сузуки витара
+ Świetlica
ŚWIETLICOWY UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Kolejny raz uczniowie świetlicy wykonywali prace na wojewódzki konkurs plastyczny dla wychowanków świetlic szkolnych „Karta Bożonarodzeniowa lub Noworoczna”. Była to już 21 edycja konkursu. Powstały piękne pocztówki. Do organizatora w tym roku napłynęło 812 prac z różnych zakątków województwa. Bardzo się cieszymy ze uczennica Justyna zdobyła wyróżnienie w kategorii klas VI. Gratulujemy!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

To bardzo sympatyczne listopadowe święto zostało też dostrzeżone w świetlicy szkolnej. 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Świetliczaki za zajęciach opowiadali o swoich pluszowych przyjaciołach, był też konkurs na najładniejszego rysunkowego misia.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W ŚWIETLICY

Za nami tydzień życzliwości w świetlicy. Akcja wiązała się z listopadowym dniem życzliwości. W każdej grupie omawiane były bardzo szczegółowo zagadnienia związane z tą tematyką. Wzajemna życzliwość, grzeczność, uprzejmość, serdeczność to bardzo ważne postawy. Warto je więc pielęgnować, szanować i wskazywać na nie. Świetliczaki cały tydzień w szczególny sposób byli dla siebie życzliwi, wrzucali karteczki skierowane do kolegów z uprzejmościami do „Skrzyni życzliwości”, odgrywali scenki,  kolorowali różne sytuacje i omawiali jak właściwie się zachować lub zareagować. Propagowane były hasła związane życzliwością i serdecznością: „Uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują a wielce skutkują!”

OBCHODY 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY

W tym roku obchodzimy 100lecie odzyskania niepodległości.  Z tej okazji dzieci w świetlicy wykonały różnego rodzaju prace plastyczne, najpiękniejsze z nich umieściliśmy na gazetce tematycznej. Dzieci oglądały prezentacje o zaborach i niepodległości. Uczyłyśmy dzieci także hymnu, by w piątek 9 listopada o godzinie11:11 wziąć udział w ogólnopolskiej akcji jego odśpiewania „Rekord dla Niepodległej”. Odbyły się liczne pogadanki, dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki, poznały zagadnienie patriotyzmu. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w dzieciach poczucie przynależności narodowej, szacunek do trudnej historii i ich bohaterów a także dumę z bycia małym Polakiem/ Polką.

PAŻDZIERNIKOWE KONKURSY

W miesiącu październiku dzieci ze świetlicy brały udział w dwóch konkursach plastycznych: „Dary jesieni” oraz „Wszystkie zwierzęta duże i małe”. Przedmiotem pierwszego z konkursów było stworzenie pracy o tematyce jesiennej wykorzystując materiały jesienne (kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, suszone kwiaty). Tematem drugiego konkursu było wykonanie portretu pupila lub przedstawienie egzotycznego zwierzęcia w jego naturalnym środowisku. Uczniowie stosowali różne techniki, pracowali w grupach lub indywidualnie. Życzymy wszystkim miejsca na podium.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>