сузуки витара
+ Świetlica
Jadłospis dla uczniów

Jadłospis dla uczniów klas I - VIII od 14.10. - 25.10. 2019 r.

Opłaty za obiady należy wpłacać na konto:

ING Bank Śląski S.A. w Katowicach IO/Gliwice
Nr konta: 64 1050 1285 1000 0002 0348 3870

BEZPIECZNE FERIE

Cały tydzień w świetlicy odbywały się zajęcia, prelekcje i prezentacje na temat bezpiecznego wypoczynku

w czasie ferii zimowych.

Wychowawcy przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać

w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

Oto dobre rady na zimowe eskapady: wychodząc z domu ubierz się ciepło: szalik, czapka, rękawiczki.

Na sankach zjeżdżaj z dala od jezdni i samochodów. Uważaj, by w trakcie zabawy nie wyrządzić komuś krzywdy.

Tylko dobrze zorganizowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę,

wchodząc na zamarznięte jezioro lub inny zbiornik zawsze ryzykujesz.

Nie otwieraj drzwi nieznajomym gdy jesteś sam w domu.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych ferii!

FANTAZYJNY KOTYLION

W ramach zajęć świetlicowych w każdej z grup zorganizowano konkurs plastyczny p.t Fantazyjny kotylion.

Zazwyczaj kotyliony  to wzorowane na orderach małe wstążeczki, rozetki, bukieciki lub kokardy.

W świetlicy powstały piękne i różne prace: z brokatem, z cekinami, z bibuły, wachlarzyki.

Sami uczniowie wybierali i głosowali na ten, który wydał im się najładniejszy. Wygrał Igor z kl. II a.

Gratulujemy!

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

29 stycznia grupa świetliczaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Pyskowic przyjechała do naszej świetlicy z wizytą.

Dziewczyny przeprowadziły ciekawe zajęcia p.t.  Walentynkowe czary mary z masy solnej.

Uczniowie z kl. II uczestniczący w warsztatach wysłuchali opowieści o pochodzeniu święta zakochanych,

poznali jak brzmi słowo „kocham cię” w różnych językach oraz wykonali piękny świecznik z masy solnej

na prezent walentynkowy.

Było super.

SZERMIERKA

10 stycznia grupy świetlicowe odwiedził pan Konrad z Klubu Sportowego „Muszkieter” w Gliwicach. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w szermierce. Świetliczaki poznały postawę, dopuszczalne rodzaje trafień, pola trafienia i zasady walki tej dyscypliny sportowej. Kilka razy walczyły na punkty między sobą zachowując zasady bezpieczeństwa. Wszystkim bardzo spodobały się zajęcia.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>