Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 10 w Gliwicach zaprasza uczniów z klas 0-IV do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - literackim pt. "Drzewa świadkami historii - 100 lecie niepodległości Polski." Celem konkursu jest edukcja w zakresie zmian  klimatycznych i ochrony drzew, podniesienie świadomości ekologicznej młodych autorów poprzez zachęcenie dzieci do tworzenia własnej twórczości plastycznej i literackiej oraz kształtowanie postaw patriotycznych i uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej. To już XVI edycja , która rokrocznie odbywa się z okazji Święta Drzewa 10 października. Przedmiotem tegorocznego konkursu są prace uczniów przygotowane w 2 kategoriach:

Praca plastyczna dla uczniów z klas 0-II. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Forma płaska, format A3.

Praca plastyczno - literacka dla uczniów z klas III - IV. Uczniowie przygotowują prace plastyczną format A-3 dowolną techniką w formie płaskiej. Do pracy plastycznej dołączają wiersz, który powinien składać się co najmniej z 2 strof zawierających 4 wersy. Tekst należy zapisać czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów.

Każda szkoła biorąca udział w konkursie przesyła 5 najlepszych prac w każdej z kategorii. Prace powinny być opisane czytelnie : adres placówki/szkoły, imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela/ opiekuna artystyczengo. Nadesłane na konkurs prace nie będą zwracane. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, dla potrzeb promocyjnych. Prace prosimy nadsyłać do dnia 20.10.2018r. na adres:

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 10

im.Powstańców Śląskich

ul.Jana Śliwki 8

44 - 102 Gliwice

tel./fax. 32 270 57 07

O terminie podczas którego nastąpi wręczenie nagród, powiadomimy odrębnym pismem. Laureaci konkursu na obu poziomach zostaną nagrodzeni i wyróżnieni dyplomami. Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia.