сузуки витара
+ Świetlica
Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Eko- ozdoba świąteczna”

W grudniu wychowawcy naszej świetlicy szkolnej zaprosili uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych do udziału w konkursie plastycznym „Eko- ozdoba świąteczna”. Celem konkursu było propagowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, poszerzanie zainteresowań dzieci oraz zwrócenie uwagi na ekologię i możliwości wykorzystania w plastyce naturalnych materiałów odpadowych.
Wpłynęło 51 bardzo pomysłowych prac z różnych gliwickich i pyskowickich szkół. Bardzo ciężko było wybrać tą najciekawszą.
12 stycznia 2017 r.  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Wygrała praca nadesłana ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Zespołu Szkół w Pyskowicach. Drugie miejsce zdobyła praca ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Gliwic. Trzecie miejsce przypadło również  szkole z Pyskowic. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z SP nr 5 z Pyskowic oraz uczennica naszej 20.
Gratulujemy młodym twórcom!

Jesienne decoupage

8.11. 2016 świetlica szkolna powitała gości. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 z Pyskowic wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Beatą i panią Anią przyjechały do nas z warsztatami „Jesienny decoupage”. Uczniowie obu szkól wykonali piękne jesienne obrazki z serwetek. Spotkanie integracyjne odbyło się w przyjemnej i bardzo pracowitej atmosferze. Wszystkie materiały tj podkładki do wykonania obrazka, jesienne serwetki, farby i kleje do decupage zostały przywiezione przez gości więc dziękujemy za zorganizowanie ciekawych warsztatów dla naszych świetlicowych wychowanków.

III Międzyświetlicowe Zawody Sportowe

10 października 2016 r. świetlicowa drużyna, w skład której weszło czterech uczniów klasy III b wzięła udział w Międzyświetlicowych Zawodach Sportowych zorganizowanych przez wychowawców świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5 przy Zespole Szkół w Pyskowicach.
W turnieju chodziło o dobrą zabawę, to święto sportu i świetlic szkolnych, które promujemy jako miejsce przyjazne dzieciom.
Na początku uczniowie zmierzyli się na torze przeszkód zakończonym zadaniem matematycznym. Następnie odbył się wyścig rzędów z łamigłówką ortograficzną. Na zakończenie uczniowie sprawdzali swoją celność, rzucając piłką do kosza. Nasza drużyna po podliczeniu punktów z konkurencji sprawnościowych i umysłowych ostatecznie zajęła II miejsce. Gratulujemy.

Pasowanie na „Świetliczaka”

Podczas gali pasowania na ucznia naszej szkoły do grona Świetliczaków zostali przyjęci nowi wychowankowie świetlicy szkolnej - uczniowie klas I. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia pani Dyrektor nałożyła każdemu uczniowi pamiątkowe medale - słoneczka. Witamy Was serdecznie w świetlicy.

Jadłospis dla uczniów naszej szkoły

Jadłospis dla uczniów klas I - VI od 11.12. - 22.12. 2017 r.

Opłaty za obiady należy wpłacać na konto:

ING Bank Śląski S.A. w Katowicach IO/Gliwice
Nr konta: 64 1050 1285 1000 0002 0348 3870