сузуки витара
+ Świetlica
OBCHODY 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY

W tym roku obchodzimy 100lecie odzyskania niepodległości.  Z tej okazji dzieci w świetlicy wykonały różnego rodzaju prace plastyczne, najpiękniejsze z nich umieściliśmy na gazetce tematycznej. Dzieci oglądały prezentacje o zaborach i niepodległości. Uczyłyśmy dzieci także hymnu, by w piątek 9 listopada o godzinie11:11 wziąć udział w ogólnopolskiej akcji jego odśpiewania „Rekord dla Niepodległej”. Odbyły się liczne pogadanki, dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki, poznały zagadnienie patriotyzmu. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w dzieciach poczucie przynależności narodowej, szacunek do trudnej historii i ich bohaterów a także dumę z bycia małym Polakiem/ Polką.

PAŻDZIERNIKOWE KONKURSY

W miesiącu październiku dzieci ze świetlicy brały udział w dwóch konkursach plastycznych: „Dary jesieni” oraz „Wszystkie zwierzęta duże i małe”. Przedmiotem pierwszego z konkursów było stworzenie pracy o tematyce jesiennej wykorzystując materiały jesienne (kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, suszone kwiaty). Tematem drugiego konkursu było wykonanie portretu pupila lub przedstawienie egzotycznego zwierzęcia w jego naturalnym środowisku. Uczniowie stosowali różne techniki, pracowali w grupach lub indywidualnie. Życzymy wszystkim miejsca na podium.

NASZ UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH

W Szkole Podstawowej nr 5 w Pyskowicach dniu 11.10.2018 r odbyły się już piąte Międzyświetlicowe Zawody Sportowe. Nasza szkoła brała w nich udział wraz ze szkołami pyskowickimi. Czteroosobowe drużyny sportowe rywalizowały w kilku zadaniach takich jak: tor przeszkód, wyścigi rzędów, biegi z piłką, przez przeszkody. W drugiej części zawodnicy przystąpili do napisania quizu zawierające wiadomości związane z Polską, regionami,  symbolami z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości.Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Dzieci rywalizowały ze sobą przestrzegając zasad fair play oraz dobrej zabawy.Wzmianka o zawodach opublikowana została w gazetce „Przegląd pyskowicki".

zawodyb002.jpg

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA 2018

Tradycyjnie już w tym roku szkolnym odbyła się  w naszej szkole ważna uroczystość „ Pasowanie na uczniów kl. I. Nieodłączną częścią tej uroczystości  jest pasowanie na Świetliczaka. Uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy z klasy Ia i Ib (z wyłączeniem tylko 4-rki dzieci) złożyli przyrzeczenie w obecności pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli z „zerówki” oraz swoich wychowawców, zdali egzamin wypijając kwaśną miksturę, a następnie otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkiego dobrego, bądźcie zawsze uśmiechnięci jak słoneczka na medalach!

NASZE PRACE

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>