląskiej, gdzie pod okiem przewodnika miały okazję podziwiać zbiory kopalin użytecznych z całego świata, a także kolekcje skał i skamielin wystepujących w skorupie ziemskiej. Naprawdę, było co podziwiać.  To jeszcze nie koniec atrakcji - uczestnicy zimowiska poznali florę ze wszystkich kontynentów i obserwowali ryby (także piranie) w nowootwartych akwariach (jedno z nich ma pojemność 60 tys.litrów). Czwartek i piątek przeznaczony był na aktywność fizyczną  w gliwickim centrum zabaw "Alegra" oraz na krytej pływalni"Delfin". W szkole również było ciekawie: odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji, na którym dzieci wysłuchały wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań w miejscach publicznych. Wychowawcy prowadzili zajęcia sportowe na dużej sali gimnastycznej lub sali zabaw "Radosna szkoła". Koloniści miło spędzali czas grając w gry stolikowe, kalambury, jengę, układając puzzle. Czas spędzony w szkole szybko minął, jedynej rzeczy jakiej nam brakowało, to zimowej aury i ulepionego bałwana. Zdjęcia z zimowiska

 
Jasełka 2013

9 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe dla uczniów klas 0 - III i 20 grudnia dla uczniów klas IV – VI, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych, gości. Bożonarodzeniową inscenizację przygotowały: Małgorzata Kamińska, Katarzyna Krzywy i Aneta Rybowicz. Nietypowy scenariusz, muzyka, scenografia, zapach świerków i siana wprowadziły wszystkich w  świąteczny nastrój.  W półmroku w pięknej scenografii rozegrały się sceny sprzed dwóch tysięcy lat. Był śmiech, łzy i zaduma nad drogą każdego z nas do Boga i do ludzi. Szczególną uwagę wzbudził Król Herod i diabeł zaprezentowany przez Dominikę Kaszubę i Wojtka Krzywy z klasy VIa, oraz kołysanka zaśpiewana przez Klarę Słuszniak z klasy IIa. Uroku dodały też przemyślane i trafnie dobrane kostiumy. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy magię świąt, ich niepowtarzalny charakter i czar. W dniu 15 stycznia jasełka obejrzały również dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionych przedszkoli: Przedszkola nr 36 i Przedszkola nr 3 z Gliwic a 17 stycznia dzieci, nauczyciele i pracownicy Przedszkola nr 38 w Gliwicach. 19 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprezentowały jasełka w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach. Występ został nagrodzony gromkimi brawami a niejedno dziecko na widowni siedziało z otwartą buzią ze zdumienia i zachwytu.

 
Jasełka Bożonarodzeniowe

Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie zapraszają rodziców, wszystkich bliskich naszych uczniów oraz mieszkańców dzielnicy do obejrzenia jasełek bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, które zostaną zaprezentowane dnia 08 stycznia 2014 roku (środa) o godz. 1700 w sali 18.

 
Święto szkoły - Dzień sukcesu

Już po raz trzeci w naszej szkole pod koniec roku szkolnego 2012/2013 odbyła się prezentacja osiągnięć i sukcesów szkolnych naszych uczniów podczas trzeciego Święta Szkoły- Dnia Sukcesu. W tym roku wyróżniono 84 osoby. Zdobyły one znaczące miejsca w konkursach miejskich, międzyszkolnych, międzyświetlicowych oraz na wyższym szczeblu- w konkursach regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Cała społeczność szkolna na przygotowanej prezentacji zapoznała się ze wszystkimi konkursami przedmiotowymi, plastycznymi, świetlicowymi, tanecznymi w których uczestniczyliśmy. Gratulacje z rąk pani Dyrektor otrzymali rodzice uczniów w podziękowaniu za to, że ich dzieci aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, godnie ją reprezentują i sławią jej imię. Pani Dyrektor wyróżniła też wszystkich nauczycieli. To także ich wysiłek przyczynił się do uzyskania wysokich miejsc w konkursach. Mogliśmy zobaczyć talenty naszych uczniów, które uatrakcyjniły wydarzenie. Na początku zaśpiewała uczennica klasy I b a potem nasz szkolny zespół wokalny. Uroczystość uświetnił też występ zespołu „APLAUZ”. Uczennice klasy VI pożegnały się tańcem „Już czas”. Zapraszamy do odwiedzenia galerii

 
Wszystkie Kolory Świata

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - projekt UNICEF, organizowany już po raz drugi. Nasza szkoła ponownie zgłosiła swój udział, gdyż chcemy pomóc dzieciom w Czadzie. Celem projektu jest:
- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
- pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.
W ramach akcji nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami  przygotowywali charytatywne, szmaciane lalki. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują naszą pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Gotowe laleczki zostały zaprezentowane na Dniach Otwartych w szkole 4 lutego 2013 r. Informacje szczegółowe o realizacji projektu są dostępne na stronie Unicef. Gorąco zachęcamy do wspólnych działań z dziećmi, do wspaniałej zabawy i przygody, która daje innym nieoceniony dar życia. A oto już gotowe laleczki.

 
Bezpieczne ferie

Szanowni Rodzice
Zbliżają się ferie zimowe, w szkole przeprowadzono cykl pogadanek oraz zajęć tematycznych dotyczących bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych oraz w miejscu zamieszkania. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przypominanie dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zwrócenia uwagi na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, zagrażające im podczas trwania wypoczynku.
Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje edukacyjno – informacyjne  „Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”. Ze szczegółami akcji można się zapoznać na stronach internetowych:
www.wypoczynek.men.gov.pl
www.bezpiecznienastoku.pl

http://www.msport.gov.pl/aktualnosci-turystyka/zimowa-edycja-akcji-informacyjno-edukacyjnej-,,bezpieczna-woda.


Drogi uczniu przeczytaj i zapamiętaj.

 
Dni Otwarte Szkoły

Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich
w Gliwicach serdecznie zapraszają Rodziców wraz z dziećmi 6 i 7-letnimi  na w dniu 4 lutego 2013 r. (poniedziałek) w godzinach 17:00 -19:00 do odwiedzenia nas w ramach „Dni otwartych szkoły”.

 
Ogłoszenie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Powstańców Śląskich w Gliwicach ogłasza:
zapisy dzieci 6 i 7 letnich z rocznika 2007 i 2006 do klas I na rok szkolny 2012/13.
Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły do dnia 15 marca 2013r.

 
OCZEKIWANI GOŚCIE - PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE.

Dni Otwarte dla Przedszkoli 10 styczeń 2013r.
Refleksyjnie, a jednocześnie wesoło i sympatycznie było dzisiaj w naszej szkole. Odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 36 i Miejskiego Przedszkola nr 3. Dzieci wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzenia Jasełek przygotowanych przez klasę Va pod opieką Pani Joanny Michałowskiej, Renaty Węgrzyn i  Anety Rybowicz. Następnie czekały na dzieci emocje związane z udziałem w grach i zabawach na sali gimnastycznej. "Toczenie śnieżnej kuli", "Kulig", "Rzut do celu śnieżkami" czy też zabawa edukacyjno-ruchowa "Karmienie ptaków" dostarczyło dzieciom wielu radosnych chwil. Po zmaganiach sportowych dzieci odpoczęły zajadając z apetytem przygotowane pyszności. Ponieważ wszystkie dzieci bardzo ładnie się bawiły zostały nagrodzone drobnymi gadżetami i otrzymały pamiątkowy dyplom z rąk Pani Dyrektor Danuty Jamińskiej. Wszystko to odbyło się w ramach organizowanych przez nas Dni Otwartych Szkoły dla Przedszkola. Imprezę przygotowały i poprowadziły przy pomocy wszystkich nauczycieli z edukacji wczesnoszkolnej Pani Beata Buczny i Pani Małgorzata Czaplińska. W imieniu organizatorów i całej społeczności szkolnej dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i miłą atmosferę.

 
Uwaga grypa

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę i infekcje grypopochodne zwracamy sie z prośbą do Rodziców naszych uczniów, aby dostosowali się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 11
www.kotoński.pl - Lepsza strona internetu, projektowanie stron internetowych, reklama, webdesign
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 20
im. Powstańców Śląskich
44-100 GLIWICE, ul. Jana Śliwki 8
tel./ fax (32) 270 57 07, e-mail: sp20-gliwice@oswiata.org.pl